23 Ocak 2019 Çarşamba - 08:18:20

SON DAKİKA

DOSTLUKLAR KOLAY KURULMUYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

4 Aralık 2015 Cuma | 951 Okunma
Ünlü halk ozanımız rahmetli Aşık Veysel, "Dost, dost…" diye Hakk'ın rahmetine kavuştu. Bu fani dünyada dostluk kurmak, yaşatmak o kadar kolay değil. Fedakarlık ister. Yıllarım toplum içinde geçti. Kimler geldi, kimler geçti, Ajda Pekkan'ın söylediği şarkı sözleri gibi… Demirci'de ANAP döneminde bir Belediye Başkanı vardı; Mehmet Babayiğit. Oraya gidince Babayiğit, Milletvekilliği yapan Abdullah Akarsu, matbaa ve gazete sahibi Cengizhan Erdem'den oluşan üçlü ile yıllardır hep bir araya gelirdik. Haşim Ağar'ın müteahhitlik yıllarında Demirci yollarını çok aşındırdık.
DEMİRCİ İÇİN ANKARA'NIN YOLLARINI AŞINDIRDI
Yıllardır Demirci'ye gittiğim yoktu. Bir süre önce dostumuz Mehmet Babayiğit'in annesi vefat etmişti. Haberim olmadı. Telefonla baş sağlığı diledim, ama bir türlü içime sinmiyordu. Çarşamba günü öğleden sonra Aydın Besen'e, "Demirci'ye gidelim" dedim. Oğlum Gökhan'ı da aldık, doğruca Mehmet Babayiğit'in yanına gittik. Babayiğit'i yeni nesil pek tanımaz. Mehmet Babayiğit Demirci Belediye Başkanı, Abdullah Akarsu da Milletvekiliyken Demirci'ye hizmet getirmek için nasıl çırpındıklarını, nasıl Ankara'nın yollarını aşındırdıklarını çok iyi bilirim. Her yıl Eylül ayı gelince Devlet tecrübesine sahip Belediye Başkanı Babayiğit çantasında 10-15 dosya ile Başkent Ankara'ya gider, çantadan dosyaları çıkarırdı. Hepsi Demirci'nin kalkınması için hazırlanmış projelerdi. Abdullah Akarsu ile Bakanlıklar dolaşıp projelerin Devlet Planlama Teşkilatı'ndan geçirilerek yatırım programlarının içine alınmasını sağlarlardı. Babayiğit ve Akarsu'nun zamanında Demirci'ye çok hizmet gitmiştir. Demircililer birbirlerine tutkun, gelenek ve göreneklerine bağlıdır. "Dost" dediklerine var güçleriyle destek olurlar.
ESKİ GÜNLERİ YAD ETTİK
Demirci'ye gittiğimizde hava güzeldi. Mehmet Babayiğit ile Cengizhan Erdem'in yanına gittik. Güzel bir matbaası, haftalık 2 bin trajlı da bir gazetesi var. Cengizhan Erdem'le dostluğumuz uzun yıllara dayanır. Sümer Oral Maliye Bakanı, Abdullah Akarsu da Milletvekiliyken Demirci incelemelerinde Cengizhan Erdem'e de uğramıştık. Kahvemizi içerken eski günleri yad ettik. Sağ olsunlar bizlere bir Demirci Kebabı ikram ettiler. Şehir Kulübü de mükemmeldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son Manisa'ya gelişinde Demirci Kebabı hazırlanıp kendisine gönderilmişti.
GÜZELLİKLER YAŞAYARAK DÖNDÜK
Babayiğit ve Erdem'le hasret giderdik. Babayiğit araba motorlarından anlar, giderken arabada biraz sıkıntı yaşamıştık, Motorcu Ahmet'in oğlu Mehmet Babayiğit, Aydın Besen'le arabanın motoruyla ilgilendiler. Demirci'ye büyük hizmetleri geçen Babayiğit, "Manisa'ya rahat gidersiniz" dedi.
Aydın Besen yönetiminde gittiğimiz Demirci'den güzellikler yaşayarak döndük.

ERTUĞRUL AYTAÇ

4 Aralık 2015 Cuma | 951 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

104

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

68

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

58

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks