18 Haziran 2019 Salı - 19:56:54

SON DAKİKA

ESNAFIN ANEMON"DA BULUŞMA TOPLANTISI

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Haziran 2017 Salı | 1131 Okunma
MESOB Başkanı Hasan Geriter, patronu Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken'i Manisa Anemon'da esnaf temsilcileri ile birlikte ağırladı. Ağırladı derken yanlış anlaşılmasın Avrupa Birliği tarafından desteklenen esnaf ve sanatkarların uyumu, yeteneklerini artırılması projenin tanıtımı için Genel Başkan Bendevi Palandöken geldi. Proje hakkında bilgiler sundu. Hasan Geriter de Ege Bölgesi'nden gelen esnaf temsilcilerine iftar yemeği verdi. Oğlum Gökhan ile iftar sofrasını beğendik. Anemon Otel Müdürü Naim, şef Mustafa ve ekibi, iftar topu atılır atılmaz tandır suyundan yapılan çorbaları getirdiler. Börekler ve hünkar beğendiyi oğlum Gökhan çok beğendi. Benim için iftarda bir çorba olsun yeter. Bravo Anemon ekibi. Herşey güzel ve zamanında servis edildi. Hasan Geriter ev sahibi olarak güzel bir konuşma yaptı. Projenin tanıtımını sunan TRT Spor Programcısı Erdoğan Arıkan'a Geriter takıldı. Yaptığı spor programının izleyicisi olduğunu, bundan sonra Göztepe, Akhisar, Manisaspor ve Büyükşehir Belediyespor'a fazla yer vermesini istedi. Gecede Genel Başkan Bendevi Palandöken ve Vali Mustafa Hakan Güvençer de kısa konuşmalar yaptılar. Müftümüz Sinan Cihan iftar sofrasının duasını da yaptı. Manisa Anemon'daki toplantı ve iftarın beraber yapıldığı geceye ilgi büyüktü. Valimiz Mustafa Hakan Güvençer, Şehzadeler Belediye Başkan Vekili İsmail Önal, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil, Borsa Başkanı Sadık Özkasap, Ziraat Odası Başkanı Adnan Kaçire, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Jandarma Komutanı Albay Özcan Kaplan, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Tarım Müdürü İsmail Kaya, Bakkallar Odası Başkanı Mehmet Ünlübaş, Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, Esnaf Odası Başkanı Bahattin Akyüz, Terziler Odası Başkanı Naci Kömürtaş, Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Üzen, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mehmet Dalkara, Lokantacılar Başkanı Mehmet Akgül ile İzmir, Aydın ve Denizli esnaf başkanları da temsilcileri ile katıldı. Gecenin mana ve önemi neydi derseniz yazayım. Avrupa Birliği tarafından 6 milyon 530 bin euroluk bir proje geliştirilmiş Türkiye'de. Kimler için derseniz esnaf ve sanatkarlar için. 7 ilde birden uygulanan uyum yeteneklerini arttırma projesine 23 ayda 23 bin esnaf katılmış. Projenin kapsamına Manisa da dahil edilmiş. Burada Başkan Hasan Geriter'i tebrik etmek gerek. Ortalıkta pek görünmez ama meslek dalındaki esnafın herşeyi ile ilgilenir. Böyle önemli bir projeyi küçüklüğünde bakkal çıraklığı yapan şimdi TRT'nin ünlü spiker ve spor programcıları arasında yeralan Erdoğan Arıkan'a sunulma görevinin verilmesi mükemmel düşünce. Bu projeye katılan Manisalı iki esnaftan biri kuaför Nazik Eşbah ve bakkal Özcan Başayagül. Her ikisi de eğitimden memnun. Manisa'daki projenin koordinatörü Nazan Bektaş. Nazan hanım sahnede proje çalışmalarını çok güzel herkesin anlayacağı dille anlattığını da belirteyim. Protokol de kendisini beğendi.
Dünya değişiyor. Ülkemiz değişiyor. Yaşamımız işimiz değişiyor. Günümüzde esnaf-sanatkar sadece konusu ile ilgili değil, başka şehirdeki, başka ülkedeki hatta başka kıtadaki üretici ile rakabet etmek zorunda. Günümüzde rekabet ucuz üretmek değil, müşterinin değişen ihtiyaçlarına, zevklerine göre üretmek ve ona en hızlı uygun yoldan ulaşmaktır. Bunu yapabilmesi için esnaf-sanatkarın değişimi iyi okuması, bu değişime ayak uydurması ve yenilikçi olması şart. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Avrupa ile işbirliği yaparak 7 ilde birçok esnafımızın bu proje ile ufkunu açmış oldu. Bunlardan bir tanesi de Manisa.

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Haziran 2017 Salı | 1131 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

184

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

177

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

274

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks