19 Haziran 2019 Çarşamba - 10:08:39

SON DAKİKA

EKONOMİ BAKANI ZEYBEKCİ: EGE DE BİRLİK OLALIM

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Ekim 2017 Pazartesi | 1034 OkunmaGeçen haftanın bugünü telefonum çaldı. Ankara’dan aranıyordum. Cevap verince karşıma Ekonomi Bakanlığı’nın özel kalemi çıktı. “Buyrun ben Ertuğrul Aytaç” dedim. Telefonumun diğer ucundaki hanımefendi “Sayın Başkan, Ekonomi Bakanımız adına arıyorum. Bakanımızın yarın İzmir’de Movenpick Otel’de basın toplantısı yapacak. Bakanımızın davetlisisiniz. Katılıp katılmayacağınızı öğrenmek için aradım” dedi. Önce bir durdum, sonra katılacağımı ifade ettim. Çünkü toplantı saat 17.00’de, bana uygundu. Kadim dostum Dürümcü Mehmet’le İzmir’e gittik. Otelin toplantı salonuna geçtim. Manisa’dan toplantı için gelen Borsa Başkanı Sadık Özkasap’ı gördüm. Benim yerim de yanındaymış. Bakanı beklerken İzmirli gazeteci dostlarımla sohbet etmeye başladım. Hürriyet Temsilcisi Deniz Sipahi, Posta Gazetesi Temsilcisi Bülent Zarif, televizyon sahibi Erol Yavaş’la birbirimizi özlemişiz. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci basın toplantısına saatinde geldi. Yanında İzmir Valisi, AK Parti Milletvekili Necip Kalkan ve 25-26 Ekim’de Ege ekonomi formunu düzenleyecek İzmir, İstanbul ve Ankaralı ekonomistler vardı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile en son Denizli’de Ali İpek’in oğlunun nikahında görmüştüm. Ayak üstü Borsa Başkanı Sadık Özkasap ile görüştük.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ege Ekonomi Formu’nun önemine değindi. Başbakan Binali Yıldırım ile Yunan başbakanının da toplantıya katılma oranının yüksekliğinden bahsetti. Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da vardı. Bakan Zeybekci Ege olarak siyasi parti ayrımı yapmadan birlik ve beraberlik içinde olmak gerektiğini vurguladı. Zeybekci, “Bu bölgede İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Uşak gibi illerin bütün milletvekilleri biraraya gelip Ege Bölgesi’ni kalkındıracak her konuda yumruğumuzu bir yere vurmalıyız. Böyle yapmayı başarırsak Başkent’te ggüçlü oluruz” dedi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi dinlerken o kadar çok memnun oldum ki inanamazsınız. Yıllarca Ege bunu başaramıyor. Kendi başımıza zeybek oynamayı bırakmanın zamanı geldi geçti bile. 1 saat süren basın toplantısından sonra Borsa Başkanı Sadık Özkasap, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile iyi diyalog içinde odaların seçimlerinin iptalinin perde arkasını sordum. Bildiklerini anlattı. Güneşin batımını seyrederken Manisa’da ne olup bittiğini de sordum. Borsa Başkanı Sadık Özkasap’la faydalı görüş alışverişinde bulunduk. Bakan Zeybekci’nin dediği gibi Manisa’da kısır çekişmeleri bir kenara bırakıp birlik ve beraberlik içinde olmalıdır.

Bugünlerde dostlarla birlikte olmaya devam ediyorum. İstanbul’dan işadamı Osman Talu geldi. Sosyete dürümcüsü Mehmet ile birlikte gazetede buluştuk. Uzun süredir Renan Çapra, Osman Talu ile tanışmak istiyordu. O da geldi. Birlikte Kordon’da Deniz Restoran’da birlikte olduk. Deniz Restorant gerçekten kalite. Turgutlu eski belediye Başkanı Serhat Orhan, OSB Başkanı Sait Türek de aradaydı. Osman Talu ile Renan Çapra’nın sohbetini dinledik. Gözünü seveyim İzmir’in Kordon’u ve Deniz Restorant’ın menüsü harika. Sütlü balığa bayıldım.

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Ekim 2017 Pazartesi | 1034 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

236

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

221

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

319

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks