25 Haziran 2019 Salı - 23:16:53

SON DAKİKA

MANİSA BAKANLIK BEKLİYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

12 Kasım 2015 Perşembe | 1581 Okunma
Manisa'da AK Parti seçimden büyük başarı ile çıktı. Dün Selçuk Özdağ, Recai Berber, Uğur Aydemir, Murat Baybatur ve İsmail Bilen, Seçim Kurulu'ndan mazbatalarını aldı. Türk Siyasi Tarihi'nde her iktidar döneminde Manisa'dan Bakan çıkmıştır. Demokrat Parti döneminde kabinenin neredeyse 4'de 1'i Manisalı Bakanlardan oluşmuştu. Adalet Partisi, Anavatan Partisi ve Doğru Yol Partisi iktidarlarında da önemli Bakanlıklara Manisa Milletvekilleri atanmıştı. AK Parti iktidarında ise Bülent Arınç Meclis Başkanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.
5 MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAK HER PARTİNİN HARCI DEĞİL
1 Kasım seçimlerinde 5 Milletvekili çıkarmak her partinin harcı değil. 9 Milletvekilliğinden 5 Milletvekili kazanan, 2011 seçimlerinin üzerinde oy alan AK Parti Teşkilatı'nı da kutlamak gerekiyor. Şimdi bu kadar başarılı bir seçim dönemi geçiren AK Parti iktidarında, Manisalı olarak bir Bakanlık beklemek hakkımızdır diye düşünüyorum. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da kuracağı yeni kabinede Manisa'yı Bakanlıktan mahrum etmemesini temenni ediyorum.
GİRİTLİGİL HOTEL HAYIRLI OLSUN
Giritligil ailesinin yaşayan en büyük ferdi Ercüment Giritligil tarafından hayata geçirilen hotelin açılış töreni de kendisi gibi görkemli oldu. Manisa'nın tanınmış iş adamları ve seçkin davetli topluluğu Tamer Balatlı'nın yönetiminde hizmete açılan Giritligil Hoteli'nin kokteylinde buluştu.
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Milletvekilliği yapan Halil Yurtseven, Ümit Canuyar, Faruk Saydam, Bakanlık yapan Rıza Akçalı, hotelin mimarisi ve yapımında emeği geçen Zafer Ünal ve davetliler, açılış kurdelesini de birlikte kesti. Büyükşehir ve Şehzadeler Belediyesi'nin bürokratları da açılış töreninde Giritligil ve Balatlı ailesini yalnız bırakmadı.
ÖZELLİKLERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR
Giritligil Hotel, 42 lüks ve ferah odadan oluşuyor. 9 odası superior olan hotel, literatüre girmeye değer ölçüde özel bir proje uygulanarak hayata geçirilmiş. 17'nci yüzyıl dönemine ait Yaralı Han kalıntıları Anıtlar Kurulu ile yürütülen çalışmalarla konservasyon altına alınmış. Kalıntılar üzerine yapılandırılan hotelin zeminine cam döşenerek misafirlerin bu eşsiz doku üzerinde yürümelerine imkan verilmiş. Valimiz Erdoğan Bektaş da bu camlı bölümde uzun süre dokuyu inceledi. Böylesine tarihi eserlerin üzerinde son teknoloji ekipmanlarla yapılandırılan hotelin odalarında Uluslararası standartlarda üretilmiş buklet malzemeleri misafirlere hediye ediliyor. Diğer yanda şehrin tam kalbinde yer alan hotel ile aynı tesiste bulunan 17'nci yüzyıl dönemine ait taşınmaz kültür varlığı olan ‘Taşfabrika Restoran', mutfağı ve barı ile misafirlere özel yemek ve müzik seçenekleri de sunuyor.
Böylesi bir tesisi, emeği geçenleri, tarihi ve turistik öneme sahip hoteli Manisamıza kazandıranları kutlamak lazım. Teşekkürler…

ERTUĞRUL AYTAÇ

12 Kasım 2015 Perşembe | 1581 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

51

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

72

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

68

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks