26 Mart 2019 Salı - 09:19:35

SON DAKİKA

HİZMET İÇİN SİYASET BİR KENARA KONULMALI

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Kasım 2015 Pazartesi | 1089 Okunma
1 Kasım seçimlerinden sonra AK Parti'nin iktidara tek başına gelmesinin olumlu gelişmelerini görüyoruz. İş dünyası 2016 yılında yeni proje ve yatırımlarını hayata geçirmek için kolları sıvıyorsa, Manisa'da yerel yönetimlerin başında bulunan halkın seçtiği Belediye Başkanlarının da hizmet alanında siyaseti bir kenara koyarak uzlaşı içinde olmalarının zamanı geldi geçiyor bile. Herkes eteğindeki taşları döküp Manisa'ya yararlı, önemli ve öncelik taşıyan konularda bir araya gelerek, toplumun arzu ettiği bahar havasını göstermeli.
MEDYA TV BAŞKAN ERGÜN'Ü AĞIRLADI
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, geçtiğimiz hafta AK Parti'nin kontrolündeki Medya TV'de Hayrullah Solmaz ve Zeynel Balkız'ın sunduğu programa katıldı. Ben de Fikret Taşçı ile yayın merkezindeydim. Medya TV'nin sahibi Abdullah Polat, ortağı Ömer Akar, Medya Sorumlusu Edebali ile olduk. Başkan Ergün'ü program öncesi güzel ağırladılar. İlgi ve alaka üst düzeydeydi. Hasan Eryılmaz ve Basın Danışmanı Cihad da oradaydı. Başkan Ergün programa girince Fikret Taşçı ile ben, Abdullah Polat ve Ömer Akar'la koyu bir sohbet ettik. Edebali ile hasret giderdik. Saat 24.00'e kadar süren programı hep birlikte izledik. Hayrullah Solmaz ve Zeynel Balkız'ın sunduğu, Başkan Ergün'ün konuk olduğu program büyük ilgi görmüş. Başkan Ergün, Manisa için yapılanları, yapılması gereken hizmetleri anlattı. Kendisi çok formdaydı, konulara hakimdi. Hayrullah Solmaz, Başkanlar arası diyalogla Manisa'nın sorunlarının daha kolay çözümleneceğini, bu konudaki düşüncesinin ne olduğunu Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e sordu. Ergün de "Siz bir adım atın, ben 10 adım atarak karşılık vereyim" dedi.
GÜRCAN'LA OLUMLU GÖRÜŞMELERİ OLMUŞ
Programda Ergün, AK Parti İl Başkanı ve Meclis Grup Başkanı Zülfikar Gürcan'la olumlu bir görüşme yapıldığını, son Meclis toplantısında bunun görüldüğünü ifade etti. Manisa adına buna sevindim. Bir buçuk yıla yakındır hep çağrıda bulundum; "Gelin birlik içinde Manisa'ya hizmet edin" dedim. Ama olmadı. Bunda genel seçimlerin de etkisi oldu. Ama, artık seçim bitti. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, yerel seçimlerin başında yaptıkları gibi sık sık bir araya gelerek başta imar sorunu olmak üzere birçok konuda anlaşarak meclisten çözüm çıkartmalı ve Manisa'ya yapılacak hizmetleri hızlandırmalıdır.
71 OTOBÜS İL VE İLÇELERİ KAVUŞTURACAK
Cuma günü Cumhuriyet Meydanı'nda Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım alanındaki projelerini hayata geçirecek 71 otobüsün tanıtım etkinliğine katıldım. İlçeler dahil her yerde otobüsler vatandaşın hizmetine sunulacak, hayırlı olsun.
Dün de Manisa Büyükşehir Belediyespor'un maçındaydık. Mutsuz ayrıldık. Sevindirici haber Başkent'ten, Manisaspor'dan geldi. Ankaragücü'nü yenme başarısını göstermiş. Bu başarıyı kutlarım.

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Kasım 2015 Pazartesi | 1089 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

132

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

130

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks