23 Ocak 2019 Çarşamba - 02:27:14

SON DAKİKA

MANİSA SICAKLARI BUNALTIYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Temmuz 2018 Pazartesi | 432 Okunma


Şartlar bir süre daha Manisa’da kalacağımı gösteriyor. Bugüne kadar benim felsefem belli. ‘sıcağı ve zengini severim.’ Ancak Kuşadası’ndan döndükten s onra Spil Dağı’nın kızgınlığı kentin her tarafına sarınca “Sıcağı severim ama bu kadarını değil” diye içimden geçirdim. Evden çıkmamaya özen gösterdim. Söğütaltı Kahvesi’ne akşamları çıkmaya devam ettim. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün basın danışmanı Cihad Taysi ile bir akşam beraber oldum. Sevgili dostlarımdan Çapala Mehmet Avcı ile siyaset dışı bir yemek yedim. Oğlum Gökhan da bize eşlik etti. Şimdi Folkart’ın sahibi Mesut Sancak’ın danışmanlığını yapan, Sabah Gazetesi’nin İzmir Temsilciliği’nden tanıdığım, beraber çalıştığım şair yazar Ünal Ersözlü’nün, okul arkadaşının Mehmet Avcı’nın olduğunu öğrendim. Ünal Ersözlü’nün babasının Manisa İş Bankası müdürü olarak görev yaptığı yıllarda Çapala Mehmet ile Şehitler Ortaokulu’nda beraber okuduklarını dinledim. İkisinin gençlik yıllarındaki hatıralarını Mehmet anlattıkça Ünal Ersöz’lüyü Mehmet’in benden iyi tanıdığına karar verdim.

 

Manisa’da hayat devam ediyor. Herkes tatilde değil. Zafer Ünal başkan da haftanın belirli günlerinde Manisa’da işlerini takip ediyor. Ahmet Erken Kaş’ta, Murat Önsoy, eşi, kızı ve torunu ile Akyarlar Rüya kent’te, sevgili abim Manisa ve Türkiye siyasetinin bilge ismi Sümer Oral eşi ile Bodrum’da. Yavuz Donat üstadı aradım. Ankara ile Anadolu arasında mekik dokuyor. Bodrum’u gezerken uğrayacağını söyledi. Hayrullah Solmaz’a da “Bizim oğluk kesilecek hale gelmedi mi?” diye benimle mesaj yolladı. Benden iletmesi. Metin Gökalp’ta eski hareketlilik yok görünüyor. Eskiden Manisa’ya sık sık gelirdi. Muğla tarafını seçiyor. Telefonla görüşüyoruz. Haşim Ağar tam çiftlik ağası oldu. Görene aşkolsun. Hasan Eryılmaz seçim sonrası medyadan çekildi. İsa Bey’le iş hayatına döndü. Ahmet Songüler ve Bilal Demir Bosna Herkes’den döndü. Ses seda yok. Manisa her zamanki gibi yerinde duruyor.

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Temmuz 2018 Pazartesi | 432 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

74

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

47

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

40

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks