19 Mart 2019 Salı - 06:58:14

SON DAKİKA

HAFTA SONU TOPLANTILAR İLGİ GÖRMÜYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

6 Nisan 2017 Perşembe | 777 Okunma

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu pazar günü Manisa'daydı. Amaç belli. Manisa'da da referandumdan iyi sonuç almak için. Manisa seçmeni başka illerin seçmenine benzemiyor. Gider sandığa düşüncesine gore oyu bırakır. AK Parti bugüne kadar girdiği genel ve yerel seçimlerde en değişik sonuçları aldığı illerin başında gelir. Cumhurbaşkanlığını halk seçsin referandumunda Manisa az farklı ‘hayır' dedi. AK Parti ülke genelinde aldığı oyların 3-4 puan aşağısını Manisa'da aldı. Manisa'nın sağı solu belli olmuyor. Geçmişe baktığımızda ANAP'ın en güçlü döneminde yapılan ara seçimde DYP Manisa'da ANAP'ı hezimete uğratmıştı. 16 Nisan'da da sandıkta ne yapacak belli değil. Kapalı kutu. Bu durumu AK Parti teşkilatı ve genel merkez iyi biliyor. Onun için bakanlarının bir kısmını Manisa'ya gönderiyor. Bu çerçevede pazar günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Manisa'ya geldi. Parti teşkilatı ile görüştü. Akşam üstü de Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nda ‘İş ve çalışma hayatımızda karşılaştığımız sorunlar' ile ilgili toplantıya katıldı. Ben de gittim. Bakanın gelmesini bekliyorum. Valimiz Mustafa Hakan Güvençer, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil, Hasan Geriter, Sadık Özkasap, Ufuk Tanık, Hayati Dolman, Rıfat Sarı, Mustafa Kaçire ile sohbet ediyoruz. Pazar olması nedeni ile Manisa'da böyle bir toplantı düzenlemek bana gore hata. Katılımın düşük olacağı belli. Bakan geldi, kendisi ile tanıştım ve Olay adına toplantıyı takip edecek Burhan'a "Benden bu kadar" dedim. Referandum da olsa genel ve yerel seçimde olsa Manisa sık sık bu tip toplantıları kaldırmaz. Bugün böyle, geçmişte de böyle olmuştur. Haftanın normal günleri bile Manisalıların böyle toplantılara ilgi gösterdiğine hiç tanık olmadım. Geçmişten bir hatıramı anlatayım. O tarihlerde halkın siyasete ilgi noktası daha fazla olduğu dönemde sevgili bakanım Sümer Oral da hafta sonları Manisa'ya gelmeye başladı. Bir iki her hafta sonu Manisa'ya kapanıyoruz. Devletin görevlileri başta olmak üzere kan ter içinde kalıyoruz. Sümer Oral'la hukukumuzun ne olduğunu biliyorsunuz. Bir hafta sonu başbaşa kaldığımda "Sayın bakanım sizing hiç istirahat gününüz yok mu?" dedim. Durdu ve ben "Sümer abi, hadi biz neyse bu devlette çalışanları her hafta sonu hazırola çekmek pek hoş olmuyor. Hafta içinde gelin" dedim. İyi hatırlıyorum, Sümer abi, "Öyle mi Ertuğrul?" dedi. Sayın bakanım sağolsun benim düşüncelerime değer verirdi. Bir sure hafta sonu Manisa'ya program yapmadı. Bunları yazıyorum çünkü Manisalılar artık her gün yolların kesilmesinden toplantı ve ziyaretlerden bıktı desem sakın bana alınmayın. Bu kadar patırtı ve gürültüye gerek yok. Başka iller için değil. Manisa için yazıyorum. Herkes tv'de referendum çalışmalarını izliyor. Kararını veren Verdi. Bundan sonar birşey değişmez.

ERTUĞRUL AYTAÇ

6 Nisan 2017 Perşembe | 777 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

RUHLARINIZ ŞAD OLSUN!!
GÜNDEM
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Manisa'da anma programları gerçekleştirildi
18.3.2019

125

ADD, ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN LOKMA DÖKTÜRDÜ
GÜNDEM
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Manisa Şubesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yılında, Çanakkale şehitleri ve vatan savunmasında hayatını kaybeden tüm şehitlerin anısına lokma döktürdü.
18.3.2019

117

DEVLET BAHÇELİ KENDİ ADINI TAŞIYAN KAVŞAKTAN GEÇTİ
GÜNDEM
Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen görkemli açılış töreninde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin adını taşıyan modern kavşağın da resmi açılışı yapıldı
18.3.2019

120

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks