26 Mart 2019 Salı - 09:56:28

SON DAKİKA

İLK İFTARIMI HAYLAZZ"DA AÇTIM

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Haziran 2016 Perşembe | 1295 Okunma
Haylazz'a karşı bir hayranlığım var. Manisa'nın nadide yeşil alanlarından Çakra Parkı'nı bir gerdanlık gibi süsleyen, Kahvecini adlı kafeteryası ve ünlülerin uğrak yeri restoranıyla Haylazz, stresli iş günlerimin sonunda beni rahatlatıyor. Pazartesi günü Ramazan ayının ilk günüydü. Allah kabul etsin ilk orucumuzu tuttuk. Akşam olunca bu günün özelliğine uygun olarak Haylazz aklıma düştü. "Şimdi ne güzel iftar sofrası kurulur Haylazz'da" dedim ve Nezih Varol'la iftara yakın birlikte gittik. Bizi Haylazz'ın organizasyon işlerinden sorumlu, başarılı yönetici Selma Kadak güler yüzüyle karşıladı.
ORTAM HARİKAYDI
Gün yerini akşama bırakırken Haylazz'ın bahçesinde dingin bir ortam, derin bir sessizlik ve bu sessizliğe tını katan kuşların nağmeleri tatlı bir huzur veriyordu. Personel bir karınca edasıyla geceye hazırlık yapıyor, lezzetli yemeklerin kokusu ortama yayılıyordu. Mutfak bölümünü, servis masasını ve misafirlerin ağırlandığı alanı Selma Kadak ile dolaştık. Nezih Varol da fotoğraflarımızı çekti. Ustalar hünerlerini sergilerken, garsonlar da masaların düzenini sağladı. Sonra self servis sunulacak yemekler beyaz örtüyle kaplanan masaya yerleştirilmeye başlandı. Envai çeşit salatalar, yaz meyvelerinin en güzelleri, tatlılardan güllaç önden geldi. Hemen ardından da Ramazan sofralarının kralı fırında Dana Güveç hak ettiği yere, başköşeye kondu. Dana Güveç'i, Piliç Emense destekliyordu. Tabi olmazsa olmaz Peynirli Makarna ve Pirinç Pilavı da güvecin yanına kondu. Kıymalı ve peynirli pideler ise fırında sıcak sıcak bekliyordu.
KUŞ SÜTÜ EKSİKTİ
Derken top atıldı, ezan okundu, oruç bozmak ve iftarımızı açmak için masamıza oturduk. İri, beyaz, porselen tabaklar içinde önden çorbamız, arkasından Dana Güveç ve pilavımız geldi. Salatalar hakiki zeytinyağı ile karıştırılmış mis gibi kokuyordu. Tabi ki iftariyelikler unutulmamış, incirinden kayısısına her şey düşünülmüştü. İçecekler meşrubatından ayranına, çayından kahvesine kadar sınırsızdı. Kendimi sultan sofralarında gibi hissettim…
HAYLAZZ'IN MİSAFİRİ OLUN
Kim ne derse desin, Haylazz farklı bir yer. Ortamı kadar, lezzetli yemekleri ve hizmet kalitesiyle 1 numara. Böyle yerlere turistik bölgelerde ‘Number One' denir. Ben Türkçesini söyledim. Anlamı büyük, güzel Ramazan gecelerinde tüm Manisalılar Haylazz'ın misafiri. Ben çok memnun kaldım.

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Haziran 2016 Perşembe | 1295 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

137

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

134

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

128

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks