18 Ocak 2019 Cuma - 21:49:59

SON DAKİKA

GÖZLER ERDOĞAN-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİNE ÇEVRİLDİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

20 Kasım 2018 Salı | 217 Okunma


Rahmetli Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ‘Siyasette 24 saat uzun süredir’ sözleri bugünün siyaset dünyasının hızına karşı tarih oluyor gibi geliyor. Çünkü yerel seçim öncesi parti liderlerinin manevraları bir saati bile önemli hale getirdi.

CHP ile İYİ Parti’nin Ankara, İstanbul ve başka illerde ortak aday gösterme çalışmaları, ‘İttifak yok’ diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli’yi saat 16.00’da bir araya getirecek.

Ne için görüşecekler?

Bir süre önce Cumhur ittifakına devam, yerelde herkes yoluna diyen iki lider Erdoğan ve Bahçeli, seçim ittifakını masaya yatırmak için görüşecekler. Görüşmenin mimarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan…

Bahçeli buluşma ile ilgili yaptığı açıklamada, “Gündemi randevu sahibi belirler” dedi. Gündemi de zaten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı;

“Seçim ittifakını masaya yatıracağız” diyerek.

O halde iki lider, Erdoğan ve Bahçeli bugünkü buluşmada yerel seçimde nasıl bir ittifak yapacaklarını konuşacak.

***

Ankara’da bu sıcak gelişmeler devam ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün dün Turgutlu’daydı. Muhtarlarla bir araya gelen Başkan Ergün ilçeye 274 milyarlık yatırım yapıldığını söyledi.

Adaylığı resmen açıklanan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü bundan sonra makamında değil, sahada göreceğiz.

***

Başkent’teki iki liderin görüşmesinde ittifak anlaşması çıkarsa bundan etkilenecek illerin başında Manisa gelir. Cengiz Ergün Büyükşehir’de tek başına seçime girebilir. AK Partililer buna hemen itiraz edeceklerdir. Bendeki bilgi bu görüşmeden anlaşma çıkarsa AK Parti Büyükşehir’e şeklen aday göstermek zorunda kalacaktır.

Eğer anlaşma olmazsa, MHP adayı Cengiz Ergün, CHP ve İYİ Parti adayı Orkun Şıktaşlı ve AK Parti adayı kim olursa olsun; Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi bu üçlü arasında kıran karana geçecek.

ERTUĞRUL AYTAÇ

20 Kasım 2018 Salı | 217 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

HEM TASARRUFU ÖĞRENDİLER HEM HEDİYE ALDILAR
GÜNDEM
MASKİ Genel Müdürlüğü, Su Tasarrufu Eğitim Projesi kapsamında Yunusemre'nin Pelitalan İlkokulu'nu ziyaret ederek suyun değerini anlatan eğitim semineri düzenledi
18.1.2019

26

BÜYÜKŞEHİR'İN MİNİKLERİNİN İLK KARNE HEYECANI
GÜNDEM
Çocukların okul öncesi eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Park Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde öğrenim gören minikler, ilk karnelerini almanın heyecanını yaşadı.
18.1.2019

32

ŞEHİTLER'E 4 KİLOMETRELİK DERE TEMİZLİĞİ
GÜNDEM
MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Şehitler Mahallesi'ndeki tarım arazilerini dere taşkınlarından korumak için 4 kilometrelik dere temizlik çalışmasına başladı.
18.1.2019

32

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks