19 Haziran 2019 Çarşamba - 09:59:51

SON DAKİKA

İFTAR YEMEKLERİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

6 Haziran 2017 Salı | 1065 Okunma
11 ayın sultanı Ramazan ayının üçte birlik bölümünü geride bıraktık. Yüce Allah'ım oruç tutan müminlerine serin havalar nasip ediyor. Bu yıl iftar yemeklerine pek gitmiyorum. Bazı davetlere de katılmaya özen gösteriyorum. Geçen hafta AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli'nin Muradiye'de teşkilatına verdiği iftar yemeğinde bir göründüm o kadar. Ataman Taydaş ısrarla davet ettiği için Ahmet Erken'in oğlu Ali ile gittiğimiz iftar yemeğinde izdiham vardı.
ALİ ERKEN'E SİYASET DERSİ VERDİM
Sağ olsun milletvekilleri, belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri kurulan iftar sofrasına sıra sıra dizilmişler. Şöyle bir baktım, körler sağırlar birbirini ağırlar ya öyle. Ahmet Erken yanımda. Ali Erken'e "İftar yemeklerine son dakika gidilmez. Buyur, manzarayı gördün mü?" dedim. Top atıldı, biraz su içtim. Ahmet Erken iftarı açmak için Sofra Levent'in yerine gitmeyi önerdi. Ali Erken'e "Böyle yerlere zamanında gel. Sana biraz siyaset dersi vermiş olayım" dedim.
ÖZDAĞ VE TANRIVERDİ'YE SORULARIM VARDI
Sofra Levent'i aradım. "Başkanım çorba da yemek de var, buyur gel" dedi. Ben de "Levent 3 kişilik iftar sofrası hazırla" dedim. Yolda Ali'ye söyleniyorum. Erken gitsen milletvekilleri ile sohbet edecektim. Hüseyin Tanrıverdi'ye birkaç çift söz söyleyecektim. Selçuk Özdağ'a ‘Spor Müdürü ne oldu?' diye soracaktım. Muradiye spor kompleksinin ne için yapıldığını, öğrenmeye çalışacaktım. Ali Erken genç siyasetçi "Haklısın abi" dedi. Ali'ye "Bir daha büyük lafı dinle, bu yaşta her şeyi bilemezsin" dedim.
SOFRA LEVENT'İN MENÜSÜ MÜKEMMELDİ
Ahmet Erken bizi son sürat Sofra Levent'in Anıt'ına getirdi. Kapıda bizi Levent, Hayri ve Uğur karşıladı. Hemen masaya oturduk. Orucumu açtım. Hayri masayı böreklerle çöreklerle donatmış. Çorba enfesti. Güveç harika. Taze fasulye, pilav, tatlı… Ye, yiyebildiğin kadar. Hayri masamıza oturdu. Beraberce karnımızı doyuruyoruz. Sofra Levent'in Anıt'ında bizim bulunduğumuz Cuma gecesi iftar yemeklerinin ikinci günüymüş. Sosyete dürümcüsü Mehmet aradı, ‘Neredesin?' diye. "Anıt'tayım" cevabını alınca şaşırdı. "Hani AK Parti İl Başkanlığı'nın iftarına katılacaktın?" diye sorunca "Mehmet fazla kurcalama Anıt'tayım, geleceksen gel, Ahmet Erken ve oğlu Ali ile beraberim" dedim. Mehmet geldi. Sonra oğlum Gökhan aradı, geleceğini bildirdi. Oğlu Ertuğrul'u da alıp gelmiş. Böylece torunumu da görmüş oldum. Levent çayları gönderiyor. Sohbet koyulaşıyor. Bir baktım saat 23.30 olmuş. "Haydi kalkalım" dedim. Anıt serin. Levent, Hayri ve Uğur iftar sofralarının menüsünü her gün değiştiriyor. Benim gibi gittiğiniz davette yer bulamazsanız Sofra Levent'in yerinde sakin sakin iftarınızı açıp sinirlerinizi gevşetebilirsiniz. Denemesi bedava.
***
Dün gece de Sofra Levent'e gittim, Anıt'ta bir iftar sofrası kurdu. Yanımdaki misafir Osman Talu bile "İstanbul'da böyle iftar sofrası az bulunur" dedi. Osman Talu işadamı. İstanbul'dan misafirim olarak gelmişti. İftarımızı beraber açtık. Çaylarımızı Bıyık'ta içtik. Ramazan'ı böyle geçirmeye gayret sarf ediyorum. Allah da hava şartlarını oruç tutanlara göre düzenliyor.

ERTUĞRUL AYTAÇ

6 Haziran 2017 Salı | 1065 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

236

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

221

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

319

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks