18 Haziran 2019 Salı - 20:43:37

SON DAKİKA

GÜVENÇER VALİMİZ İLE DOSTLUK KAHVALTISINDA BULUŞTUK

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Temmuz 2016 Çarşamba | 1366 Okunma
Manisa Valiliği'nde görevinin 14'üncü gününde Valimiz Mustafa Hakan Güvençer ile basın kuruluşları olarak Öğretmenevi'nde kahvaltıda buluştuk. Dün sabah Kitapsaray'daki evimden yürüyerek Öğretmenevi'ne gittim. Vilayet basın görevlileri Şehriban hanım ve İsmail bey, Erdinç Yumrukaya ile konuşuyorlardı. Bir kısım yerel medyanın mensupları da oradaydı. Haşim Ağar, Mevlüt Çırakoğlu, Ali Filizkan, Erdinç Yumrukaya ve Valimiz Güvençer ile kahvaltı masamıza oturduk. Kısa sürede basın mensupları ile bir araya gelme düşüncesi nedeniyle Valimizi kutlarım.
GENİŞ BİR KATILIM OLDU
Kahvaltıya ilgi büyüktü. Köşe yazarlarına kadar Manisa'da görev yapan Ulusal ve yerel medya mensupları Vali Güvençer'in ilk basınla tanışma toplantısına katılım göstermişti. Zerrin Ağar ve Yüksel Gördes'i de gördüm. Kahvaltı saat 09.30'da başladı, 11.30'da bitti. Valimiz Mustafa Hakan Güvençer, kahvaltıda üstüne basa basa buluşmanın basın toplantısı olmadığını, dostluk kahvaltısı olduğunu ifade etti, kısa ve öz konuştu. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak ben de kendisine tekrar "Hoş geldin" diyerek, kısa sürede bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığımızı belirttim. Kahvaltıya katılan meslektaşlarım ve köşe yazarları Vali'ye çeşitli sorular sordu, bugün görevdeki 15 gününü dolduracak olan Valimiz de Manisa'yı tanıma sürecinde olduğunu ifade etti. Bu tip toplantıların mülkiye amirleri ile ayda bir yapılmasını planladığını söyledi. Demeç vermenin Vali'ye ait olduğunu, teknik bilgileri içeren açıklamaları kurumların yapabileceğini söyledi. Sonra hep birlikte fotoğraf çekildik. Valimiz katılanların elini teker teker sıkarak uğurladı.
Hayırlı, uğurlu olsun, Valimiz sıcak ve sevecen, Manisa olarak genç Valimizle kentimizin yeni hizmetler kazanacağına inanıyorum.
ESKİ GARAJ, YENİ PROJE
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, şehrimizin sorunlarını bir bir çözmek için birbirinden güzel ve önemli projelere imza atıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre 2015 yılı gider bütçesinde 98,27'lik gerçekleşme oranı yakalayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, 30 Büyükşehir Belediyesi arasında 2'nci sırada yer aldı. Yine bütçeler arasında yatırımlara en çok pay ayıran belediyeler arasında da yüzde 51,32'lik oran yakalayan Manisa Büyükşehir Belediyesi ilk sırada yer aldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin elde ettiği oranlar, Başkan Ergün'ün vatandaşlara ulaştırdığı hizmetleri de tescillemiş oldu.
DAVET ETTİ
Ekibiyle birlikte gece-gündüz demeden Manisa'nın geleceğine yönelik yatırım ve hizmet üreten Başkanımız Cengiz Ergün'den bir davetiye elime ulaştı. ‘Eski Garaj Yeni Proje' başlıklı bu davetiyede, bugün Kültür Merkezi Lale Salonu'nda bir toplantı gerçekleştirileceği ve proje tanıtımı yapılacağı duyumunu aldım. Malumunuz olduğu üzere, 2014 yılı Mart ayında şehir merkezinde bulunan terminal, Gediz Nehri kıyısındaki Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne taşınmıştı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve ekibinin ilimize kazandırdığı yeni terminal, Manisa'ya yakışır bir proje olmuştu. Tabi Manisalıların ‘Yeni Garaj' olarak adlandırdığı eski terminalde de yıkım çalışması yapıldı ve o bölgeye yeni Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası yapılacağı dilden dile dolaşmaya başladı.
YENİ MÜJDE NE OLACAK?
Bugün akşam yapılacak toplantıyı şimdiden merakla bekliyoruz. Başkan Cengiz Ergün'ü Salı günü Grand Medical Hastanesi'nde, fizik tedavisini olmak için geldiğinde gördüm. Boynundaki ağrıların ne kadar sıkıntı verdiğini Haşim Ağar'dan bilirim.
Eski Garaj, Yeni Proje
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, şehrimizin sorunlarını bir bir çözmek için birbirinden güzel ve önemli projelere imza atıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre 2015 yılı gider bütçesinde 98,27'lik gerçekleşme oranı yakalayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, 30 Büyükşehir Belediyesi arasında 2'nci sırada yer aldı. Yine bütçeler arasında yatırımlara en çok pay ayıran belediyeler arasında da yüzde 51,32'lik oran yakalayan Manisa Büyükşehir Belediyesi ilk sırada yer aldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin elde ettiği oranlar, Başkan Ergün'ün vatandaşlara ulaştırdığı hizmetleri de tescillemiş oldu.
Ekibiyle birlikte gece-gündüz demeden Manisa'nın geleceğine yönelik yatırım ve hizmetler üreten Başkanımız Cengiz Ergün'den bir davetiye elime ulaştı. ‘Eski Garaj Yeni Proje' başlıklı bu davetiyede, 14 Temmuz Perşembe günü Kültür Merkezi Lale Salonu'nda bir toplantı gerçekleştirileceği ve proje tanıtımı yapılacağı duyumunu aldım. Malumunuz olduğu üzere, 2014 yılı Mart ayında şehir merkezinde bulunan terminal, Gediz Nehri kıyısındaki Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne taşınmıştı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve ekibinin ilimize kazandırdığı yeni terminal, Manisa'mıza yakışır bir proje olmuştu. Tabi Manisalıların ‘Yeni Garaj' olarak adlandırdığı eski oto terminalde de yıkım çalışması yapıldı ve o bölgeye yeni Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası yapılacağı dilden dile dolaşmaya başladı. Perşembe akşamı yapılacak toplantıyı şimdiden merakla bekliyoruz. Bakalım Başkan ve ekibinin Manisa'ya yeni müjdesi ne olacak. Hep birlikte bekleyip, göreceğiz. Şimdiden Manisa'mıza hayırlı olsun…
Bakalım Başkan ve ekibinin Manisa'ya yeni müjdesi ne olacak? Hep birlikte bekleyip, göreceğiz.

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Temmuz 2016 Çarşamba | 1366 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

187

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

180

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

278

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks