26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:20:59

SON DAKİKA

MANİSA EN BÜYÜK MARKASINI SAHİPSİZ BIRAKIYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Ocak 2018 Perşembe | 1567 Okunma


Manisaspor’un hali yürekler acısı. Futbolcuların cebinde çay içecek paraları yok. Nihayet Abdullah Mergen, Gökay Budak’ın çalışmaları sonrası kongre kararı aldı. 11 Şubat’ta Manisaspor kongresi yapılacak. Yapılacak da, haklı olarak alacaklarını alamayan futbolcular idmanlara çıkmıyor. Samsunspor deplasmanına da gidip gitmeyecekleri belli değil. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, takımın uçak biletlerini aldı. Başkan adayı Gökay Budak kongre kararından sonra oluşturacağı yönetimdeki arkadaşlarından temin edeceği 500 bin lirayı Çarşamba günü futbolculara dağıtma planı yaparken, kongre öncesi başkanlık için başka adayların da ortaya çıkması ile ödeme yapmama kararını teknik direktör Taner Taşkın ve futbolculara kulübe giderek bildirdi. Gökay Budak haklı. Kongre bu, ne olacağı belli olmaz. Çarşamba günü Gökay Budak’la beraber oldum. Durumu bir de ondan dinledim. Futbolcuların Samsun’a gitmeme düşüncelerini ondan öğrendim. Bunun üzerine Manisaspor’da başkanlık yapmış biri olarak AK Parti Milletvekili Murat Baybatur’u aradım. Telefonu meşguldü. Sonra bana döndü. Kendisi Milli Savunma Bakanlığı Komisyon Üyesi olarak Ukrayna’daymış. Manisaspor’daki son gelişmeleri kendisine ilettim. Çare bulmasını istedim. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e durumu anlattım. Sayın Valimiz Mustafa Hakan Güvençer’e telefonda bir görüşme yaparak Manisaspor’da vahim bir durumun olduğunu 500 bin liralık bir ödeme yapılmazsa Manisasporlu futbolcuların Samsunspor deplasmanına gitmeme düşüncelerini de ifade ettim.

KENDİ ENDİŞLENDİĞİMLE KALDIM

Dün yazımı yazdığım sıralarda kendi kendime endişelendiğim ile kaldığımı anladım. Sayın Valimiz Mustafa Hakan Güvençer yoğun programını öne sürerek Manisaspor’a randevu vermedi. Durum bu. Bu takım Samsunspor maçına çıkmazsa 6 puanı silinecek. Bu kulüpte 3,5 yıl başkanlık yapan biri olarak bu durum içimi acıtıyor. Zaten Manisaspor’un ligde kalması büyük mucize. Ama maça çıkılmazsa tüm Türkiye’ye rezil oluruz. Tabi bu benim düşüncem. Manisa’nın böyle bir gündemi olmadığını dün bir kez daha anladım. Eğer bu bulunduğumuz durum bir Karadeniz takımının başında olsa bu kadar umursamazlık olur muydu? diye kendi kendime düşünmeden edemiyorum. Ya da şimdi TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç görevde olsa Manisaspor bu kadar çaresiz kalır mıydı? Maalesef futbolun ne kadar büyük marka olduğunu Manisa farkında değil. ABD 15 yıldır planlı olarak futbola yatırım yapıyor. Çin keza öyle. Futbolun nasıl bir güç olduğunun farkındalar. Ama Manisa elindeki değerin farkında değil.

Bakalım AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Milli Savunma ve Güvenlik İstihbarat Komisyonları Üyesi Murat Baybatur bugün akşam Ukrayna’dan dönüyor. Önümüztdeki hafta kongre ile ilgili Manisaspor’u kurtaracak başkan bulacak mı? Durum böyle devam ederse Abdullah Mergen aday olur, seçimi kazanır. İstifaya zorlandı etti. Haydi Manisa buyrun… Kulübe başkan ve yönetim belirleyin. Ben karamsarım. 40 yıldır Manisa’yı tanıyorum.

 

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Ocak 2018 Perşembe | 1567 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

147

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

169

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

159

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks