21 Mart 2019 Perşembe - 11:34:16

SON DAKİKA

MANİSALI ÇOCUKLAR VE GENÇLER ÇOK ŞANSLI

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Eylül 2018 Pazar | 452 Okunma


Şimdiki gençler çok şanslı. Klasik bir kuşak çatışması cümlesi gibi gelmesin sakın, gerçekten öyle.

Geçen gün Manisa Büyükşehir Belediyesindeki dostlarımı ziyarete gittim. Bir hareketlilik vardı. Bu hareketliliğin nedenini sorduğumda MABEM lise ve üniversitelere giriş sınavlarına katılan öğrencilerini ödüllendirecek diye bir cevap aldım. Nedir, ne değildir diye şöyle bir soruşturduğumda, elde edilen başarıların gerçekten takdire şayan olduğuna bizzat şahit oldum. Liselere Geçiş Sınavı’nda Kabataş Erkek Lisesi, Galatasaray Lisesi gibi üstün yetenekle öğrenci kabul eden liseleri kazanan öğrencilerin olduğunu öğrenince hem şaşırdım, hem gururlandım. Üniversitelere girişte durumun ne olduğunu sorduğumda ise, yüzde 98,2 gibi bir yerleştirme başarısı elde edildiğini öğrenince alkışlamak geldi içimden. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte yenilenen ve 17 ilçeye yayılan MABEM kursları, gerçekten çocuklarımız ve gençlerimiz için önemli bir hizmet olmuş. Emeği geçen herkesin alnından öpülmeli.

Başka neler var çocuklarımız için diye sorduğumda, Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerinin olduğunu belirttiler. Çocukların okul öncesi gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Başkan Cengiz Ergün tarafından geliştirilen ve 17 ilçede hizmet veren bu merkezlerden hizmet alan çocukların ve velilerin memnuniyetleri en üst seviyede. Vallahi bravo dedim içten içe.

Bir de Manisa Büyükşehir Belediyespor var. Orada da yaz okullarının kapanış töreni için hazırlıklar varmış. Yaklaşık 4 bin çocuğa futbol, basketbol, voleybol ve yüzme branşlarında kurs verilmiş. 11 Eylül Salı günü tören gerçekleşecekmiş. Herkese tavsiyemdir. Gidin ve o töreni izleyin. Şimdiki gençlerin nasıl şanslı olduklarını bizzat görmüş olacaksınız. Ben şahsen başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere, tüm emek verenleri, çocuklara ve gençlere yönelik bu takdire şayan çalışmaları nedeniyle kutluyorum. Manisa’nın eğitimde ve sporda adından söz ettireceği günler yakındır diye düşünüyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Eylül 2018 Pazar | 452 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

VALİ DENİZ KURUM ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
GÜNDEM
Manisa Valisi Ahmet Deniz kurumları ziyaret etmeye devam ediyor
20.3.2019

151

KULALILAR AYKUT KUŞKAYA İLE COŞTU
GÜNDEM
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Kula Belediyesi ortaklığında Kula'da Aykut Kuşkaya Vatan Ezgileri konseri düzenlendi
20.3.2019

145

AKHİSARLI İŞLETMELERE KREDİ DESTEĞİ
GÜNDEM
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Akhisar Ticaret Borsası, üyelerinin ihtiyaç duyduğu uygun faizli kredi için protokol imzaladı
20.3.2019

165

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks