26 Mart 2019 Salı - 09:16:56

SON DAKİKA

EGE AJANS"I KUTLARIM

ERTUĞRUL AYTAÇ

3 Şubat 2016 Çarşamba | 1026 Okunma
Ege Üniversitesi Haber Ajansı kuruluşunun 30'uncu yılını kutladı. İletişim Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen Ege Ajans'ın 30'uncu kuruluş yıl dönümü etkinliğine ben de davetliydim. Nezih Varol'la birlikte gittim. Ajansın kuruluşundan bugüne emeği geçen değerli hocam Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı bizi karşıladı. Kavaklı hocam, çok enerjik, dinamik. Yüzünde gülümseme hiç eksik olmuyor. Dile kolay, Ege medyasına olduğu kadar Türkiye'ye 30 koca yıl hizmeti oldu, ama mesleğe olan sevgisiyle Ege Ajans bir çınar misali serpildi, gelişti.
MEDYAYI BESLİYOR
Bugün diğer üniversitelerin haber ajanslarına model oluşturan Ege Ajans, İletişim Fakültesi öğrencilerine uygulama imkanı veriyor. Ege Üniversitesi'nin haberlerini medyaya sağlıklı bir şekilde ulaştırmanın yanı sıra, üniversitenin yayın organı Kalem Gazetesi ve Yeni Düşünceler Dergisi de ajans tarafından çıkarılıyor. Ege Ajans ayrıca Ege'den Dergisi, Radyo Kampüs Ege ve Ege Üniversitesi Televizyonu'nun haber bültenlerinin hazırlanmasına destek veriyor. Ben yıllar önce kuruluşunu da bilirim. Büyük emekler verilerek, güzel ideallerle kuruldu, bugünlere geldi Ege Ajans. Başarısını medya camiasına kanıtladı. Ürettiği haberleri İzmir'e, Ege Bölgesi'ne ve Türkiye geneline servis yapıyor. Ege Ajans'tan yetişenler İzmir medyasında hep önemli mevkilerde görevler aldı, almaya da devam ediyor. Bu yönüyle ajans, haber kaynağı olduğu kadar medyanın bilgili ve tecrübeli eleman ihtiyacını da karşılıyor.
ÖCAL ULUÇ'LAHASRET GİDERDİM
30'uncu yıl kutlamasında duayen gazeteci, büyüğüm Öcal Uluç da vardı. Beni görünce çok sevindi. Etkinlik boyunca birbirimizden ayrılmadık. Uzun uzun sohbet ettik, eskilerden konuştuk. Üniversite Rektörü Candeğer Yılmaz, Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, Prof. Dr. Nurselen Toygar, Basın İlan Kurumu İzmir Şube Müdürü Deniz Dev, Yeni Şafak Bölge Müdürü Vahap Dabakan, Yeni Asır Ege Bölge Haberler Müdürü Ali Kayadibi etkinlikte olan diğer konuklardı. Onlarla da ayrı ayrı sohbet etme imkanı buldum.
OĞUZHAN KAVAKLI'NIN EMEĞİ ÇOK
Ege Ajans Sorumlu Haber Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı, 30'uncu yıl etkinliğinde yaptığı konuşmasında, "Güvenilir, tarafsız, etik ve kaliteli haberciliğin temel ilkelerinden ayrılmaksızın çalışıyoruz. Yazılı, fotoğraflı ve görüntülü haber servisleri medyaya destek veriyoruz. Öğrencilerimiz tecrübeyle donanıyor" dedi. Üniversite Rektörü Candeğer Yılmaz da bu başarılı çalışmaları yaptığı konuşmasında kutladı, başarılar diledi.
Ben de değerli hocam Oğuzhan Kavaklı'nın nezdinde Ege Ajans'ı kutlar, daha nice yıllar bu dev çınarın gölgesinde genç meslektaşlarımızın yetişmesini dilerim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

3 Şubat 2016 Çarşamba | 1026 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

131

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

130

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks