19 Haziran 2019 Çarşamba - 09:58:27

SON DAKİKA

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLERİ DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Temmuz 2018 Salı | 784 Okunma


Her ne kadar Manisa ‘da olamasam da Manisa ‘da olup biteni takip etmeden duramıyorum. Büyükşehir belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün basın danışmanı Cihad Taysi de hemen her gün Çeşme’den telefonla görüşüyorum. Ben de tüm Manisalılar gibi Eylül başında Manisa’ya gelecek olan elektrikli otobüsleri dört gözle bekliyorum. 17 İlçe de Ulaşım Master Planı kapsamında toplu ulaşımda dönüşümle başlayan çalışmalar elektrikli otobüslerin de Manisa’ya kazandırılması ile devam ediyor. Manisa'nın Türkiye genelinde 30 Büyükşehir Belediyesi içerisinde Ulaşım Master Planını tamamlayan 3 şehirden bir tanesi olması da biz Manisalılar için ayrı bir gurur kaynağı. Elektrikli otobüslerin şarj istasyonu inşaatı da bitmez üzere. Bu otobüslerin Manisa trafiğini büyük ölçüde rahatlatacağına inananlardanım. Bugüne kadar Manisalılar küçük otobüslerin yetersizliğinden ve sıkışıklığından şikayet ediyorlardı. Bu otobüsler özellikle merkez ve organize sanayi bölgesi arasındaki ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacaktır. Aslında Cengiz başkan bu otobüsleri getirirken önemli bir çevreci yatırımı da gerçekleştirmiş olacak, bunu belki şu anda anlayamayabiliriz ama bu otobüslerin egzozundan duman çıkmayacak, çevre ve hava kirlenmeyecek, gürültü kirliliği olmayacak. Cengiz başkanın her söyleminde üstüne basa basa vurguladığı “Amacımız tek, vatandaşımıza daha iyi hizmeti götürebilmek” sözü buraya tam oturuyor. Cengiz Başkan bugüne kadar Manisa ‘da ilkleri gerçekleştirmesiyle takdir kazandı ,çevre dostu elektrikli otobüsleri de getirerek bu unvanını daha da perçinleyecektir.

Manisa'da 2009 yılından bugüne geçen sürede yaşanan değişimi Manisalılar görüyor. Bu değişim 2014 yıl itibarı ile Büyükşehir olunca ilçelere de yansımaya başladı. İlçelere de gittiğimiz de alt yapı ve üst yapılar, içme suyu ,kanalizasyon, yağmur suyu çalışmaları Turgutlu, Salihli, Alaşehir, Ahmetli kavşak projeleri, spor salonları, otopark ve pazaryerleri ,prestij caddeleri ,Sümerpark,Irlamaz, Ovacık, Gümüşçayı gibi çalışmalarla Manisa'nın değiştiğini görüyoruz. İnşallah bundan sonrada Allah Cengiz başkana sağlık ,sıhhat verdiği sürece bu değişimin devam edeceğine canı gönülden inanıyorum.

        

 

        

 

 

        

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Temmuz 2018 Salı | 784 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

235

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

220

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

318

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks