17 Haziran 2019 Pazartesi - 10:10:57

SON DAKİKA

KIBRIS TURU

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Kasım 2017 Çarşamba | 972 OkunmaGeçen hafta Kıbrıs’taydım. Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler ile birlikte. Belediyeler kanunda yer alan bazı hassas hükümlerin belediye meclis üyeleri ve ilgili daire müdürlerine bilgilendirme toplantısına katıldım. Girne Merit Otel’deki seminerde Yunus Emre Belediye Başkan Yardımcıları, bazı daire müdürleri, AK Parti, MHP ve CHP meclis üyeleri de vardı. Mihder Genel Başkanı inşaat mühendisi ve belediye başkanlığı yapan Mehmet Dönmez ve konuşmacılar Şehzadeler ve Yunus Emre Belediyesi’nden gelen heyete doyurucu bilgiler sundular. Sabah toplantısına katılamadım. Ancak katılımcılarla öğle yemeğinde buluşunca her parti temsilcisi meclis üyeleri faydalı bir toplantı olduğunu söylediler.

Kıbrıs’a kaçıncı kez gittiğimi hatırlamayamıyorum. En son Sümer Oral, Zafer Ünal ve Halim Sezici ve eşlerimizle Girme Cratos Otel’de kalmıştık. Bu arada hemen yazayım. Zafer Ünal başkanım Salı günü Ege Üniversitesi Kalp Cerrahi Bölümü’nde sağlık kontrolünden geçti. Diş doktoru Remzi Örümlü, Zafer başkanın sağlık durumunun mükemmel olduğunu bana iletti. Geçmiş olsun diyor, Zafer başkanın en kısa zamanda aramızda görmeyi dört gözle bekliyorum.

Kıbrıs, Akdeniz’de Sicilya ve Sardunya adalarından sonra üçüncü büyük adadır. Tarihi çileler ile doludur. Buradaki yurttaşlarımız 1956-1963 yıllarında Rum toplumu ile çıkan anlaşmazlık sonunda katliamlara maruz kalmış, 1974 yılında şanlı ordumuzun müdahelesi ile huzura kavuşmuştur. O günleri genç bir gazeteci olarak heyecanla takip etmiştim. Kıbrıs ülkemizin güvenliği ile ilgili önemi büyük stratejik bir adadır. Kıbrıs çıkartmasında şehit olan komutan ve Mehmetçiklerin mezarlarının bulunduğu yerleri ziyaret ettik. Panaromik Girne turunda kahraman askerlerimizin ne zor şartlar altında çıkartma yaparak yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağladıklarının bilgileri bir kez daha hafızamda canlandı. Barbarlar Müzesi’nde rehberimizin anlattıklarında insanın gözlerinin dolmaması mümkün değil. 15 Kasım 1983 yılında Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilan edildi. Adada iki ayrı toplumun devleti var. Uzun süredir Kıbrıs sorunu devam ediyor. Gezi süresinde Şehzadeler Belediyesi Mali Hizmetlere bakan Bayram Akkaya katılımcıların ve başta ben olmak üzere her sorunu saniyesinde çözdü. Bu kadar pratik sorunları çözen müdür her belediyeye lazım.Kıbrıs gezisinde Ahmet Songüler, Atilla Efendioğlu, Akif Özer, Şerif Gül’le birlikte hareket ettik. Hüseyin Erkenci gezide eşini de getirince kendisi ile siyaset konuşamadık. Bugünlük bu kadar, yarın devam.

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Kasım 2017 Çarşamba | 972 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

81

BÜYÜKŞEHİR'İN ÇEVRECİ YATIRIMLARI GEDİZ'İ KORUYOR
SIYASET
MASKİ şuana kadar 118 milyon metreküp evsel nitelikli atıksuyu arıtarak sağlıklı bir şekilde Gediz ve Bakırçay'a deşarj etti
16.6.2019

84

ÖĞRENCİLERDEN HAYAT KURTARAN PROJE
SIYASET
Danışman öğretmenleri Mehmet Horozoğlu'nun lise yıllarında sobadan sızan karbonmonoksit gazı zehirlenmesinden etkilenen iki öğrenci, 4 aylık bir çalışmanın sonucunda hayat kurtaran bir projeye imza attı.
16.6.2019

92

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks