20 Haziran 2019 Perşembe - 10:50:22

SON DAKİKA

İŞ ADAMLARI GÜÇ BİRLİĞİ İÇİN BULUŞTU

ERTUĞRUL AYTAÇ

28 Nisan 2016 Perşembe | 1336 Okunma
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (MTSO) tam "Sular duruldu" derken, Salı akşamı oda da yönetim kurulu toplantısı yapılmış. 11 kişilik yönetimden 10 yönetim kurulu üyesinin katıldığı toplantıda Başkan Adnan Erbil'e tavır konulduğunu öğrendim. Yönetim, 2015 tarihinde Başkan'a verdiği personel alma, çıkarma ve harcama yetkilerini iptal etmiş.
GENİŞ BİR KATILIM OLDU
Çarşamba akşamı Anemon Otel'de MTSO'nun ev sahipliğinde ‘İstişare ve Güç Birliği' toplantısı vardı. Davetli olduğum için Nezih Varol ile birlikte toplantıya gittim. Otelin önünde Başkan Adnan Erbil ve Meclis Başkanı Hayati Dolman'ı gördüm. İçeride Mehmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile karşılaştım. Manisa ili oda ve borsalarının başkanları da toplantıya yavaş yavaş geliyordu. Turgutlu'dan Oda Başkanı Faruk Aydın ve Meclis Başkanı Yavuz Semizler ile görüştüm. MTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yılmaz, Tolga Tunç Çalışkan, Atilla Altıntaş, Kamil Yüzgenkaya, Mehmet Baki Kılıç, Fatih Özer, Serhat Çetin gelen ilçe oda başkanları ile ilgileniyordu. Her masada bir yönetim kurulu üyesi oturuyordu. Benim masada Hasan Geriter, Ufuk Tanık, Şule ve Rıfat Uygur, İsmail Önal, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal vardı.
ARINÇ, GERİTER'İN DÜĞÜNÜNE GELECEK
Hasan Geriter'in Cumartesi günü Anemon Otel'de oğlu Ömer evlenecek. Bülent Arınç'ın düğüne geleceğini öğrendim. Geriter'in başını kaşıyacak hali yoktu. Protokol masasında Vali Erdoğan Bektaş, Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, CBÜ Rektörü Kemal Çelebi, MTSO Başkanı Adnan Erbil, Meclis Başkanı Hayati Dolman, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Meclis Başkanı Ergun Türek vardı. Toplantıyı Hayati Dolman yönetti. Turgutlu Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Orcan, Gediz Havzası'ndan başlayarak Manisa'nın sorunlarını dile getirdi. Diğer oda başkanları da bölgelerindeki sorunları anlattı. Üniversitemizin Rektörü Kemal Çelebi ise yaptığı konuşmasında oda ve borsa başkanlarından Celal Bayar Üniversitesi için destek istedi. En son sözü Vali Erdoğan Bektaş aldı. Vali Bektaş, "Her yatırımcıya yer vermek zorunda değiliz. Bizim sanayi imkanımız, bir potansiyelimiz var. Bu saatten sonra sanayide seçici olmalıyız. Göbeğimizi değil, kaslarımızı büyütmeliyiz" dedi. Bir ara protokol masasına gittim. Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan'ın yanına oturdum. Daha sonra Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç ile sohbet ettim.
ERBİL BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
Dün de MTSO Başkanı Adnan Erbil yaşanan olaylarla ilgili basın toplantısı yaptı. Erbil, "Ne yetki vermişler de, almışlar" dedi. Bana göre Başkan Adnan Erbil çevresine bir bakmalı, o koltuğa oturması için yapılan kulislerde kimlerin olduğunu unutmamalı. Durup dururken 9 yönetim kurulu üyesi bayram değil, seyran değil, neden kendisine tavır alsın? Başkan Erbil olan bitenleri iyi değerlendirmeli.
Savaşta kazanan bile zarar görür. Kavganın kimseye fayda sağladığını bugüne kadar görmedim.ERTUĞRUL AYTAÇ

28 Nisan 2016 Perşembe | 1336 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

479

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

449

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

552

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks