25 Haziran 2019 Salı - 23:44:06

SON DAKİKA

HALİL YURTSEVENE ZİYARET

ERTUĞRUL AYTAÇ

3 Şubat 2017 Cuma | 1505 Okunma
Manisa siyasetine 1965-1980 yılları arasında damgasını vuran isimdir Halil Yurtseven. 1977 yılında Adalet Partisi'nden milletvekili seçilerek parlamentoda Manisa'yı temsil etti. 12 Eylül ihtilalinden sonar siyaseti bıraktı. Hayır işleri ile uğraşmaya başladı. Adına ilkokul yaptırdı. Vefat eden ve şimdiki eşi adına sağlık ocağı yaptırdı. Halil Yurtseven'le siyaset yaptım rahmetli Ahmet Kurşun'la birlikte. Rahmetli Mustafa Çapra ve Önal Şakar'ın da yakın dostuydu. Siyaset ekibinde Güngör Çalışır, Telli Rıza hep vardı. Rahmetli Süleyman Demirel'e yakındı. Halil Yurtseven ilkokulunun açılış törenine Cumhurbaşkanı sıfatı ile Süleyman Demirel katılmıştı. Aynı dönem milletvekili seçilen Sosyal Güvenlik ve Maliye Bakanlığı yapan Sümer Oral, Sabah'ın köşe yazarı Yavuz Donat da vardı. Gençlik yıllarımdan bugüne kadar 45 yıl beraber olduk. İş hayatında da başarılıydı. Antalya'nın Akseki ilçesinden Manisa'ya yamalı pantolonu ve çorabı ile gelen Halil Yurtseven'in manifatura dükkanında çok beraber olduk. Organize Sanayi bölgesi'nde yem fabrikası var. Gazeteciler ile ilişkisi mükemmeldi. Beni de çok sever. Ben de bir büyüğüm olarak kendisine saygıda kusur etmezdim. Her sosyal faaliyette karşılaşırdık. Siyasetin çarıklı erkanıydı. İhtilal olmasaydı Halil Yurtseven parlamentoda uzun süreyle milletvekili olarak temsil edecekti. Başkent'te milletvekili olduğu dönemde gittiğimde beni evinde ağırlardı. Halil abim son zamanlarda evinden çıkmaz olmuştu. Ali Filizkan'a "Halil abiyi ziyarete gidelim" dedim. Salı günü Aydın Besen, Mehmet Hakkı Özbayır, Ali Filizkan ve Ahmet Ünsal'la birlikte Doğu Caddesi'nde Haylazz'ın karşısındaki eve gittik. Oğlu Abdullah ve eşi karşıladı. Halil Yurtseven'in maşallahı vardı. Bir tek ellerinde sorun var. Tedavisini muntazam yapıyor. Kendisini iyi gördüm. Kış bitinci Halil abimi oğlu Abdullah'ın döviz bürosunda göreceğimizi umut ediyorum. Halil Yurtseven futbolu da severdi. Manisaspor'un kuruluşunda çalışmaları oldu. Yöneticilik de yaptı. Başladık geçmiş hatıları konuşmaya. Ahmet Ünsal ziyarette de müzipliğini yapıyordu. Aydın Besen'le yıllar öncesi beraber gittikleri gezileri anlatıyordu. Ben yanına oturmuştum Halil abi "Gömleklerini unutmadım, alacaktım bedenlerinize uymaz diye Mustafa Özer'in dükkanından beğendiğinizi alın" dedi. Halil abi bizlere hemen hemen her sene gömlek alırdı. Kendisine bir liste verirdim. Halil abim de dostu Mustafa Özer'e telefon eder, beğendiğimizi alırdık. Ziyarette "Halil abi iyi düşünmüşsün sağolasın" dedim. Ziyaretimiz güzel geçti. İkramlarımızı yedik, kendisine sağlıklı yaşam dileğinde bulunduk, ayrıldık.
Çarşamba günü de toplandık Metin Gökalp'la birlikte gittik. Gömlemlerimizi aldık. Halil abi Allah sana uzun ömür versin. Yeni Asır'ın spor yazarı Metin Gökalp'a Halil Yurtseven'in özelliklerini anlattım. Sonra Metin Gökalp ile doğruca Anıt'taki Sofra Levent'in yerine gittik, sonradan oğlum Gökhan da katıldı. Sakallı Nusret taze taze yaptığı mezelerini getirdi. Hayri, Uğur servislerini yaptı. Sofra Levent de geldi. Hepsini topladım günün anısına bir fotoğraf çektirdik. Sakallı Nusret emekli oldu. Sosyal Güvenlik İl Müdürü Yavuz beye hayır dualarını ediyor. Nusret bana "Başkanım böyle genç vatandaşla ilgilenen müdür görmedim" dedi. Milletvekili Murat Baybatur'a da vatandaşın sevgisini kısa sürede kazanan müdürü Manisa'ya getirmesinden dolayı teşekkür ederim. Metin Gökalp ile futbol konuştuk. Mezelerin yanında etleri de mükemmeldi. Sofra Levent'in ortamı da güzel.

ERTUĞRUL AYTAÇ

3 Şubat 2017 Cuma | 1505 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

54

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

76

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

71

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks