17 Haziran 2019 Pazartesi - 10:37:03

SON DAKİKA

KAVURAN SICAKLARA SERİNLETEN TESİS

ERTUĞRUL AYTAÇ

3 Haziran 2016 Cuma | 1227 Okunma
Yaz erken geldi, "İki üç gündür kavruluyoruz" desek yeri. Ara sıra esiyor, ama yeterli değil. Perşembe günü oğlum Gökhan ile Kent Park'a doğru gittik. Kent Park'ın karşısında halı saha gördüm. Gökhan'a "Nedir bu?" dedim, "Baba, Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı tesis, yüzme havuzu da var. Cengiz abi burada" dedi. "Kim Cengiz?" dedim, "Cengiz İbret" dedi. Hemen yönü oraya çevirdim. Cengiz İbret ile telefonla görüşüyoruz. Yerini yurdunu öğrenmiş oldum. İlk defa görüyordum, kafeteryası ve yüzme havuzu ile mükemmel. Tarifine gelince, yanında Spor ve Güzel Sanatlar Lisesi var.
CENGİZ İBRET İLE SOHBET ETTİK
Hafif esiyor, ama hava sıcak. Cengiz İbret ile oturdum, "Burası harika olmuş" dedim. Beni ve Gökhan'ı gezdirdi. Havuzda öğrenciler yüzmeye başlamış. "Ne zaman açılacak?" diye sorduğumda, bu güzel tesisin açılışı için iki kez program yapılmış, ancak Güneydoğu'da beklenmedik anda şehit haberleri gelince açılışı iptal edilmiş. Tesisin projesini düşünen ve bölgeye kazandıran kişinin de Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Yılmaz Gençoğlu olduğunu öğrendim. Başarılı bürokrat yine çok güzel bir projeye imza atmış. Cengiz İbret ve ekibiyle tavşankanı çaylarımızı yudumlarken kafeterya bölümünde neler olduğunu öğrendim. Kafeteryada çay, meşrubat, dondurma ve tost da bulunuyor.
SICAK YAZ GECELERİ İÇİN AVANTAJ
Sıcağı severim, o gün hoşça vakit geçirdim, ama bundan sonra Manisa kavrulur. Akşamları ailece huzur içinde oturacak bir tesis yapmış Büyükşehir Belediye Başkanı. Vaktim olursa Ramazan ayında torunum küçük Ertuğrul ile Cengiz İbret'in yönetimindeki Büyükşehir kafeteryasına gelmeyi düşünüyorum.
MANİSASPOR'UN KONGRESİ BU AY
Günlerdir spor camiası Manisaspor ve Büyükşehir Belediyespor'un kongrelerinin ne zaman olacağını merak ediyordu. Dün Haber Gazetesi'ni okurken 11'inci spor sayfasında Olağan Genel Kurul ilanı gözüme ilişti, okudum, Manisa Spor Kulübü Derneği'nin kongre ilanıydı. Manisa Kenan Evren Sanayi Sitesi Esnaf Sanatkarlar Kooperatifi Sosyal Tesisleri'nde kongrenin 18 Haziran Cumartesi günü saat 14.00'de yapılmasına karar verilmiş. İlkinde çoğunluk sağlanamazsa 25 Haziran Cumartesi günü aynı yer ve saatte yapılacak. Başkan Abdullah Mergen ekibi ile tekrar aday olduğunu açıklamış. Kongreyi beklemeden de Teknik Adam ve futbolcu transferi ile çalışmalarını sürdürüyor. Bu kongrede Abdullah Mergen'in karşısına aday çıkıp çıkmayacağını Ramazan ayı içinde göreceğiz.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR DAHA ÖNCE KONGRE YAPACAK
Bu yıl ilk defa 3. Lig'de mücadele eden Manisa Büyükşehir Belediyespor'un kongresi 9 Haziran Perşembe günü saat 18.00'de Bozköy'deki Halil Onutmak Tesisleri'nde yapılacak. Çoğunluk sağlanamazsa 16 Haziran'da aynı yer ve saatte yapılacak. Belediyespor'da Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün büyük değişiklik yapması bekleniyor. Başkan Ergün başarıya endeksli bir yapısı olduğu için geçen sezon yaşananları bir daha yaşamamak adına radikal kararlarını uygulamaya başladı bile.
ERİŞ'LE YOLA DEVAM
Herkesin merak ettiği konuya açıklık getireyim; Manisaspor'un efsane Başkanı Tarık Almış'ın cenaze töreni için Hatuniye Camii'ne gittiğimizde Necmi Temizel'in de bulunduğu ortamda Başkan Cengiz Ergün bu konuyu dile getirdi ve yanında oturan Mehmet Güzgülü'nü işaret ederek Temizel'e Belediyespor'un başkanlığı için Güzgülü'nü düşündüğünü söyledi. Yapılacak kongrede Mehmet Güzgülü'nün Başkan olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yönetim de 7 kişiden oluşacak. "Kimler olabilir?" derseniz, Genel Sekreter Yardımcısı, Fen İşleri Daire Başkanı, kulüp yöneticiliğinde tecrübeli Yılmaz Gençoğlu, Ersoy Arslan, Haşim Elmalı ve Ahmet Uluturhan'ın isimleri kesinleşti. Hepsi Büyükşehir Belediyesi'nde çeşitli görevlerde bulunuyor. Ersoy Arslan futbol oynamış, Haşim Elmalı da spor yöneticiliğinde kavrulmuş isimler. Belediyespor'un Teknik Direktörü de Başkan Ergün'ün güvenini kazanmış, Manisaspor'u Süper Lig'e çıkaran Levent Eriş. Erşil'le yola devam.
Ramazan ayında spor camiasında hareketli günler yaşayacağız.

ERTUĞRUL AYTAÇ

3 Haziran 2016 Cuma | 1227 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

85

BÜYÜKŞEHİR'İN ÇEVRECİ YATIRIMLARI GEDİZ'İ KORUYOR
SIYASET
MASKİ şuana kadar 118 milyon metreküp evsel nitelikli atıksuyu arıtarak sağlıklı bir şekilde Gediz ve Bakırçay'a deşarj etti
16.6.2019

88

ÖĞRENCİLERDEN HAYAT KURTARAN PROJE
SIYASET
Danışman öğretmenleri Mehmet Horozoğlu'nun lise yıllarında sobadan sızan karbonmonoksit gazı zehirlenmesinden etkilenen iki öğrenci, 4 aylık bir çalışmanın sonucunda hayat kurtaran bir projeye imza attı.
16.6.2019

97

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks