23 Mart 2019 Cumartesi - 15:44:51

SON DAKİKA

MANİSA DA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE ARINÇ MUTLULUĞU

ERTUĞRUL AYTAÇ

7 Kasım 2017 Salı | 906 Okunma


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Millet Meclisi başkanlığı yapan Bülent Arınç’la birlikte Cuma günü Manisa’ya geldi. Hatuniye Camii’nde namazını kıldı. Vilayette bir süre kaldı. Cumhuriyet Meydanı’nda Manisa’da yapımı tamamlanan projelerin açılışını yaptı. Vestel’e ziyarette bulundu. Atatürk Spor Salonunda AK Parti Manisa İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı’na katılarak AK Parti’nin iktidara gelişinin 15.yılında çeşitli mesajlar verdi. Benim için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Manisa’ya Bülent Arınç ile gelmesi önemli bir gelişmeydi. Onun için kendisini vilayet önündeki karşılamada bulundum. Cuma namazına gidişini ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki töreni dikkatle izledim. Referanduma ‘%46’lık Evet’ diyen Manisa’ya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa sürede ikinci kez geldi. Bülent Arınç ile vilayet önünde karşılaştım. Selamlaştık. Cuma namazına yetişmeye çalışıyordu. Şunu hemen belirteyim, sokaklar pırıl pırıl temizlenmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de Cumhurbaşkanı ile beraberdi. Cumhuriyet Alanı’ndaki programı MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun hocamla birlikte izledik. Önce Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün bir konuşma yaptı. Başkan Ergün Cumhurbaşkanı’nı Manisa’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Manisa’nın 40 yıllık çöp sorununu çözen projenin hayata geçtiğini dile getirdi. Valimiz Mustafa Hakan Güvençer’in konuşmasından sonra törene katılan Bülent Arınç her zaman olduğu gibi akıcı üslubu ile meydanda toplanan topluluğa güzel bir konuşma yaptı. Sıra ile bakanlar konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan terör konusuna değindi. Tüm terör bataklıklarını kurutmada kararlı olduklarını ifade etti. Maden faciasında hayatını kaybeden 301 madencinin ailelerine işadamları Ferit Şahenk ve Gönül Talu’nun yaptığı konutların anahtarlarını teslim etti. Gönül Talu’yu (Gönül Amcayı) ekonomist Hikmet Oray Yalçın vasıtası ile Bodrum’da tanışmıştım. Bir süre törende kendisi ile beraber oldum. Tören sırasında Bülent Arınç’la Cumhurbaşkanı konuşurken birlikte olduk. Bülent Arınç Manisa siyasetinin değeridir. Manisa’da Cumhurbaşkanı ile birlikte gelmelerinden de mutluluk duydum. Cumhurbaşkanı teşkilatına da toplantıda önemli mesajlar verdi. 2019’da yapılacak yerel milletvekili başkanlık seçimlerine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünden hızlı bir tempo ile çalışmalarını sürdürdüğünü belirteyim. MHP ile bu seçimlerden başarı ile çıkacağı izlenimini görür gibiyim. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanları ve teşkilatlardaki yenileme çalışmalarının devam edeceği anlaşılıyor. Manisa AK Parti İl Başkanı Manisa’da belediye başkanları ile ilgili bir tasarrufta bulunmayacağını açıklamasına rağmen bana gelen bilgilerde Manisa’da da 2 ile 4 belediye başkanının istifası istenileceği doğrultusunda. Bekleyelim görelim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

7 Kasım 2017 Salı | 906 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KESKİN AİLESİNİN ACI GÜNÜ
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin'in vefat eden babaannesi Ayşe Keskin'in cenaze törenine katıldı. Başkan Ergün, Keskin ailesine başsağlığı diledi.
22.3.2019

207

CHP'Lİ İNCE SARUHANLI'DA MİTİNG YAPTI
GÜNDEM
CUMHURİYET Halk Partisi'nin (CHP) geçen 24 Haziran'daki seçimde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaptığı konuşmada, "Belediye başkanlığı seçimleri bir beka problemi olamaz" dedi.
22.3.2019

193

ÇİFTÇİYE 1 MİLYAR 432 MİLYON LİRA DESTEK ÖDEMESİ
GÜNDEM
Manisa'nın Akhisar ilçesinde basın toplantısı düzenleyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, müjdeli haberi verdi
22.3.2019

194

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks