18 Haziran 2019 Salı - 08:40:15

SON DAKİKA

EKREM HOCAM UYAN ARTIK

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Kasım 2015 Çarşamba | 1293 Okunma
Bürokrasinin ‘Uçan Müsteşarı', ANAP iktidarının gözde siyasetçisi, Ersan Atılgan'ın kadim dostu Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli'nin tedavisi Celal Bayar Üniversitesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde devam ediyor. Doktorlar, hocamın bir süre daha uyutularak sağlığına kavuşmasından yana. Ersan abim fırsat buldukça hocamı ziyaret ediyor. Ege Üniversitesi Rektörlüğü yapan Rafet Saygılı hocam da ziyaretine gelmiş. Ekrem hocamın bünyesi sağlam. Oğulları Mehmet ve Bekir Pakdemirli babalarının baş ucunda. Sağlığına kavuşmasını bekliyor.
HOCAM HİPERAKTİFTİ
Ekrem hocam hiperaktifti. Yıllar önce Sümer Oral'ın kızının nikahına Erdinç Yumrukaya, ben, hocam ve oğlu Bekir'le özel uçağı ile gidip gelmiştik. Ekrem hocam Organize Sanayi Bölgesi'ne de mini havaalanı yaptırmıştı Ulaştırma Bakanı iken. Özel uçağı ile Ankara seyahatini hiç unutmam, hocam Erdinç ve bana, "Bekir uçağı Manisa'ya getirir, buradan gideriz" dedi. Biz de kabul ettik. Organize Sanayi Bölgesi'ne gittiğimizde uçağın gelmesini beklerken, nasıl geleceğini de merak ediyordum. Çalı çırpı yakılıp havaalanı pistinin belirlenmesi çalışmalarını görünce düşünmeye başladık. Sonunda Bekir Pakdemirli'nin kullandığı 4 kişilik uçak Manisa'ya indi. Ben uçağı görünce ayaklarım geri gitmeye başladı. Yapacak bir şey yoktu. Erdinç Yumrukaya ile bindik, uçak havalandı. Yüreğim hop ediyordu. Hocam Kula üzerinde oğlu Bekir'e talimatlar veriyor, Bekir de "Baba ben yolu biliyorum" diyordu. Dayanamadım, Ekrem hocama "Hocam, karadan gitmiyoruz. Bırak da rahat kullansın" dedim. 2 saatte Ankara'ya gittik, ama yolculuğu bir de bana sorun.
ÜLKESİNİN KALKINMASINI DÜŞÜNÜRDÜ
Hocam havaalanına inince "Korktuğunu fark ettim, dönüşü de beraber yapacağız, kurtuluşun yok" dedi. Hocam doğru söylüyordu. Yapacak bir şey yoktu. Elim kolum bağlıydı. Sümer Oral'ın mutlu gününe katıldık, sonra yine beraber Manisa'ya döndük. Bir daha uçağı ile hiçbir yere gitmedim. Ekrem hocam ile bırakın havada, karadan bile yolculuk yürek hoplatır. Halk adamıydı. Şatafatı sevmezdi. Ülkenin kalkınmasında nasıl faydalı olacağını düşünürdü. Tarımla uğraşmayı severdi. Siyasete nokta koyduktan sonra günlerinin büyük bölümünü Torbalı'daki bağında, bahçesinde geçirirdi. Erken üzüm yetiştirmeyi de bağında denemiş, başarılı olmuştu. Ahmet Özövgü ve Abdullah Akarsu ile İzmir'de havaalanında karşılaştığımızda hocamın mevsim öncesi yetiştirdiği üzümlerinin de tadına bakmıştım. Rahmetli milyoner Ali Örümlü'yü de çok severdi. Seçim çalışmalarına hep beraber gittiğimizde çiftçinin durumunu ona sorardı.
Hey gidi günler hey. Yine hatıralara döndüm. Sevgili hocam, artık uyanma zamanı geldi. Yine Ersan abi ile sohbetlerini özledik.

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Kasım 2015 Çarşamba | 1293 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

132

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

131

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

228

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks