19 Haziran 2019 Çarşamba - 10:54:54

SON DAKİKA

MANİSA'DA 15 TEMMUZ MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ DERNEĞİ KURULDU

ERTUĞRUL AYTAÇ

8 Aralık 2016 Perşembe | 1434 Okunma
Geçtiğimiz Pazar günü yoğun bir gündü. İsmail Aydın aradı. Bozköy'deki kahvaltıya katılmamı istedi. İsmail Aydın Karadenizli'dir. AK Parti'nin Manisa teşkilatlarında medya iletişimini sağlayan isim. Selçuk Özdağ'ın kahvaltısından sonra oraya gittim. İsmail Aydın bizi karşıladı. AK Parti MKYK Üyesi Murat Baybatur'un da burada olacağını öğrendim. Murat Baybatur, Başkent gezimde 15 Temmuz gecesi bombalar atıldığı meclisi bana, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve başkan yardımcısı Ahmet Songüler ile vaktini ayırıp gezdiren milletvekilimizdi. Gazete sahipleri Mevlüt Çırakoğlu ve Üzeyir Dindar da oradaydı. Mevlüt Çırakoğlu ile medyada yapacağı yeni yatırımlar üzerine konuştuk. Türkiye liglerinin ikinci yarısında Manisa'da spor gazetesini hayata geçireceğini anlattı, hayırlı olsun. Murat Baybatur ile Manisa ve Başkent siyaseti üzerine görüş alışverişinde bulunduk. 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği'nin Manisa'da kurulmasından memnun oldum. Dernek Başkanı Serhat Çağ, derneğin amacını anlattı. MKYK Üyesi Murat Baybatur, demokrasi derneğinin Manisa'da kurulmasından memnuniyetini belirtti. Başkan Serhat Çağ ve yönetiminin iyi bir işe imza attığını söyledi, sonra Baybatur 15 Temmuz'dan bahsetti. Dış güçlerin ülkemiz üzerinde ekonomik baskılar kurmak istediklerinden söz etti. Genç Milletvekilimiz Baybatur, "İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi ekonomi darbesini de atlatacağız" dedi. Bu toplantıda bize söz verdiler. Ben de 15 Temmuz darbe teşebbüsünün amaçlarının durmadan, bıkmadan anlatmamız gerektiğini ve derneğin kuruşuluşundan çok memnun olduğumu ifade ettim. Dernek yönetimi ve Başkan Serhat Çağ ile birlikte Fatih Baybatur, İsmail Aydın, Fatih Yılmaz, Şule Tunalı, Mehmet Gönül, Uğur Cömert, İbrahim Katıöz, İsmail Erdoğan, Tarık Canlı, Sercan Hüncan, Tarkan Erdoğan, Ferdi Kebat, Gürkan Koyuncu, Mehmet Gönül, Emre Kurt, Mustafa Kanar yeralıyor. Selçuk Özdağ ve Murat Baybatur'la geçirdiğim Pazar gününde AK Parti İl Başkanlığı sorunu bu ay da devam edecek. Zülfikar Gürcan il başkanı olarak göreceğiz. Siyaset sürprizlere gebedir. Ani bir durum olur mu bilmem. Görünen bugünkü tablo bu.

AYDIN'IN EFESİ İSMET AĞABEYİ KAYBETTİK
Hey gidi uluçınar hey. 1957'de Demokrat Parti'nin Aydın Belediye Başkanı. 28 yaşında. Demokrasimizin gençlik yıllarının pırıl pırıl parlayan bir yıldızı. 1960 ihtilalinde çileler çeken İsmet Sezgin ağabeyimizi kaybettik. İsmet ağabey diyorum, kendisiyle Adalet Partisi ve Doğruyol Partisi'nde siyaset yapmıştım. Manisa'da Doğruyol milletvekili Ümit Canuyar'ın sevgili ağabeyi İsmet Sezgin için kaderin ağlarını ördüğünü, Sabah Gazetesi'nin usta kalemi sevgili Yavuz Donat'ın köşesindeki bitkin halini görünce anlamıştım. Önceki gün yine ekonomist dünya piyasasını iyi bilen Hikmet Oray Yalçın'la Kordon'dayken, bana, "İsmet Sezgin vefat etmiş" dedi. Yüreğim cız etti. Aydın'ın efesi, Türk siyasetinin 7 yıl TBMM'de 7 dönem milletine hizmet etmiş. TBMM başkanlığı, maliye bakanlığı, içişleri bakanlığı yapan Türk siyasetinin bir yıldızını daha kaybetmesinin üzüntüsünü yaşıyorum. Benim kadar Ümit Canuyar'ın da üzüntü içerisinde olduğunu tahmin edebiliyorum. İsmet ağabey adam gibi adamdı, dostlarının ricasını kırmazdı. Size o kibar beyefendinin, Ümit Canuyar'ın ricasını nasıl yerine getirdiğini anlatayım: "İsmet Sezgin, Allah rahmet eylesin, İçişleri Bakanı. Yavuz Elbirler Manisa Emniyet Müdürü. Manisalıların da çok sevdiği bir emniyet müdürü. Bir gün İçişleri Bakanlığı'nda kararname çıkmış, Manisa Emniyet Müdürü Yavuz Elbirler Kahramanmaraş'a tayin olmuş. Durumu öğrenince Ümit Canuyar'ı aradım. "Sayın vekilim Yavuz Elbirler'in tayini çıkmış" dedim. "Şaka mı yapıyorsun?" dedi. "Gerçek" dedim. Canuyar bana, "Ben Manisa milletvekiliyken, benim haberim olmadan bir emniyet müdürünü kimse tayin edemez" dedi. Ben de Canuyar'a, "Olan olmuş yapacak bir şey varmı?" dedim. Bana söylediği şu oldu: "Emniyet müdürümüz Yavuz Elbirler'e selam söyle, görevine devam etsin." O zamanın Emniyet Genel Müdürü de Mehmet Ağar. Dişli mi dişli. Ümit Canuyar'ın, Allah rahmet eylesin İçişleri Bakanlığı'nı sürdüren İsmet Sezgin'e bir telefon etmesi Elbirliler'in görevde kalmasına yetti. İsmet ağabeyim değerli İçişleri Bakanımız Yavuz Elbirler'in Manisa'daki görevine devam etmesini kararnameden tekrar çıkardı. Böyle bir dosttu. Çok beraberliğimiz oldu, zarif, kibar bir insandı. Ama hayat doğumuyla, ölümüyle bize bunları yaşatmayı farz etmiş. İsmet ağabeyim de 88 yaşında aramızdan ayrıldı. Bundan sonra mekanı cennet olsun.

ERTUĞRUL AYTAÇ

8 Aralık 2016 Perşembe | 1434 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

245

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

230

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

328

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks