18 Haziran 2019 Salı - 19:55:39

SON DAKİKA

ERSAN ATILGAN HAYIRLI İŞLER YAPIYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

18 Şubat 2016 Perşembe | 1611 Okunma
Ersan Atılgan iş dünyasının ve Manisa siyasetinin duayen simgelerinden. 1977-1980 yılları arasında Manisa Belediye Başkanlığı yaptı. Ben de kendisi ile Basın Danışmanı olarak çalışma fırsatı buldum. Daha sonra da ANAP İl Başkanlığı döneminde O'nun yönetiminde İl Sekreteri olarak görev aldım. Ersan abi bugün üzüm ihracatında Manisa'nın sayılı iş adamlarından. Ersan Atılgan'ı tanıdığım günden beri disiplinine hayran olmuşumdur. Siyaset ve iş dünyasında prensiplere önem verir. Başarısının sırlarından biri de budur. Ersan Atılgan abi ile dün Ulupark'ta buluştuk, Sebahattin Kayhan ve Nezih Varol ile birlikte. Ersan Atılgan topluma hizmet etmeyi, Manisa'ya sessiz sedasız hayırlı işler yapmayı kendisine ilke edinmiştir. Gösterişi sevmez.

YİNE HİZMETLERİ SIRALADI


Ersan abi ile yaptığım sohbet sırasında Manisa'ya yeni kazandırdığı ve bundan sonra sırada olan hizmetlerini bana anlattı. O özel olarak anlattı, ama ben köşeme taşımak istedim. Gerçekten eğitim ve sağlık alanında çok güzel hizmetler. Zaten biri tamamlanmıştı, Selimşahlar'da 12 derslikli bir okul yaptırdı. Öğrenciler bu okulda geleceğe hazırlanıyor. Yaklaşık 600 milyar liraya mal olmuş. Velilere, öğrencilere, bölge insanına, Milli Eğitime hayırlı bir yatırım. Ama sağlık alanında bir hizmeti oldu ki, gerçekten çok önemli bir tercih yapmış hayır için. Halk Sağlığı İl Müdürlüğü'ne bağışladığı Gezici (Mobil) Kanser Tarama Aracı, birçok insanımızın erken teşhisle hayata geri dönmesini ve kanserin pençesinden kurtulmasını sağlayacak.

ZİYA TAY ZİYARETİNE GELMİŞ


Halk Sağlığı İl Müdürü Ziya Tay'ın kendisini ziyareti sırasında Manisa'nın böyle bir tarama aracına ihtiyacı olduğunu öğrenen Ersan abim kolları sıvamış ve römorku da olan bir Mercedes büyük araç bağışında bulunmuş. Bu araç daha sonra teknik donanımı yapılarak kanser taraması yapılmasına uygun hale getirilmiş. Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından hemen hizmete sokulan Gezici Kanser Tarama Aracının maliyeti 450 milyar lira. Araçla birlikte bir de ek römork var. Yani aynı anda iki farklı noktada kanser taraması yapılabiliyor. Üç kanser türü için ayrı ayrı tarama yapabilen bu araç ilk kez Manisa Vergi Dairesi'nde çalışan bayanlar için kullanılmış. Bildiğiniz gibi kanser ülkemizde ve dünyada ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer alıyor. Erken dönemde tespit edilebilirse kanserler basit müdahalelerle tamamen iyileşebiliyor. Erken tanı da ancak tarama programlarıyla mümkün. Ülkemizde en sık görülen meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve bağırsak kanseri ile ilgili tarama programı yürütülüyor. İşte bu araç da tüm bunlara cevap veriyor.

HAYIR YAPMAK AYRI BİR MEZİYET

Hayır yapmak çok önemli ve kutsal bir mesele, ama hangi hayrın, hangi amaç için yapıldığı önemli. Ersan abi hayır yapacak çok önemli noktalar buluyor. Tabi Ersan abinin hayırları bunlarla sınırlı değil, eşi Handan hanımın da çok istediği bir hayır olan eski adıyla Sağlık Ocağı çalışması var. Bunun için Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile alt yapı çalışmalarını tamamlamış. Kent Parkı'nın içine yapılması planlanan Sağlık Ocağı hem parktan yararlanan ziyaretçilere, hem de çevrede bulunan iki üç mahalleye sağlık hizmeti verebilecek. Gerçekten hem eğitim, hem de sağlık alanına sağlanan önemli yatırımlar bunlar. Ne mutlu Ersan abime…

Hayırlara vesile olan işler yapmak çok güzel.

ERTUĞRUL AYTAÇ

18 Şubat 2016 Perşembe | 1611 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

184

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

177

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

274

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks