20 Mart 2019 Çarşamba - 00:11:11

SON DAKİKA

FINDIKLININ GÜZEL İNSANINI KAYBETTİK

ERTUĞRUL AYTAÇ

8 Mart 2017 Çarşamba | 796 Okunma
Hayatın üzerine kara bulutlar çöktü mü kurtulmak mümkün olmuyor. Manisa'nın güzel insanı Sezai Gürcan'ı kaybettik. Ardından İzmir'de bir dostumu kaybettim. Bir haber geldi. Rize'nin Fındıklı ilçesinin güzel kalpli insanı Kani Temizkan'ın acı haberi geldi. Kalp krizinden hayata gözlerini yummuştu işadamı. Mevlüt Aktan'ın Kani abisiydi. Son görevini yapmak için Fındıklı'ya gitmişti. Haberim olsaydı ben de giderdim. Allah rahmet eylesin. Güzel insanla Haylaz'da tanışmıştım. Bir yıl önce Mevlüt Aktan tanıştırmıştı. Manisa'da uzun sure kaldı. Akşamları sık sık beraber olurduk. Turan Bulak'la bir akşam ateş yakıp tulumla söylenen Karadeniz türkülerini birlikte dinlemiştik. Haylaz'da Karadeniz gecesinde Mevlüt Aktan ve Rize'den gelen dostları ile güzel bir gece geçirmiştik. Hayat dolu bir insandı. Bir ara boynundan rahatsızlanmıştı. Manisa'da ameliyat oldu. Sağlığına kavuştu. Bir gün "Ben dönüyorum memleketime" dedi. O gecede Manisa'ya veda gecesi düzenlendi ve Fındıklı'nın Kani abisi aramızdan ayrılıp gitti. Birkaç kez yaz aylarında memleketine giden Mevlüt Aktan'a güzel insanı sormuştum. "İyi" demişti. Kani Temizkan beni Fındıklı'ya çok davet etti, "Gel seni misafir edelim" diye olmadı. Ne ziyaretine, ne cenaze törenine gidebildim. Rize'nin Fındıklı ilçesi güzel insanını kaybetti. Nur içinde yat.

ERTUĞRUL AYTAÇ

8 Mart 2017 Çarşamba | 796 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

58

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

59

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

58

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks