20 Mart 2019 Çarşamba - 00:08:35

SON DAKİKA

EKREM HOCA'YI UYANDIRAMADIK

ERTUĞRUL AYTAÇ

1 Ocak 2016 Cuma | 922 Okunma
Yeni yıla acılarla giriyoruz. Dün Ekrem Pakdemir'li hocamı, önceki gün de Ege Üniversitesi'nin efsane rektörlerinden Refet Saygılı hocayı kaybettik, Allah rahmet eylesin. Güneydoğu'da topraklarımızı canları pahasına korumaya çalışanlara da dua ediyorum.
ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİM
Akhisar'da icat ettiği zeytin toplama makinesinin denemesini yaparken geçirdiği kaza sonrası Celal Bayar Üniversitesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde uyutularak yaşam savaşı veren Ekrem hocamızı kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Acı haber tez duyulur. Ertan Korkmaz aradı, "Ekrem hocayı kaybettiğimize dair haber geldi. Doğru mu?" dedi. Hemen Manisa'daki kadim dostu Ersan Atılgan abimi aradım, "Maalesef doğru" dedi. Hey gidi Ekrem hoca hey! Manisa ve ülke siyasetine damgasını vuran ‘Uçan Müşteşar' lakaplı Ekrem Pakdemirli, zeytin üreticisine kolaylık sağlamak için çalışırken hayata veda etti.


ANLATMASI ZOR, ÇÜNKÜ EFSANEYDİ...
Sevgili Hocam seni anlatmaya, Ersan Atılgan, Erdinç Yumrukaya, Arif Koşar ve Hasan Çoksöyler'le yaşadığımız anılara sayfam yetmez. Bak Hocam, sevgili dostun Refet Saygılı hocam da senden bir gün önce bir bardak su içerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.Tesadüfe bakın iki dost birer gün ara ile bu dünyadan göçüp gitti.
Ekrem Pakdemirli'nin vefat haberini Sabah'ın usta kalemi Yavuz Donat'a ilettiğimizde, "Ertuğrul" dedi, "Hocamızı uyandıramadık, Allah rahmet eylesin. Onun ekonomide yaptığı devrimleri belki iş adamları hatırlar, ama yeni nesil hatırlamaz, ülke başarılı bir devlet adamını kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.


YENİ YILDA GÜZELLİKLERİ YAZMAK İSTİYORUM
Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. Yeni yılı ise güzel umutlar ve beklentilerle yaşayacağız. Barışın, adaletin, sevginin, en önemlisi de birlik ve beraberliğin hakimiyet kurmasını istediğim 2016 yılını selamlıyorum. Sevgilerimle...


ERTUĞRUL AYTAÇ

1 Ocak 2016 Cuma | 922 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

57

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

58

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

57

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks