18 Ocak 2019 Cuma - 20:58:52

SON DAKİKA

DİKKAT 01 OCAK 2018 TARİHİNDEN İTİBAREN SIFIR İŞGAL UYGULAMASI BAŞLIYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Aralık 2017 Çarşamba | 513 Okunma


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’le Büyükşehir Belediyesi televizyonunda ki programa çıkmadan önce görüştüğümü daha önce yazmıştım. Başkan hem programdan önce hem de programda sıfır işgaliye uygulamasının başlayacağını bana da söyledi. Şimdi gelelim detaylara ,

1 Ocak 2018 tarihinden itibaren 18 metre ve üzerindeki genişliğe sahip ana arterlerdeki caddelerin, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde mutabakatla alınan karar doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi’nin görev, yetki ve sorumluluğunda olacak .Bu kararla Seyfettin Bey Caddesi, devamında Mustafa Kemal Paşa Caddesi, 8 Eylül Caddesi, Doğu Caddesi, İzmir Caddesi (Karaköy) ve Cumhuriyet Caddesi’nin (Dış Mahalle) Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçecek. Bu açıklamayı Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Manisa Büyükşehir belediyesi televizyonunda yaptı. Daha sonra da haber olarak basına yansıdı. Manisa Büyükşehir Belediyesi televizyonu, sokağa çıkarak kaldırım işgalleri hakkında vatandaşların fikir ve görüşlerini almış, 50 ‘ye yakın vatandaşla röportaj yapılmış, Röportaja katılanların yüzde 89’u işgaliyeye tamamen karşı olduğunu, yüzde 9’u ise 60 santimetreye kadar işgaliye olabileceğini, yüzde 2’si ise işgaliyenin devam etmesi gerektiğini dile getirmiş. Röportajları ben de izledim. Bakalım geçmişte ne olmuştu? Manisa Belediyesi döneminde yani 3 buçuk sene öncesine kadar mevcut ana arterlerde sıfır işgaliye uygulamasını ve kontrolünü yapıyordu. Sevgi yollarında ise 60 santimetre uygulaması vardı. Bu dönemde uygulama yüzde 95 başarılı olmuştu. Büyükşehir Belediyesi sonrasında cadde, sokak ve parkların kontrolü, mecliste alınan kararla tamamen ilçe belediyelerinin sorumluluğuna verildi. Şimdi, 1 Ocak 2018 itibariyle; 18 metre ve üzerindeki bu ana caddeler Büyükşehir Belediyesinin kontrolüne geçiyor. Bu caddelerdeki kontrolü Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı yapacak. Vatandaşların isteği ve fikirleri doğrultusunda uygulamayı yapmak belediyenin görevi, sonuçta bu uygulamayı beğenmeyen veya tepki veren esnafımız da olacaktır. Ancak empati yapıp vatandaşın yerine kendilerini koymaları gerekir. Sonuçta esnafımızın da eşi, çocuğu ailesi var. O kaldırımlardan engelli vatandaşlarımız, çocuklarımız ailelerimiz geçemiyor ve caddeye inmek durumunda kalıyor. Bu durum vatandaşın lehine ,esnafımızın aleyhine gibi görünebilir ama hiç öyle değil geçmişte dükkanların önünün açılmasından ve görünürlüğün artmasından dolayı işinin daha artığını söyleyen çok sayıda esnafımız var. Eminim ki Manisa’mızın duyarlı esnafı bu konuda da duyarlılığını gösterecektir bundan hiç şüphem yok.

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Aralık 2017 Çarşamba | 513 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

HEM TASARRUFU ÖĞRENDİLER HEM HEDİYE ALDILAR
GÜNDEM
MASKİ Genel Müdürlüğü, Su Tasarrufu Eğitim Projesi kapsamında Yunusemre'nin Pelitalan İlkokulu'nu ziyaret ederek suyun değerini anlatan eğitim semineri düzenledi
18.1.2019

23

BÜYÜKŞEHİR'İN MİNİKLERİNİN İLK KARNE HEYECANI
GÜNDEM
Çocukların okul öncesi eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Park Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde öğrenim gören minikler, ilk karnelerini almanın heyecanını yaşadı.
18.1.2019

24

ŞEHİTLER'E 4 KİLOMETRELİK DERE TEMİZLİĞİ
GÜNDEM
MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Şehitler Mahallesi'ndeki tarım arazilerini dere taşkınlarından korumak için 4 kilometrelik dere temizlik çalışmasına başladı.
18.1.2019

25

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks