23 Ocak 2019 Çarşamba - 02:20:33

SON DAKİKA

EMRULLAH ABİ BUGÜNLERİ GÖRSEYDİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Eylül 2016 Perşembe | 1730 Okunma
Emrullah Eyüpoğlu, bizim gençlik yıllarımızın gömlekçi Emrullah abisi. O yıllarda hazır giyim bugünkü nokta da olmadığı için. Beğendiğin gömleklik kumaşı alıp doğruca kapalı çarşıdaki Emrullah abinin terzi dükkanına giderdik. Emrullah abi hayat adamıydı. Yaşamasını severdi. Şans oyunlarına tutkundu haftanın belirli akşamları da rahmetli Selman Canuyar'ın lokalinde buluşurduk. Sonra Emrullah abi hazır giyimin hızına yetişemediği için gömlek dikimini bırakıp şimdiki Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün prestij projelerinden biri olan tam otomasyonlu otoparkın karşısında (daha önce subay lojmanlarının karşısı) şarküteri açtı. Şimdi oğlu Murat babasının rahmetli olmasından sonra işletiyor. Bana baba dostu olarak saygıda kusur etmiyorlar. Eyüpoğlu ailesi olarak Beşiktaş-Galatasaray derbi gecesi kızı Zeynep Rasim Melek'in oğlu Mert'in Anemon Otel'de sünnet töreni vardı. Bende davetliydim. O rahmetli eşi Cemile Eyüpoğlu ve Murat mutlu gecelerinde beni aralarında görmek istediklerini davetiyeyi verirken hissettirmişlerdi. Anemon Otel'in havuz başına indiğimde beni ailece karşıladılar. Davetliler havuz başını doldurmuştu. Ben Sebahattin abinin oğlu Tarkan Kayhan'ın masasına oturdum. O gece Sebahattin abi ile birlikte olacaktık. Manisa'da Valilik yapan Halil İbrahim Daşöz o gece Ulupark'a Beşiktaş-Galatasaray maçını izlemek için gelince Sebahattin abi geceden ayrıldı.
Anemon Oteli'nin havuz başında Zeynep Rasim Melek'in oğlu Mert'in sünnet töreni görülmeye değerdi. Mehter takımından tutunda davetlilerin güzel bir gece geçirmesi için herşey düşünülmüş. Anne ve Baba Mert'in gecesinde davetlilere mükemmel bir gece geçittiler. Anemon Oteli'ndeki menü de harikaydı. Otel Müdürü Naim Şef Mustafa ve ekibi sünnet töreni gecesi servisleri ve ilgileri ile herkesi memnun eden tabloya tanıklık ettim. Orkestra mükemmeldi. Davetliler pistten uzun süre inmediler. Evren Kasırga'da mutlu gecenin her anını görüntülüyordu. Tarkan'la otururken içimden rahmetli Emrullah abi'de torunun bu mutluluğunu görebilseydi diye geçti. Emrullah abi nur içinde yat geride kalanlar senin dostlarında bu gecede unutmamışlar. Hayırlı evlatlar yetiştirmişsin. Cemile hanım da senden sonra çocuklarına kol kanat gerdiği ortada. Ben duygulu anlar yaşadığım böylesine güzel bir sünnet törenini son yıllarda ilk defa tanık oluyorum. Zeynep Rasim Melek ailesine teşekkürler..

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Eylül 2016 Perşembe | 1730 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

74

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

47

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

40

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks