23 Ocak 2019 Çarşamba - 08:17:32

SON DAKİKA

GÖRKEMLİ BİR GECEYMİŞ…

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Aralık 2015 Cuma | 852 Okunma
Elginkan ailesinin Saruhan Otel'de önceki gece düzenlediği geleneksel yeni yıl yemeğine katılamadım, ancak Nezih Varol anlata anlata bitiremediği geceyi sonuna kadar izlemiş. Manisa'nın sanayi devi Elginkan'ın bünyesinde bulunan Tezel Gıda'nın geleneksel yeni yıl yemeği geniş bir katılımla sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşmiş. Geceye Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Palabıyık, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Baro Başkanı Ali Aslan, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi ve MTSO Başkanı Adnan Erbil'in yanış sıra Elginkan bünyesinde görev yapan üst düzey yöneticiler de katılmış.
ELGİNKAN İÇİN ÇALIŞIYOR
Elginkan Holding ve Elginkan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Akçen hem benim, hem de Manisalılar tarafından çok takdir edilen, değerli bir insandır. Gerek holdingin, gerekse vakfın büyümesi, gelişmesi, Manisa için istihdam oluşturması ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlaması için çok gayretli, özverili çalışmaları vardır. Gaye Akçen hanım yine geceye damgasını vurmuş. Hizmet ettiği Elginkan'ın çok daha büyük projelerle kente hizmet etmesi için başta Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi olmak üzere Manisalı yöneticilerden destek istemiş. Gaye hanım yaptığı sunuş konuşmasında Elginkan Vakfı Kurucusu rahmetli Hüseyin Ekrem Elginkan'ın çizdiği yolda emin adımlarla yürüdüklerini de ifade ederek vakıf binası önünde bulunan yaklaşık 10 bin metrekarelik araziye çok güzel tesisler kazandıracağını söyleyince büyük alkış almış.
ÇOK GÜZEL PROJE
Bu proje beni de heyecanlandırdı doğrusu. Anladığıma göre Gaye Akçen, Elginkan Vakfı hizmet binasının önünde bulunan yaklaşık 10 bin metrekare alana büyük bir otel ve kongre merkezi yapmayı düşünüyormuş. Akçen, bununla da yetinmeyip halen okul olarak kullanılan binayı ise yıkıp öğrenci yurduna dönüştürmeyi planladıklarını söylemiş. Başkan Çerçi ise Elginkan ailesinin Manisa için güzel yatırımlar yaptığını, arsa devrinin ise hukuki bir süreç gerektirdiğini ifade ederek, taleplerin değerlendirilebileceğini belirtmiş. Bu çok güzel bir gelişme. İnşallah Elginkan Manisa'ya katkılarını sürdürmeye devam eder.
MELİHAT GÜLSES HERKESİ MEST ETMİŞ
Gecenin ilerleyen saatlerinde sahne alan TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Melihat Gülses müzikseverlere unutulmaz saatler yaşatmış. Keşke ben de orada olup Gülses'in sesinden sevilen sanat müziği eserlerini dinleyebilseydim. Velhasıl Elginkan yine muhteşem bir geceye imza attı.
Emeği geçenleri kutlarım.

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Aralık 2015 Cuma | 852 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

104

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

68

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

58

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks