17 Haziran 2019 Pazartesi - 10:19:01

SON DAKİKA

JANDARMA"NIN İFTAR YEMEĞİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

18 Haziran 2017 Pazar | 1281 Okunma
İftardan iftara yetiştirmeye çalışıyorum. İl Jandarma Alay Komutanı Albay Özcan Kaplan Manisa'ya geldiği günden beri çeşitli bilgilendirme toplantıları yapıyor ve beni de davet ediyordu. Bir türlü kısmet olmadı. Ramazan ayında kuruluşunun 178.yılı etkinliklerini Saruhan Otel'de yapacağını öğrenince Büyükşehir Belediye Başkanının Basın Danışmanı Cihad Taysi ile birlikte etkinliğe katılmaya karar verdik. Büyükşehir belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün de Jandarma'nın şehit aileleri ve gaziler onuruna verilecek iftar yemeğine katılacağını öğrenince Saruhan Otel'e erken gittim. Otel Müdürü Cihan telaş içindeydi. 500-600 kişilik iftar yemeğini vermek kolay değil. Çoktandır Jandarma teşkilatı ile beraberliğim olmamıştı. En son Jandarma Alay Komutanı rahmetli Enver Poyraz zamanında komutanlık binasında ve kamelyasında oturmuştu. O yıllarda gazetecilerin "Enver Paşasıydı" Jandarma Alay Komutanı Özcan Kaplan'la tanışmam Manisa'ya gelir gelmez oldu. Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç'le en son Hasan Geriter'in Anemon Otel'de verdiği iftar yemeğinde beraber olmuştuk. Gerek emniyet, gerekse jandarma teşkilatları bizlerin can ve mal varlığını korumak için gece gündüz fedakarca görev yaparlar. Bakın Jandarma teşkilatı 178 yıl önce kurulmuş.
Saruhan Otel'de iftarın verileceği havuz başını görelim dedik Cihad Taysi ile. Hemen Jandarma personeli bizimle ilgilendi. İftar yemeğinde bile disiplin ön plandaydı. Kimin nerede oturacağı belli. İl Jandarma Alay Komutanı Özcan Kaplan eşi ile davetlileri karşılıyor. "Ben burdayım komutanım" dedim. Özcan Albay da beni eşi ile tanıştırdı. Bu sırada Valmiz Mustafa Hakan Güvençer, Jandarma'nın şehit aileleri ve gaziler için verilen iftar yemeği ve etkinliklerine katılmak için Saruhan Otel'e geldi. Otelin önünde eğitimli köpekler var. Valimizle selamlaştık, sonra Tugay Komutanımız Albay Şefik Güvenç eşi ile geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de gelince beraberce havuz başına yürüdük. Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç şehit ve gazi aileleri ile oturuyor. Bu iftarda protokol masası yoktu. Başta Vali Mustafa Hakan Güvençer, Tugay Komutanı Şefik Güvenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün şehit aileleri ile ayrı ayrı masalarda oturdular. Jandarma Komutanı Özcan Kaplan'a teşekkürler. Bütünlüğümüzü korumak için hayatlarını sev seve veren şehit ve gazilerimizle iç içe olmak güzel. İftarın başında Saruhan Otel'deydim. Düzen mükemmeldi. Jandarma teşkilatının 178.yılı etkinliklerinde yerimi aldım. Program güzeldi. Nereden biliyorsun derseniz, programın sonuna kadar kalanlardan dinledim. Bir daha buluşma dileği ile jandarma teşkilatının kuruluş yılını kutluyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

18 Haziran 2017 Pazar | 1281 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

82

BÜYÜKŞEHİR'İN ÇEVRECİ YATIRIMLARI GEDİZ'İ KORUYOR
SIYASET
MASKİ şuana kadar 118 milyon metreküp evsel nitelikli atıksuyu arıtarak sağlıklı bir şekilde Gediz ve Bakırçay'a deşarj etti
16.6.2019

85

ÖĞRENCİLERDEN HAYAT KURTARAN PROJE
SIYASET
Danışman öğretmenleri Mehmet Horozoğlu'nun lise yıllarında sobadan sızan karbonmonoksit gazı zehirlenmesinden etkilenen iki öğrenci, 4 aylık bir çalışmanın sonucunda hayat kurtaran bir projeye imza attı.
16.6.2019

94

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks