23 Ocak 2019 Çarşamba - 02:18:09

SON DAKİKA

EKREM HOCAMIN ŞİFA YEMEĞİNE KATILDIM

ERTUĞRUL AYTAÇ

21 Aralık 2015 Pazartesi | 832 Okunma
Ekrem Pakdemirli hocam, biliyorsunuz geçirdiği kaza sonrası Celal Bayar Üniversitesi'nde yaşam mücadelesi veriyor. ANAP döneminin güçlü Bakanlarından, rahmetli Turgut Özal'dan sonra partinin de ikinci adamıydı. Erdinç Yumrukaya da ANAP İl Başkanlığı döneminde Ekrem hocamla benim gibi içli dışlıydı. Yumrukaya, hocam için Cuma günü ‘Şifa yemeği' düzenlemiş, oğlum Gökhan ile hasta yatağımdan kalktım, gittim.
SEVENLERİ O'NUN SAĞLIĞI İÇİN DUA ETTİ
Yumrukaya'nın Ofis Home mağazasında düzenlediği yemeğe Valimiz Erdoğan Bektaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Çevre eski Bakanı Rıza Akçalı, Belediye Başkanlığı yapan Ersan Atılgan, Ertuğrul Dayıoğlu, 19'uncu dönem Milletvekili Faruk Saydam, Gürbüz Şakran, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar, Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, Güngör Çalışır, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Eryılmaz ve ANAP'lı yöneticilerin katıldığını gördüm. Yemeğe biraz geç gidince hocamın şifa yemeği duasına katılamadım. Şöyle bir etrafıma bakınca Mübeccel Kafkaslı ablamı, Demirci'de üç dönem Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Babayiğit, Fikret Taşçı, Hayrullah Solmaz, Ahmet Karakaş ve Doğan Gode'yi de gördüm.
Ekrem hocamın eşi Nuran hanım, oğlu Mehmet Pakdemirli de oradaydı. Hocamın sağlık durumunun iyiye gittiğini de oğlu Mehmet Pakdemirli'den bir kez daha öğrenmiş olduk. Erdinç Yumrukaya, bu tip toplantıları güzel organize eder. Bu bir meziyet ve çevre işidir. ANAP İl Başkanlığı döneminde de en güzel sosyal toplantıları Yumrukaya düzenlerdi. Yıllar sonra Ekrem Pakdemirli'nin şifa yemeğinde de bizleri buluşturduğu için teşekkür ederim.
YEMEKTEN MANİSASPOR KARLI ÇIKTI
Ekrem Pakdemirli için verilen şifa yemeğinde okunan dualardan sonra konu dönüp dolaşıp Manisaspor'a geldi. Başkan Cengiz Ergün'e, Hayrullah Solmaz, Ahmet Karakaş, Ersan Atılgan ve Erdinç Yumrukaya, "Manisaspor'a tekrar el uzat, yardım et" sözleriyle ikna olması yolunda çalışma yaptılar. Başkan Cengiz Ergün de "Yuvam" dediği Manisaspor'a bu ortamda yumuşayarak, "Sivas deplasmanında galibiyet primi benden" dedi. Arkasından devre arası kampa destek ve Manisaspor adına piyango çekilişine çıkarılacak biletlerin satışına yardım sözü verince, bu gelişmeler herkes tarafından memnuniyetle karşılandı. Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen de, "Başkanın zamanlaması mükemmel" diyerek Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'le Manisaspor arasındaki buzların erimesinden memnuniyetini dile getirdi. Dün de Manisaspor, Sivasspor deplasmanından galibiyetle döndü. Bugün yarın Başkan Ergün, futbolculara galibiyet primini taktim eder. Bu fikri Cemiyet olarak Başkan Ergün'e ziyarete gittiğimizde Ali Filizkan ortaya atmıştı, "Hiç olmazsa futbolcularına prim ver Başkan " diye… Erdinç Yumrukaya'nın da bu konuda bir haftadır çalışma içinde olduğunu biliyorum. Hayırlısı olsun.
BU TABLO HİÇ BOZULMASIN
Manisaspor liderliğini sürdürüyor. Bu birlik beraberlik bozulmasın. Başkan Cengiz Ergün'ün son tavrının Manisaspor camiasında büyük destek gördüğüne dün dolaştığımda tanık oldum. Ergün, ne zaman, nerede, ne yapacağını iyi bilen bir liderdir. Manisa'nın özlediği tablo İnşallah bozulmaz! Hayrullah Solmaz'a görev düşüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ile önce Büyükşehir Belediyespor'un, sonra da Manisaspor'un maçında üç belediye başkanımızın şeref tribününde maçları izlemeleri birlik beraberliğin gösterisi olur. Manisa kamuoyunda da büyük ilgi görür.

ERTUĞRUL AYTAÇ

21 Aralık 2015 Pazartesi | 832 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

74

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

47

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

40

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks