23 Mart 2019 Cumartesi - 15:43:23

SON DAKİKA

MANİSA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN İFTARI

ERTUĞRUL AYTAÇ

19 Haziran 2017 Pazartesi | 958 Okunma
Mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşıyoruz. İftar buluşmaları devam ediyor. Geçen hafta Perşembe günü Manisa Organize Sanayi Bölgesi yönetiminin bölge yatırımcıları ve Manisalı işadamlarına verdiği iftar yemeği vardı. Kalktık gittik bizim Burhan'la. Çimlerin üzerine masalar kurulmuş. Altınkuş ekibi iftarın menüsünü sunacak ailece orada. Gözlerim Nihat Akyol'u arıyor. Yılların dostu Nihat abi misafirleri karşılamak için geliyor. Nihat Akyol'u Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yaptığı yıllardan tanırım. Disiplini sever. Valimiz Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Tugay Komutanı Albay Şefik Güvenç, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, İl Jandarma Komutanı Albay Özcan Kaplan, İl Müftümüz Sinan Cihan, Sosyal Sigortalar Müdürü Yavuz Kurt, sanayi bölgesindeki işadamları, iftar sofrasında yerlerini alıyor. Hasan Geriter, Borsa Başkanı Sadık Özkasap ve Borsa Meclis Başkanı Ergun Türek ile aynı masayı paylaşıyorlar. Ataman Taydaş'ı görüyorum. Gözlerim Ersan Atılgan'ı ararken gür sesini duydum. Ersan Atılgan masaya oturmuş yanında Ahmet Ünsal duruyor. Ersan Atılgan'ın yanında Bülent Kar, Adil Aygül, Zafer Ünal var. Manisa'da değişik dönemlerde belediye başkanlığı yapan dört isim yanyana. Erdinç Yumrakaya, Rıfat Uygur, Halim Sezici ve ben de aynı masadayız. Daha sonar Zafer Ünal'ın kardeşi işadamı Bülent Ünal geldi. İl müftüsüne " Duayı iftar öncesi uzatmadan okursan toplum mutlu olacak. Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün iftarında Hüseyin Köroğlu uzattı da uzattı" dedim. Top patlayınca Allah razı olsun il müftüsü Sinan Cihan öyle yaptı. Çorbamı içtim. Yanımda Rıfat Uygur ile sigara içmeye başladık. Rıfat Uygur da benim gibi gezmeyi seviyor. Hatıraları anlattık. Erdinç Yumrukaya, Tevfik Lav Tesisleri'ni bir ön önce işletmeye açmak için çalıştığını söyledi. Manisa'daki herkesin fikri Erdinç bu işi dört dörtlük yapar. OSB'nin iftarında Başkan Sait Türek "Bizim en büyük hazinemiz birlik ve beraberliğimiz. Yardımlaşma ve dayanışmaya verdiğimiz önemdir. İçinde bulunduğumuz mübarek ramzan ayı hoşgörümüzün en üst seviyede olduğu kırgınlıkların unutulduğu, sevgi bağlarını kuvvetlendiği, hepimiz için kutsal bir aydır. Allah nice Ramazanlarda nice iftar sofralarında sağlıklı ve mutlu bir şekilde beraber olmamızı nasip etsin" dedi. Organize Sanayi Bölgesi'nin iftarına katılım çok yüksekti. İftar menüsü zengindi. Ortam müsaitti. Rıfat Sarı, Zihni Durmuş ve İdris Şendil, Renan Çapra da iftarda gözüme çarpanardan. Ortam güzel olunca Büyükşehir belediye Başkanının Basın Danışmanı Cihad Taysi ile bir sure oturduk. Kahvelerimizi içtik. Nihat abi yanımıza geldi. Sohbet ettik. Onu da yarın yazacağım. İstanbul'dan gelen dostlarla Kent Park'ta oturduk. Ramazan sohbetleri güzel oluyor.

ERTUĞRUL AYTAÇ

19 Haziran 2017 Pazartesi | 958 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KESKİN AİLESİNİN ACI GÜNÜ
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin'in vefat eden babaannesi Ayşe Keskin'in cenaze törenine katıldı. Başkan Ergün, Keskin ailesine başsağlığı diledi.
22.3.2019

207

CHP'Lİ İNCE SARUHANLI'DA MİTİNG YAPTI
GÜNDEM
CUMHURİYET Halk Partisi'nin (CHP) geçen 24 Haziran'daki seçimde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaptığı konuşmada, "Belediye başkanlığı seçimleri bir beka problemi olamaz" dedi.
22.3.2019

193

ÇİFTÇİYE 1 MİLYAR 432 MİLYON LİRA DESTEK ÖDEMESİ
GÜNDEM
Manisa'nın Akhisar ilçesinde basın toplantısı düzenleyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, müjdeli haberi verdi
22.3.2019

194

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks