20 Haziran 2019 Perşembe - 10:44:30

SON DAKİKA

MANİSA TSO"NUN ARENA"DAKİ İFTAR SOFRASI

ERTUĞRUL AYTAÇ

22 Haziran 2017 Perşembe | 1516 Okunma
Başı rahmet ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek ramazan ayının sonuna geldik. Yarın arefe. Pazar bayram. Bu yıl gelen iftar davetlerine yetişebildiğim kadarıyla katılmaya özen gösterdim. Bir çok dost ile orucumuzu birlikte açtık. Sahurumuzu hep beraber yaptık. Ramazan ayının atmosferini birlikte soluduk. Planlarımda Ramazanı Manisa'da geçirmek vardı ama, geçen hafta rotamı Çeşme'deki yazlığıma çevirdim. Eşim Nermin hanımla birlikte Ramazanın kalan günlerini Çeşme'de geçirdim. Bu yüzden de Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nın Arena Tesisleri'nde düzenlemiş olduğu iftar yemeğine katılamadım. Oğlum Gökhan Arena Tesisleri'nde kurulan iftar sofrasına katılarak izlenimlerini paylaştı. Manisa'da kurumlar içinde yapılan en geniş katılımlı iftar yemeği olduğunu söyledi. İftar yemekleri, düzenlenen diğer yemeklere benzemez. Çok iyi organize edilmesi gerekir. Çünkü yemek servislerinin malum aynı anda yapılması gerekir. Bu yüzden de seçilecek işletme ve iftar menüsü çok önemlidir. Yoksa bir çok eleştiri alır, iyi niyetle yapılan organizasyonda sıkıntı yaşarsınız. Nitekim bende ramazan ayın içerisinde birkaç tane organizasyon eksikliği olan iftarlara şahit olmuş, bir bardak su ile orucumu açmış soluğu da Sofra Levent'te almıştım.
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nın iftarına dönecek olursam, Manisa Arena'da bin kişilik iftar sofrası kurulmuş. Ve masalar tıklım tıklım doluymuş. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil , Meclis Başkanı Hayati Dolman ve Yönetim Kurulu Üyeleri misafirleri kapıdan karşılamışlar. Ben bugünde kadar Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nın bu kadar kalabalık bir iftar yemeği düzenlediğini hatırlamıyorum. Bunda Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yılmaz'ın da büyük katkıları olduğunu öğrendim. Mehmet Yılmaz odanın en tecrübeli yönetim kurulu üyelerinden biri. Bu organizasyonda da tecrübesini konuşturduğu ortada. Oğlum Gökhan'ın bana aktardığına öre çok güzel ve lezzetli bir menü hazırlanmış. Ve en önemlisi iftara gelen bin kişiye de aynı anda hizmet verilmiş. Burada Arena Tesisleri'nin işletmecisi aynı zamanda odanın meclis üyesi de olan baba dostu Murat Erbil'i de kutlamak lazım. Murat benim girişimciliği ile geniş vizyonu ile her zaman takdir ettiğim bir kardeşim. Manisa'da büyük bir eksikliği seneler öncesinde görüp muhteşem bir yatırım yaparak Manisa Arena'yı şehre kazandırdı. Şimdilerde de yatırımının karşılığını alıyor. Allah daha da versin. Ülkenin böyle girişimcilere ihtiyacı var. Bu organizasyonla da şunu da anlamış oldum, Manisa Arena da sadece düğün yapılmıyor. Toplantılar ve böylesine geniş yemek organizasyonlarına da başarılı bir ev sahipliği yapıyor. Bu yüzdende Murat Erbil mekanın adının Arena Düğün Salonu olarak anılmasını istemiyor. Bence de haklı. Arena Tesislerinde her türlü organizasyonu yapma imkanı var. Murat Erbil'i bir kez daha kutluyorum. Bin kişiye aynı anda hizmet vermek, memnun etmek kolay değil. Yazımın başında da belirttiğim gibi Ramazan'ın son günlerindeyiz. Pazar günü bayram.

ERTUĞRUL AYTAÇ

22 Haziran 2017 Perşembe | 1516 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

478

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

448

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

551

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks