21 Mart 2019 Perşembe - 23:51:17

SON DAKİKA

MANİSA"NIN TANITIMINA ALTUNAĞA KATKISI

ERTUĞRUL AYTAÇ

4 Şubat 2016 Perşembe | 895 Okunma
Sultan Camii'nin sanatçı yönü de olan yetenekli Müezzini Ömer Faruk Altunağa'nın Manisa'nın tarihi mekanları ve doğal güzelliklerini ortaya koyarak çektiği klibe, kentin tanıtımına büyük önem veren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de destek verdi. Geçen yıl, ‘Gülneva'dan Ezgiler' adlı ilahi albümü çıkaran Müezzin Altunağa, ikinci albümünde yer alacak ‘Yak Beni Aşkınla' için de klip çekti ve her iki klibinde de Manisa'nın tarihi mekanlarını kullandı. Dün, Giritligil Otel'de düzenlenen tanıtım toplantısına davetliydim, Nezih Varol'la birlikte katıldık. Toplantıda Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler, Ömer Faruk Altunağa ve Menajeri Mete Yiğitler bir arada olduk.
İSMAİL ÇORUMLUOĞLU'YLA DA KARŞILAŞTIM
Tanıtım toplantısının başlamasını beklerken Giritligil Otel'in önünde Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ile karşılaştım. O da çalışma ekibini toplamış bir görüşme yapmıştı. İşlerini bitirip otelden ayrılmak üzereyken ayaküstü sohbet ettik. Manisa'nın çiçeği burnunda ilçesi Şehzadeler'in hızla büyümesi, gelişmesi için geceli gündüzlü çalışan Çorumluoğlu, enerjisinden hiçbir şey kaybetmiyor. Her zaman güler yüzlü, her zaman pozitif, aynı zamanda sosyal konulara karşı çok duyarlı.
KLİBİ ÇOK BEĞENDİM
Daha sonra toplantı başladı ve Ömer Faruk Altunağa'nın klibini sinevizyondan izledik. Ben çok etkilendim doğrusu. Bu güzel çalışmasıyla Manisa'nın tanıtımına renk katan Altunağa, yaptığı konuşmasında, "İlk albümdeki bana ait bir şiirden bestelenen ‘Tut Elimden Mevlana'yı klip haline getirdik. Manisa'nın güzide mekanlarını, Sultan Camii'ni, Bedesten'i, Spil Dağı'nı, Turgutalp'i, Çaybaşı'nı tanıttık. İkinci klibi yine Tren Garı, Bedesten, Şifahane gibi Manisa'yı tanıtan güzel yerlerde çektik. Öncelikle şahsım adına kıymetli Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik beyefendiye teşekkür ediyorum. Tarifi imkansız bir duygu. Kendi eserini kişinin izlemesi kadar güzel bir duygu olmasa gerek" diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.
MANİSA'YA KATKI SAĞLAR
Açıklamasında, "Bu klipleri çekerken aklımızda hem Manisa'ya bir değer katalım, hem de bundan bir sene önceki albümümüzle yakaladığımız çıkışı perçinleyelim diye düşündük" ifadesini kullanan Altunağa'nın bu yaklaşımı Başkan Ömer Faruk Çelik'in de çok hoşuna gitti. Yeni kurulan bir belediye olmalarına rağmen sanata, sanatçıya ve şehrin tanıtımına her zaman önem verdiklerini söyleyen Çelik de bir açıklama yaptı. "Şehrimize ve değerlerine sahip çıkmalıyız. Şehrimizin tanıtımına önem vermeliyiz. Bu tür çalışmalarla kentimizi daha iyi bir marka haline getirmeliyiz. Çünkü kendi şehrinden bir vatandaşın Türkiye çapında bir başarı elde etmesi, ya da bir televizyon programında o şehri temsil ediyor olması, o şehrin tanınırlığı açısından çok önemli" diyen Başkan Çelik, Altunağa'ya bu klipleri İstanbul, Ankara gibi şehirleri tercih etmeyip Manisa'da çektiği için teşekkür etti.
Ömer Faruk Altunağa, tarih kokan ve Manisa'nın doğal güzelliklerini içeren klibiyle bence çok ses getirecektir. Başarılarının devamını dilerim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

4 Şubat 2016 Perşembe | 895 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAKIRLIOĞLU'NDAN TARIM BAKANI'NA ÇAĞRI
GÜNDEM
CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, "Sofralık zeytine pirim verilmesi müjdesini Akhisar'dan verin" dedi
21.3.2019

38

DOWN SENDROMU GÜNÜ'NDE ANLAMLI ETKİNLİK
GÜNDEM
GENÇLİK ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Muradiye Kız Yurdu, "21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü" kapsamında anlamlı bir etkinlik düzenledi.
21.3.2019

38

Ankara'nın Sevilen Sanatçısı Murat Sönmez
MAGAZIN
Murat Sönmez'in Youtube Kanalına Abone Olmayı Unutmayın.
21.3.2019

23

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks