22 Ocak 2019 Salı - 17:36:29

SON DAKİKA

HAMBURG"TAN KALAN NOTLAR

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Mayıs 2017 Çarşamba | 783 Okunma
Manisa ve ülke gündemi yoğun olunca Hamburg gezimin bazı notları kaldı. Bugün devam ediyorum. Hamburg'da gezdik tozduk. Ancak Hamburg'daki Türk Basın Birliği Başkanı Erdal Altuntaş ile de beraber Barcelona balık restoranında dostlarımla birlikte oldum.
Hamburg Türk Basın Birliği Başkanı Erdal Altuntaş kentteki Türk gazetecileri çıkan gazete ve dergiler hakkında bilgi verdi. Başkan Erdal Altuntaş aylık çıkan Post Aktüel Gazetesi'nde Hamburg Bölge Temsilcisi. Benimle buluşmaya gelirken hem gazetesinden hem de basın birliğinin dergisini getirdi. Aylık çıkan gazetenin içeriğine baktım. Gazetenin ayakta duracak reklamları aldığını gördüm. Ne yazık ki özel ilanda Manisa çok geri. Organize Sanayi Bölgesi ülkemizin gözbebeği olmasına rağmen burada faaliyet gösteren dev fabrikalar ve ihracatta çok iyi durumda olmasına rağmen ne hikmetse Manisa yerel basına özel ilan vermede cimri.
Hamburg Türk Basın Birliği ülkemizden giden gazetecilerle de ilgilendiğini çıkardıkları dergiden anlaşılıyor. Hamburg Tük Basın Birliği yönetimi beş kişiden oluşuyor. Başkan Erdal Altuntaş, Başkan Yardımısı Adil Yiğit, sayman Ertaş Akçelik, basın sözcüsü Nebahat Uzun, sekreter Süheyla Kaplan.
Hamburg Türk Basın Birliği zaman zaman Türkiye'ye de geliyor. İstanbul'u bir heyetle geçmişler. Eylül ayından sonra İzmir'e geleceklermiş. Başkan Erdal Altuntaş ile birlikte gelecek olan heyeti Manisa'ya da davet ettim. Daha önce yazmıştım. Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında duyarlı bir davranış içinde olmuşlar. Hamburg'tan topladıkları yardımcıları Soma'ya kendi elleri ile ulaştırmışlar.

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Mayıs 2017 Çarşamba | 783 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MHP'NİN MANİSA ADAYLARI BELLİ OLDU
SIYASET
Cumhur İttifakı Manisa'daki bütün adaylarını açıkladı. AK Parti, cumartesi günü kendi payına düşen 11 ilçeyi kamuoyuna duyurdu. MHP'de daha önceden Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile Salihli ve Alaşehir'de adaylarını açıkladı.
21.1.2019

98

AK PARTİLİ VEKİLLERDEN BAŞKAN ÇELİK'E TEBRİK ZİYARETİ
SIYASET
Şehzadeler Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterilen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
21.1.2019

87

PAZAR FİLESİ KADINLARIN GELİR KAYNAĞI OLDU
SIYASET
Manisa Demirci'de Halk Eğitim Merkezinin açtığı kursa katılan kadınlar, ördükleri pazar filelerini satarak ev bütçelerine katkıda bulunuyor
21.1.2019

82

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks