20 Mart 2019 Çarşamba - 00:10:30

SON DAKİKA

ERGÜN"DEN YİNE DEV PROJE TAM OTOMASYONLU OTOPARK

ERTUĞRUL AYTAÇ

1 Haziran 2016 Çarşamba | 1381 Okunma
Hizmet için yola çıkanı kul da sever, Allah da. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün seçildiği günden bugüne kadar Manisa'nın kentsel sorunlarını çözmek için çalışıyor. Spil'in eteğinde kurulan Şehzadeler diyarında doğup büyüyen Ergün ailesinin prensipleri ile bugünlere gelen Cengiz Ergün'ün dün mutlu günüydü, çünkü Manisa merkezinde trafik sorununu bir nebze olsun çözecek 560 araçlık tam otomasyonlu otoparkın hizmete açılış günüydü. Ben de Nezih Varol ile oradaydım.
YAPILIŞINI HER GÜN İZLEDİM
Kitapsaray'ın karşısında oturduğum için yapımına başlandığı günden bugüne gelinen tüm aşamaları her gün izleme fırsatı buluyordum. Zaman zaman Hasan Çoksöyler'in bürosundan modern otoparkın yapılışını keyifle izliyordum. Türkiye'de şu anda Manisa'da yapılan Tam Otomasyonlu Otopark'ın bir benzeri yok. Çok da kolay olmadı askeri lojmanların yerine otoparkı yapmak. Uzun bir süre geçti. Başkan Ergün engelleri bir bir aşarak projesini çizdirdi.
GİZLİ KAHRAMANLAR DA VAR
Fen İşleri Daire Başkanı Yılmaz Gençoğlu'nun otoparkın yapımında emeği büyük. Eserin gizli kahramanı dersem abartı yapmış olmam. Otopark ihalesinin işi bile bir firmaya kalması da şans. BİRTAM'ın Yönetim Kurulu Başkanı Turan Bulak işin ehli bir iş adamı. İhaleyi aldığı günden bugüne kadar Manisa'nın park sorununa merhem olacak Tam Otomasyonlu Otopark'ı zamanından önce bitirmek için ekibi ile çok çalıştı. Yapımdan sorumlu Şube Müdürü Burak Astay da başından sonuna kadar organizasyonu başarıyla yürüttü.
MANİSA'NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
Salı akşamı gece 24.00'e doğru ışıklandırılmış, açılışa hazırlanan Şehzadeler ilçesindeki otoparkı bir süre Turan beyle birlikte izledik. Gerçekten muhteşem olmuş, O da gururluydu. Açılışı daha bir görkemli oldu. Başkan Cengiz Ergün'ün mutlu günüydü, her geçen gün Büyükşehir'in çehresini değiştirmekten keyif alıyordu. Eşi Şeyda Ergün ile törene katılmıştı. Vali Erdoğan Bektaş, Tugay Komutanı Yavuz Ekrem Aslan, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Milletvekilliği yapan Mustafa Enöz ve Zeynel Balkız, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanları Azmi Açıkdil ve Yaşar Coşkun ile tüm Daire Başkanları Ergün'ün yanındaydı.
Otopark sorununun çözümünde önemli bir adım daha atıldı, tüm Manisalılara hayırlı olsun.

ERTUĞRUL AYTAÇ

1 Haziran 2016 Çarşamba | 1381 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

57

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

58

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

57

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks