18 Haziran 2019 Salı - 20:05:32

SON DAKİKA

ERGÜN, BÜYÜKŞEHİR"İ BAŞTAN YARATIYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Şubat 2016 Çarşamba | 1399 Okunma
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, il ve ilçelerde gerçekleştirdiği yatırımlarla göz kamaştırıyor. Ben her zaman söylerim, "Cengiz Ergün'ün karizmatik özelliği bir yana, çalışkanlığı da ön plandadır" diye. Günler geçtikçe ne kadar haklı olduğum gözle görülüyor. Üzerinden çok geçmedi, basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği geniş çaplı buluşmada da yaptıklarını kendisi anlattı. Özetle sıraladığı icraatları bile saatlere sığmadı. Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 yılı proje ve yatırımlarıyla yapılacak olan hizmetler öyle böyle değil, çok sıkı bir çalışma temposu ve geceli gündüzlü çalışma gerektiriyor. O da bunun üstesinden gayet güzel geliyor.
BU ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI
Şu ana kadar Meclis Salonu Düzenlemesi, Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu, Sokak Sağlıklaştırmaları, Soma Maden Şehitliği ve Anıtı, Soma Turgutalp Şehitliği Restorasyonu, Atatürk Kent Parkı, Ulutepe Peyzaj Düzenlemesi, Bülent Koşmaz Otoparkı ve Parkı, Şehirlerarası Otobüs Terminali, Salihli Dur-Geç Köprüleri, Sarıgöl Mimar Sinan Parkı ve Çocuk Kulübü, Halil Onultmak ve Mümin Özkasap Spor Tesisleri Yenilemeleri, Haydi Kadınlar Manisa'ya Projesi, hemen hemen bütün İlçelerde Koordinasyon Merkezleri, 17 İlçeye Hayvan Sulama, Damla Sulama, Tarımsal İlaçlama ve Küçük Ölçekli Sulama Göletleri, MABEM Binaları, Gıda Bankaları, 550 Araçlık Filo, Yarhasanlar Otoparkı Yenilemesi, Kula Bülent Ecevit ve Alaşehir Engelsiz Parkı Projeleri tamamlandı bile. Ben yazarken yoruldum, siz okurken sıkıldınız belki, ama bunlar hayata geçen çalışmalar. Durduk yere olmuyor.
ASFALTTA 2 BİN 500 METREKARE HEDEFİ VAR
Kendisi bire bir bana da anlattı, toplamda 4 bin 500 kilometre asfalt yapılacak. İtirazlar nedeniyle geçen yıl 604 kilometre asfalt yapıldı. Bu yaz Nisan-Mayıs aylarından itibaren 2 bin 500 metrekare daha asfalt yapacak. 17 ilçenin mahallelerinin mezarlık yolları ve meydanlarına 720 bin metrekare kilit parke taşı döşendi. Bu yılki hedef ise tam 1 milyon metrekare. Gülgün Hatun Hamamı'nın restorasyonu devam ediyor. Tiyatro Binası Tadilatı, Selendi Belediye Kompleksi, Selendi Çampınar Köprüsü, Sarıgöl Mimar Sinan Parkı Çevre Düzenlemesi, Salihli Kavşak Projesi, Salihli Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu, Akhisar ve Kula Hayvan Barınağı Yapımı, Soma Yavuz Selim Caddesi Yapımı, Alaşehir Kenan Evren Parkı, Alaşehir Sarıkız Kavşak Projesi, Kula Ali Kutlu Evi Restorasyon Projesi, Bakkal Şükrü Evi, Sarıgöl Siteler Parkı, 68 mahallede İçme Suyu Depolarının Yenilenmesi, Turgutlu eski Belediye Binası, 12 adet Atık Su Arıtma Tesisi, 95 mahallede Kanalizasyon ve İçme Suyu Alt Yapısı, Kula Beyler Evi Restorasyonu, Kula Jeopark Projesi, Kula Tabduk Emre ve Yunus Emre Caddeleri Yol ve Kaldırım Düzenlemesi Projeleri de devam ediyor.
KATI ATIK BERTARAF TESİSİ TEMELİ ATILIYOR
Uzunburun Mahallesi Sarıçam mevkiinde yapılacak olan Katı Atık Bertaraf Tesisi'nin yapımı hızla ilerliyor. Başkan Ergün, "İnşallah 26 Şubat'ta buranın temelini atacağız. Ayrıca Turgutlu Otopark, Pazaryeri ve Yeni Yaşam Alanları, Salihli Koordinasyon Merkezi ve MABEM Binası, Manisa Merkez, Turgutlu, Gördes, Soma Atık Su Arıtma Tesisleri, 560 Araçlık Tam Otomasyonlu Otopark, Kültür sitesi altı otopark tadilatı, MASKİ, Oda ve Dernek İş Kuleleri, Manisa Kafe, İlçelerimize İtfaiye Müfrezeleri, Soma Bölgesel Isıtma Sistemi, Cami Hazirelerinin Düzenlenmesi, İmar Bilgi Sistemi, Proje Takip Sistemi, Kent Rehberi, 5 adet Çeşme Restorasyonu, 17 ilçe Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi, il genelinde 480 Köyün Boyanması, yine il genelinde Mezarlıkların Temizlenmesi, Boyanması, Çiçek Ekilmesi ve kilit Parke Yapılması, Park ve Yol Aydınlatma Projeleri, İlaçlama Faaliyetleri, Manisa BŞB Futbol ve Voleybol Spor Kulüpleri, ÜZÜMÇO, Amatör Kulüplere Malzeme Yardımı ve Fatih Nikah Salonu'na Sergi Salonu Düzenlemesi Projelerimiz de devam eden çalışmalarımız arasında" dedi.
KAVŞAK PROJELERİNİN İHALELERİ YAPILDI
Manisa Prime, Hafsa Sultan Kentsel Dönüşüm, Turgut Özal Mahallesi Kentsel Dönüşüm gibi dev projelerin planlamalarının devam ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Ergün, Turgutlu, Alaşehir, Saruhanlı ve Ahmetli ilçelerini ilgilendiren kavşak projeleriyle ilgili de önemli bir müjde verdi. Başkan Ergün, "Buradan ilk defa söylüyorum. Dün itibariyle bu 5 kavşağın onayı Karayolları Genel Müdürlüğü'nden çıktı. Avan projeleri zaten onaylanmış durumda. Hemen kesin uygulama projelerini bitirerek bu yaz İnşallah yapım ihalesini yapıp, Eylül-Ekim aylarında bu kavşakların yapımı start almış olacak. Amacımız bu ilçelerimizdeki ölümlü kazaların önüne geçmek ve trafiği rahatlatmak. İnşallah bu kavşakları söz verdiğimiz üzere yerine getirmiş olacağız" diyerek, hizmetin siyaseti olmayacağını da ifade etti.
HİZMETTE SİYASETE YER VERMİYOR
Hizmetin siyaseti olmaz düşüncesiyle 17 ilçeye en güzel hizmetleri ulaştırmanın çabası içinde olduklarını söyleyen Başkan Ergün, yapımı planlanan projeleri de anlattı; Bu projeleri de şöyle sıralayayım; Demirci Menderes Caddesi Yol ve Tretuvar Düzenlemesi, Demirci Kapalı Otopark ve Meydan Düzenlemesi, Salihli Yeraltı Otoparkı, Pazaryeri ve Bedesten Çarşısı Projesi, Gördes Şehit Makbule Hanım Parkı Kent Meydanı, Kula Tabduk Emre Türbesi Çevresi Meydan Düzenlemesi, Kula Mevlana Caddesi Yol ve Tretuvar Düzenlemesi, Kula Akgün 41 Ada 7 Parsel Restorasyon Yapımı, Selendi Kapalı Otopark, Pazaryeri ve Meydan Projesi, Alaşehir Klasik Türk Evi Restorasyonu, Sarıgöl Yol, Meydan ve Tretuvar Düzenlemesi, Sarıgöl Alaşehir Caddesi, Alaşehir Gençlik Merkezi, Alaşehir Oto Terminali, Turgutlu Ovacık Doğal Gençlik Kampı, Turgutlu Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu, Turgutlu Irlamaz Vadisi Peyzaj Projesi, Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu ve Yeraltı Otoparkı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası, Sarıgöl Gençlik Merkezi, Kapalı Otopark ve Pazaryeri, Kent Meydanı, Kentsel Tasarım Projesi, Gördes Yeraltı Otoparkı ve Pazaryeri Projesi, Selendi Gençlik Merkezi, Selendi Kent Meydanı, Köprübaşı Meydan ve Otopark Projesi, Gölmarmara Levent Caddesi Yol ve Tretuvar Düzenlemesi, Selendi Mehmet Akif Ersoy Caddesi ve Kemal Davulcu Caddesi Yol ve Tretuvar Düzenlemesi, Selendi Köy Meydanı Toplanma ve tören alanı yapılması, Soma İstasyon Meydanı Park Alanı, Karaköy Cumhuriyet Anadolu Lisesi Karşısı Park Alanı, Köprübaşı Özcan Akçiçek Parkı ve Çocuk Kulübü Projesi, Ahmetli Çayı Çevresi Peyzaj Projesi, Gölmarmara Halime Hatun Kervansaray Projesi, Karaçay Peyzaj, Sümerpark Projesi, Ulu Cami Restorasyonu ve CBÜ Kampüs Yolu Yapımı.
Tüm bu yapılmış ve yapılacak olan hizmetler de gösteriyor ki Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Manisa'yı baştan yaratıyor. Çalışkan, mücadeleci bir kimliği var. Hepsini başaracağından kimsenin şüphesi yok. Başarılar diliyorum.


ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Şubat 2016 Çarşamba | 1399 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

184

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

177

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

275

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks