20 Mart 2019 Çarşamba - 00:08:19

SON DAKİKA

DOSTLUKLAR KOLAY KURULMUYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

4 Aralık 2015 Cuma | 1035 Okunma
Ünlü halk ozanımız rahmetli Aşık Veysel, "Dost, dost…" diye Hakk'ın rahmetine kavuştu. Bu fani dünyada dostluk kurmak, yaşatmak o kadar kolay değil. Fedakarlık ister. Yıllarım toplum içinde geçti. Kimler geldi, kimler geçti, Ajda Pekkan'ın söylediği şarkı sözleri gibi… Demirci'de ANAP döneminde bir Belediye Başkanı vardı; Mehmet Babayiğit. Oraya gidince Babayiğit, Milletvekilliği yapan Abdullah Akarsu, matbaa ve gazete sahibi Cengizhan Erdem'den oluşan üçlü ile yıllardır hep bir araya gelirdik. Haşim Ağar'ın müteahhitlik yıllarında Demirci yollarını çok aşındırdık.
DEMİRCİ İÇİN ANKARA'NIN YOLLARINI AŞINDIRDI
Yıllardır Demirci'ye gittiğim yoktu. Bir süre önce dostumuz Mehmet Babayiğit'in annesi vefat etmişti. Haberim olmadı. Telefonla baş sağlığı diledim, ama bir türlü içime sinmiyordu. Çarşamba günü öğleden sonra Aydın Besen'e, "Demirci'ye gidelim" dedim. Oğlum Gökhan'ı da aldık, doğruca Mehmet Babayiğit'in yanına gittik. Babayiğit'i yeni nesil pek tanımaz. Mehmet Babayiğit Demirci Belediye Başkanı, Abdullah Akarsu da Milletvekiliyken Demirci'ye hizmet getirmek için nasıl çırpındıklarını, nasıl Ankara'nın yollarını aşındırdıklarını çok iyi bilirim. Her yıl Eylül ayı gelince Devlet tecrübesine sahip Belediye Başkanı Babayiğit çantasında 10-15 dosya ile Başkent Ankara'ya gider, çantadan dosyaları çıkarırdı. Hepsi Demirci'nin kalkınması için hazırlanmış projelerdi. Abdullah Akarsu ile Bakanlıklar dolaşıp projelerin Devlet Planlama Teşkilatı'ndan geçirilerek yatırım programlarının içine alınmasını sağlarlardı. Babayiğit ve Akarsu'nun zamanında Demirci'ye çok hizmet gitmiştir. Demircililer birbirlerine tutkun, gelenek ve göreneklerine bağlıdır. "Dost" dediklerine var güçleriyle destek olurlar.
ESKİ GÜNLERİ YAD ETTİK
Demirci'ye gittiğimizde hava güzeldi. Mehmet Babayiğit ile Cengizhan Erdem'in yanına gittik. Güzel bir matbaası, haftalık 2 bin trajlı da bir gazetesi var. Cengizhan Erdem'le dostluğumuz uzun yıllara dayanır. Sümer Oral Maliye Bakanı, Abdullah Akarsu da Milletvekiliyken Demirci incelemelerinde Cengizhan Erdem'e de uğramıştık. Kahvemizi içerken eski günleri yad ettik. Sağ olsunlar bizlere bir Demirci Kebabı ikram ettiler. Şehir Kulübü de mükemmeldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son Manisa'ya gelişinde Demirci Kebabı hazırlanıp kendisine gönderilmişti.
GÜZELLİKLER YAŞAYARAK DÖNDÜK
Babayiğit ve Erdem'le hasret giderdik. Babayiğit araba motorlarından anlar, giderken arabada biraz sıkıntı yaşamıştık, Motorcu Ahmet'in oğlu Mehmet Babayiğit, Aydın Besen'le arabanın motoruyla ilgilendiler. Demirci'ye büyük hizmetleri geçen Babayiğit, "Manisa'ya rahat gidersiniz" dedi.
Aydın Besen yönetiminde gittiğimiz Demirci'den güzellikler yaşayarak döndük.

ERTUĞRUL AYTAÇ

4 Aralık 2015 Cuma | 1035 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

57

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

58

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

57

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks