20 Mart 2019 Çarşamba - 00:10:34

SON DAKİKA

ERGÜN-ÇELİK DİYALOĞU GÜZEL GÜNLERİN MÜJDECİSİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

2 Aralık 2015 Çarşamba | 932 Okunma
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'le Pazartesi günü bir araya geldiğini öğrenince, "Allah'ın bildiğini kuldan niye saklayayım?", Manisa adına çok sevindim. Başkan Ergün'ün Şehzadeler Belediye Başkanı Çelik'e yaptığı nezaket ziyaretinde, "Halkımız kavga değil, hizmet bekliyor" yaklaşımı, benim de ziyaretin önemini daha iyi kavramama neden oldu. Halkın temsilcileri aralarında görüş farklılıkları da olsa, Manisa'ya hizmet noktasında bir araya gelip doğru yolu bulmaları beni mutlu etti.
DOĞRU YOLUN BULUNMASI MUTLULUK VERİCİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün ziyaretinde, "Bu makamlarda halkımıza hizmet için varız. Halkımız kavga değil, hizmet bekliyor" sözlerine, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'in, "Sayın Başkanımızın ifade ettiği gibi bizlerin görevi şehrimizde yaşayan insanlarımıza hizmet etmek. Büyükşehir, Şehzadeler ve diğer ilçe Belediyelerimiz hizmeti sağlıklı verebilmek adına birçok konuda birlikte hareket etmelidir. Uzlaşmanın tesis edilmesi gerekir. ‘Belediyeciliği siyasetten bir adım geride tutmakta, hizmet merkezli hareket etmekte yarar var' diye düşünüyorum" şeklinde cevap vermesinin, Manisamıza önümüzdeki günlerde güzel hizmetlerin yolunun açılacağının müjdecisi olarak görüyorum.
BAŞKAN ERGÜN 1 ADIMA 10 ADIMLA KARŞILIK VERDİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün, "Bir adım atana, ben on adım atmaya hazırım" duruşunun, AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik tarafından iyi algılanmış olması ve 7-8 aydır komisyonlarda bekleyen Ulu Cami çevresinin imar planının da içinde olduğu değişikliğin Kasım ayı Meclis toplantısından uzlaşı içinde geçmesi, Başkan Ergün'ü fazlasıyla memnun etmiş. Meclis'teki ‘Teşekkür' söyleminin ardından da bu ziyaret gerçekleşti.
HOŞ BİR SEDA BIRAKIN
Gerçekten 1 Kasım seçimlerinden sonra siyaset şekillendi. Şimdi önümüzdeki 3 buçuk yıl içerisinde seçim yok. Belediye Başkanları Manisa'nın önemli sorunlarında çözüm için bir araya gelirse hizmet anlayışının hızlanacağını düşünüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'i ziyaretinin Manisa adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. İki Başkana da "Aman, dikkat edin!" hatırlatmasında bulunmak istiyorum; Gerçekleştirmek istediğiniz bu güzel tabloyu kıskananlar olacaktır. Bozmaya çalışanlar çıkabilir. Gelen-giden sözlere itibar etmeyin. Birbirinizi arayın. Güven içinde Manisa'ya hizmet etmeye devam edin.
Bu makamlar gelip geçicidir. Kavgayla değil, yaptığınız hizmetlerle anılın. Gök kubbede hoş bir seda bırakın.


ERTUĞRUL AYTAÇ

2 Aralık 2015 Çarşamba | 932 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

57

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

58

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

57

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks