20 Mart 2019 Çarşamba - 00:11:36

SON DAKİKA

HER YERDE KAR VAR

ERTUĞRUL AYTAÇ

21 Ocak 2016 Perşembe | 921 Okunma
Bizim gençlik yıllarımızda romantik şarkıları ile dünyada isim yapan İtalyan sanatçı Salvatore Adamo'nun güzel bir parçası vardı, Ajda Pekkan, Türkçesini okurdu; "Her yerde kar var, yürümek karda zordur" diye başlayan aşk şarkısı.
15 yılı aşkın Manisa'ya kar yağmamıştı. Pazar akşamı yurt genelinde başlayan kar yağışı, Spil'in zirvesinden eteklerine kadar uzanmıştı. Dün, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir'le kar yağışını görmek için Spil Dağı'nın zirvesine tırmanmaya karar verdik. Başkan Ömer Faruk Çelik oradaymış, basın mensupları da arkamızdan geliyor. Spil Dağı maceramız Kitapsaray'ın önünden Bilal Demir'in beni almasıyla başladı. Ama, önce Milletvekili Selçuk Özdağ'ın Danışmanı Yunus Öztürk'ün babaannesinin vefat ettiğini öğrendiğimden cenazeye Bilal Demir'le katıldık. Ailesine da başsağlığı diliyorum. Sonra Spil'e doğru yola koyulduk.
BÜYÜKŞEHİR'İ VE GENÇOĞLU'NU KUTLARIM
Ben karlı buzlu havaları sevmem. Virajlı yollarda ilerliyoruz. İkide bir "Yavaş gidelim" diye de ikaz ediyorum. Bu mevsimde, hem de kar yağışına rağmen Spil yolu açıktı, rahatça gidilebilecek halini görünce yolun bakımını kimin yaptığını sordum; "Büyükşehir Belediyesi" dediler. "Helal olsun" dedim. Bin 300 metre zirveye giden yol açık. Karayolları hava şartlarını bildiği halde Manisa-İzmir arasında Sabuncubeli'nin karlı buzlu havalarda bir türlü kapanmasını önleyemiyor. Büyükşehir Belediyesi'nde bu tür şartlarda seferberliğin başında Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu var. Tebrikler Gençoğlu.
İYİ Kİ GİTMİŞİM
Yıllar var, Spil'e çıkmamıştım. Adamo'nun söylediği gibi, "Her yerde kar var". Muhteşem bir manzara seyrediyoruz. Uludağ halt etmiş. Spil, karla gelin gibi süslenmiş. Çam ağaçlarının üstü karla beyaza bürünmüş. Nezih Varol'a, "İyi ki gelmişiz" dedim. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de bize katıldı. Bol bol fotoğraf çektirmeye başladık. Karın kalınlığı bazı yerlerde 50 santimetreyi buluyordu. Spil'deki tesisler dolu, ailesini, çoluğunu, çocuğunu alan Şehzadeler'in muhteşem dizayn ettiği tesislerde tatil yapıyor.
SUCUKLARI PİŞİRDİM
Bilal Demir her şeyi düşünmüş, mangallar yakılmış, yıllardır tanıdığım Niyazi mangalın başına geçmiş sucukları pişiriyor. Biz de seyrediyoruz. Başkan Çelik'le mangalın başındayız. Niyazi'nin elinden maşayı alıp sucukları çevirmeye başladım. Sucuklar da nefis kokuyor. Yıllar önce Uludağ'da Aydın Besen ile böyle bir sucuk partisine katılmıştım. Aklıma o günkü anılar geldi. Önder Cider'in başkanlığında Manisaspor'un kamp yapması için Uludağ'a götürmüştük. Bu kez ekmek arası sucukları meslektaşlarımla birlikte yedik.
DAVOS'TAN GÜZEL OLACAK
Başkan Ömer Faruk Çelik de doğanın güzelliğinden bahsetti. Spil'in Avrupa'nın ünlü Davos kasabasından güzel olacağını anlattı. Çelik doğru söylüyor. Yıllardır Manisa turizm açısından geri kalmış, ihmal edilmişti. Şimdi durum değişiyor. Spil'in güzelliğini bir günde anlatmam imkansız.
Gördüklerimi yarın da yazacağım.

ERTUĞRUL AYTAÇ

21 Ocak 2016 Perşembe | 921 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

58

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

59

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

58

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks