18 Haziran 2019 Salı - 07:55:28

SON DAKİKA

GÜLER YÜZLÜ BAŞKAN ADİL AYGÜL Ü ZAMANSIZ UĞURLADIK

ERTUĞRUL AYTAÇ

5 Kasım 2017 Pazar | 1118 Okunma

Bugünkü yazımın konusu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile TBMM başkanlığı ve başbakan yardımcılığı yapan siyasetin simge isimlerinden Bülent Arınç’ın buzları eriterek Manisa’ya Cuma günü birlikte gelmelerinin izlenimleri olacaktı. Elbette yazacağım. Ancak hafta sonunda beni hatta tüm Manisa’yı yasa boğan o acı haber tüm planları alt üst etti.
İki dönem ANAP’tan belediye başkanlığı yapan Adil Aygül cumartesi günü geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu. Dün de kendisini son yolculuğuna uğurladık… Bu satırları yazarken elimin titrediğini, moralimin de çok düşük seviyede olduğunu anlayışla karşılamanızı isterim.
Mimar Adil Aygül’ün güler yüzü ile iki dönem Anavatan Partisi’nden Manisa Belediye Başkanlığı yapmış Adil Aygül ile ilgili bana ‘şaka gibi’ gelen bir haberle sarsıldım.
Cumartesi günüydü… Ertan Korkmaz aradı... “Başkan, Adil Aygül’ün kalp krizinden vefat ettiğine dair haberler var” deyince “Ertan şaka yapma” dedim. “Kalp krizi geçirdiği doğru, sağlık durumun ne olduğunu tespit etmeye çalışıyoruz” deyince telefonum elimden düştü. Büyük şok içindeydim. Hemen Cavit Yayman’ı aradım. Durumu ondan öğrendim. Koşa koşa 8 Eylül Hastanesi’ne gittim. Eşi oradaydı. Arif Koşar’la Cavit Yayman konuşuyorlar. Acı haberin gerçekliğini o anda iliklerime kadar hissettim. Adil Aygül kalp krizi sonrası yapılan müdahaleler sonuçsuz kalmıştı. Sevgili Adil başkanımızı kaybetmiştik. Mimar Atilla Efendioğlu da oradaydı. Mehmet Güzgülü, Taner Aksoy ve Zafer Ünal, Fikri Anakoç ile yakınları perişan haldeydi. Arif Koşar ve Cavit Yayman cenaze töreninin Pazar günü öğleyin Hatuniye Camii’nden kalkacağını söylediler. Adil Aygül’le meclis üyesi olarak çalışan oğlum Gökmen aradı, “Erzurum’dayım. Adil başkanımı kaybetmişiz” dedi. Ben de “Maalesef doğru hastanedeyim” dedim. Beklenmedik bir ölümdü. Yemesine, içmesine dikkat eden, sigarayı bile ağzına götürmeyen, güzel insan kalp krizinden geride gözü yaşlı sevenlerini bırakıp bu dünyadan göçüp gitmişti. Belediye başkanlığı dönemi ve sonrasında hep beraberdik. Haşim Ağar’la bürosuna gider sohbet ederdik. Yaşamı boyunca sakin, beyefendi kimliği ile kimseyi kırmamaya özen gösterirdi. Kendisi ile ilgili anılarımı yazacağım. Dün Hatuniye Camii Pazar olmasına rağmen Adil Aygül’n sevenleri, dostları ve Manisalılarla doldu taştı. Sevgili dostum Adil başkan nur içinde yat. Dün ANAP’ın İzmir teşkilatı olmak üzere Manisa’nın siyasi düşüncesine sahip herkes sana son görevini yapmak için yarıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik aynı safta seni beraber uğurladık. Son yıllarda böylesine cenaze törenine az rastlanır. Adil başkanımın son yolculuğuna uğurlanışında şunlar vardı diye yazma şansım yok. Çünkü Valimizle birlikte bütün siyasi partilerin milletvekilleri, yöneticileri de oda başkanları ve seni gönülden seven Manisalılar, Hatuniye Camii’ndeydi.Mekanın cennet olsun Adil Başkan...

ERTUĞRUL AYTAÇ

5 Kasım 2017 Pazar | 1118 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

128

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

128

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

223

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks