19 Haziran 2019 Çarşamba - 09:58:13

SON DAKİKA

ERSAN ATILGAN"IN HAMSİ PARTİSİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Mart 2017 Perşembe | 2224 Okunma
Manisa siyasetinin duayenlerinden 1977-1980 yılları arasında Adalet Partisi'nden belediye başkanlığı yapan, Anavatan Partisi'nin iktidar döneminde güçlü il başkanlığını yürüten, 12 Eylül ihtilalinden sonra başladığı ticaret hayatında emin adımlarla ilerleyen, bugün kuru üzüm ihracatında Ege Bölgesi'nin sayılı işadamları arasında yer alan Ersan Atılgan'ın dostları için düzenlediği hamsi partisine katıldım. Geleneksel her yıl tekrarlanan şehir kulübündeki yemekte Ersan abim, ekibi biraraya getirdi. Ulupark işletmecisi Sabahattin Kayhan'ın nezaretinde pişirilen Karadeniz'in meşhur hamsi balığını afiyetle yerken eski anıları tazeledik. Masanın bir yanında ben, bir yanında Erdinç Yumrukaya vardı. Ersan Atılgan'ın yanında Hasan Çoksöyler, Bayram Ali Baylan, karşımda Ufuk Tanık, Gökhan Demirel, Ali Filizkan, Murat Uludemir, Ahmet Uludağ'ı görüyordum. Bu yıl aramızda Tarık Almış yoktu. Manisa, Tarık Almış'ı Manisaspor başkanlığı ve spora kazandırdığı tesislerle Ulupark'ın simgesi olarak tanırdı. Geçen yıl hayata gözlerini yumdu. Allah rahmet eylesin. Ersan abimin biraraya getirdiği dostlar buluşması yemeğinde gecenin mana ve önemini belirten konuşmayı yapmak bana düştü. Ersan Atılgan siyaset ve iş dünyasında gerçekten Manisa'nın simgesidir. Halil Yurtseven, Ümit Canuyar'la başladığım siyaset yaşamımı, Ersan Atılgan'la sonlandıranlardan biriyim. Ersan Atılgan bizlere, "Önce işimiz sonra siyaset" derdi. Gecede bu sözü mühendis Gökhan Demirel hatırlattı.
Bu fani dünyadan gelip geçeceğiz. Bir dönemin dostlarını biraraya toplayan Ersan abime teşekkür ederim. Anılarımızı tazeledik. Manisaspor'un kuruluş yıllarındaki milli futbolcusu Hikmet Ok'un şarkıları ile keyifli bir gece geçirdik. Aramızda şehir kulübünün geçmişte efsane işletmecisi meyhaneci Erdoğan abi de vardı. Kimler yoktu ki? Namık Kemal Saltık, Hasan Fidan, Sedat Uncular, İlyas Dilek, Kenan Süngü, İsmail Pehlivan, Yılmaz Bilgin, Salih Kümüştekin ve genç neslin temsilcisi oğlum Gökhan vardı. Ersan abimin çocukluk arkadaşı helvacı Nihat Gül'ü gecede gözlerimiz hep arayıp durdu. Masadaki yerini boş bıraktık. Hanımından izin alamadığı için gelemediğini Ahmet Uludağ'dan öğrendik. Duruma Ersan abim çok kızdı bilesin Nihat abi. Dostlarla yenen yemek ömürden sayılmaz derler. Gerçekten öyle, gecenin nasıl bittiğini anlayamadık bile. Ersan abimden yılda bir yapılan buluşmayı 6 ayda bir tekrarlanması temennisinde bulunduk. Hasan Çoksöyler bugünlerde çok meşgul. Ümit Canuyar'la balık partilerimize ara verdik. Çoksöyler, Ersan abi ile birlikte ara verdirdiğin buluşmaları gerçekleştir. Yaz geliyor. Kuşadası Güzelçamlık'a kaçarsın. Benden söylemesi. Bu arada Zafer Ünal başkana da gönderme yapayım. Haşim Ağar, Ahmet Erken ile biraraya getirdiğin toplantıları hayata geçir. Başkanın Çeşme günleri yaklaşıyor. Diş doktoru Remzi Örümlü'yü de unutma.

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Mart 2017 Perşembe | 2224 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

235

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

220

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

318

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks