20 Mart 2019 Çarşamba - 00:07:32

SON DAKİKA

EGE ÜNİVERSİTESİ MANİSALI HOŞCOŞKUN"A EMANET

ERTUĞRUL AYTAÇ

18 Eylül 2016 Pazar | 1440 Okunma
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz aylarda Ege Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Manisalı Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun, bayram öncesi basın mensuplarıyla buluşmuştu. Hoşcoşkun, Ege Üniversitesi'nin Manisa kavşağında bulunan yeşillikler içindeki sosyal tesislerinin bahçesinde, bir basın toplantısı düzenleyerek merak edilen soruları yanıtladı. Bu etkinliğin bizim için önemi Mustafa Cüneyt Hoşçoşkun hocamızın İzmir medyasıyla yaptığı basın toplantısına Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak beni davet etmesiydi. Değerli Manisalı hocamız memleketini unutmamış, bizim de O'nu unutmadığımız gibi… Ben de davetine Nezih Varol ile koşa koşa gittim. Hocam beni görünce çok sevindi, uzun uzun kucaklaştık. Elimdeki gazeteleri görünce hemen alıp inceledi. Manisa'yı ve Olay Gazetesi'ni yakından takip ettiğini söyledi.
HOCAMIZI TANIYALIM
1979 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimini tamamlayarak Tıp Doktoru unvanını alan Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, 1987 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda ihtisasını, ardından da Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı'nda üst uzmanlık eğitimini tamamladı. 1991 yılında Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda Doçent unvanını alan Hoşcoşkun, 2003 yılında da profesörlüğe yükseldi. İzmir ve Ege Üniversitesi'nde ilk organ naklini gerçekleştirdi. Sağlık Bakanlığı Organ Nakli Ulusal Koordinasyon Sistemi'nin oluşturulmasında görev aldı ve Organ Nakli Ulusal Koordinasyon Kurulu'na seçilerek Kurucu Başkan olarak görev yaptı. Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda ve Ege Üniversitesi Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görevine devam ederken rektörlük seçimlerine katıldı, ilk turdaki başarısının ardından da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Rektörlük görevine atandı.
MERAK EDİLENLERİ YANITLADI
Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun basın toplantısını beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Handan Ak, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gaye Erel ve üniversiteye ait Ege Ajans'ın Sorumlu Haber Müdürü Yrd. Doç. Oğuzhan Kavaklı ile gerçekleştirdi. Toplantıya Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı Halil Hüner, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ve Basın-Yayın-Enformasyon İzmir İl Müdürü Deniz Dev de katıldı. Yazılı ve görsel basının muhabirleri ile köşe yazarlarının merak ettiği soruları yanıtlayan Prof. Dr. Hoşcoşkun, üniversitenin Türkiye'deki ve dünyadaki öneminden, daha neleri hayata geçirmek istediğine kadar her konuya açıklık getirdi. "Ege Üniversitesi'ni daha iyi yerlere taşımak için çalışıyorum, hep birlikte çalışmaya da devam edeceğiz. Ege Üniversitesi İzmir'in en köklü eğitim kurumlarındandır. Böyle bir üniversitenin rektörü olmak gurur verici. Rektörlüğün kapısı her zaman, herkese açıktır. Öğrencilerimiz huzur ve güven içerisinde eğitimlerini alacak, akademisyenlerimiz çalışmaları kapsamında hak ettiği değeri görecektir" diyen Hoşcoşkun hocamız tam bir Manisalı gibi davranarak mütevazi, ama bir o kadar da iddialı olduğunu her davranışı ve sözüyle ortaya koydu.
NE DE OLSA ATADAN MANİSALI
Manisalı Hoşcoşkun hocamız Osmanlı öncesinde bölgeye gelip yerleşen bir aileden geliyor. Kurtuluş Savaşı sırasında dedesinin Turgutlu'ya yerleşmesi sonucu aslen Turgutluludur. Annesi de köken olarak Manisalıdır. Turgutlu Camii Cedit Mahallesi'nde 16.12.1955 yılında dünyaya gelmiştir. Evli ve bir kız çocuk babasıdır. Görünen köy kılavuz istemez, çalışkan, başarılı ve parlak bir geçmişe sahiptir, gelecekte de Ege Üniversitesi'nin başarısını daha da arttıracaktır.
Başarıların daim olsun Hoşcoşkun hocam…ERTUĞRUL AYTAÇ

18 Eylül 2016 Pazar | 1440 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

56

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

57

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

56

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks