17 Haziran 2019 Pazartesi - 10:05:38

SON DAKİKA

FUARIN İNCİSİ MANİSA

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Ağustos 2016 Çarşamba | 1139 Okunma
Bu yıl 85'incisi düzenlenen İzmir Enternasyonel Fuarı, bizim gençlik yıllarımızda Türkiye'nin ve dünyanın gözdesiydi. Sadece Ege bölgesinden değil, yurdun dört bir tarafından akın akın insanlar gelir, birbirinden ünlü sanatçıları görmek, eğlenceli günler yaşamak için giriş kapılarında uzun kuyruklar oluştururlardı. Son yıllarda ise fuar, o günlerinin ışıltısından yoksun, sönük geçiyordu. Bu yıl işler değişti. Manisa, fuarın konuk ili oldu. Ben gidemedim, ama işin içine Manisa Büyükşehir Belediyesi girince fuara ayrı bir hava geleceğini ve kentimizin fuarın yıldızı olacağını biliyordum. Öyle de oldu, fuar açıldığı günden beri Manisa standı konuk akınına uğradı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tanıtım konusuna büyük önem verir, her zaman olduğu gibi en iyisini yapar.
MANİSA STANDI İLGİ ÇEKİYOR
Onur konuğu olduğu 85'inci İzmir Enternasyonal Fuarı'nda farkını gösteren Manisa, yaklaşık 2 bin metrekarelik alanda 17 ilçesini tanıtıyor. Binlerce vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaşan stantta Manisa'nın kültürel ve sosyal özellikleri tanıtılıyor, çekilen hatıra fotoğraflarının ise sayısı belli değil. Basmane girişi 1-A Hol'de yer alan stantta konser, tiyatro ve dans gösterileri de gerçekleştiriliyor, değişik ikramlarda bulunuluyor. Başkan Ergün'ün etkisiyle renklenen İzmir Fuarı'nın bundan sonraki yıllarda daha da ivme kazanarak eski günlerine kavuşmasını diliyorum. Çünkü bir tane İzmir Enternasyonel Fuarımız var. Korunmalı ve daha da geliştirilmeli diye düşünüyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Ağustos 2016 Çarşamba | 1139 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

81

BÜYÜKŞEHİR'İN ÇEVRECİ YATIRIMLARI GEDİZ'İ KORUYOR
SIYASET
MASKİ şuana kadar 118 milyon metreküp evsel nitelikli atıksuyu arıtarak sağlıklı bir şekilde Gediz ve Bakırçay'a deşarj etti
16.6.2019

84

ÖĞRENCİLERDEN HAYAT KURTARAN PROJE
SIYASET
Danışman öğretmenleri Mehmet Horozoğlu'nun lise yıllarında sobadan sızan karbonmonoksit gazı zehirlenmesinden etkilenen iki öğrenci, 4 aylık bir çalışmanın sonucunda hayat kurtaran bir projeye imza attı.
16.6.2019

92

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks