19 Haziran 2019 Çarşamba - 09:58:46

SON DAKİKA

EN UCUZ SU TASARRUF EDİLEN SUDUR

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Mart 2018 Pazar | 894 Okunma


MASKİ Genel Müdürlüğünün il genelinde yaptığı yatırımlar gerçekten dudak ısırtıyor. Bu kadar kısa sürede birçok dev yatırıma hayat vermek gerçekten kolay değil. Ancak, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’deki hizmet aşkını, Manisa sevdasını çok az insanda gördüm. MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun da aynı aşkla görevini yerine getiren isimlerden. Ekip de sağlam olunca, Manisa’mız hizmetle tanıştı diyebilirim.

Bu ifadeleri neden kullandım? Çünkü, MASKİ bu kez de 22 Mart Dünya Su Günü’nde açtığı, Dünden Bugüne ‘Manisa’ isimli sergisiyle bizleri bir kez daha hayretler içinde bıraktı. Sevgili dostum Yaşar Coşkun, davet etmişti. Geçirdiğim operasyon sonucu açılışa katılamadım. Ancak bana anlatılanlardan ve fotoğraflardan yapılan yatırımlar neticesinde hem ilçe merkezleri, hem de köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin adeta ilmek ilmek yeniden işlendiğini gördüm. 4 yıl gibi kısa bir süre içerisinde birçok engellemelere rağmen 17 ilçeye 381 milyon TL yatırım yaptı MASKİ Genel Müdürlüğü. Manisa Vali Yardımcımız Ünal Çakıcı, Büyükşehir Belediyemiz Başkan Vekili Ziya Elmalı, MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla açılan sergi, adeta bir fuar havası yarattı. Eski içme suyu boruları ile yeni döşenen hatlar arasındaki farkı anlatmaya kelimeler yetmez. Eskiden köylerde yeni adlarıyla mahalle, imece usulü sağlıksız hatlar döşendiğini ben çok iyi biliyorum. Şimdi her şey çağdaş sistemlerle yapılıyor. Daha ne olsun! 40-50 yıl önce döşenmiş artık çürümüş ve bir kısmı da asbest olan borulardan Manisalılar yıllarca su içmiş. Şimdi günümüz teknolojisini dahi MASKİ’den takip edebilirsiniz. Daha ne olsun! Manisa’mızda, 519 içme suyu deposu yenilenmiş. Hepsine tam otomatik klor cihazları takılmış. Daha ne olsun! 16 atıksu arıtma tesisi tıkır tıkır çalışıyor. Tesislere gelen giriş suları ile çıkış suları arasındaki fark inanılmaz. Adeta içme suyu berraklığında çıkış suları. Daha ne olsun! İçme suyu borularından çıkan kunduz denilen ağaç kökleri, depolardan çıkan yılanlar MASKİ’nin çalışmaları ile birer birer tarih oluyor. Hayata geçirilen hizmetler bizlere bir kez daha gösteriyor ki ‘En Ucuz Su Tasarruf Edilen Sudur’ MASKİ’nin yatırımları ile kazanan Manisa’mız ve Manisalılar oluyor.

E daha ne diyeyim. Sergi 27 Mart’a kadar açık. Gidin siz de görün. Manisa’da yaşanan değişime yakından şahit olun.

ERTUĞRUL AYTAÇ

25 Mart 2018 Pazar | 894 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

235

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

220

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

318

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks