18 Haziran 2019 Salı - 08:19:19

SON DAKİKA

DEMOKRASİ MÜCADELESİNE TOBB DESTEĞİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

4 Ağustos 2016 Perşembe | 1122 Okunma
Dün, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde sivil toplum kuruluşlarının en etkili kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) başkanlarının bir araya geldiği gündü. Yapılan toplantıya kentimizden Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Adnan Erbil ile Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap da katıldı. Allah rahmet eylesin, merhum Bülent Koşmaz ile Arif Koşar'ı nasıl aramazsın? Böyle önemli günlerde, böyle içerikli toplantılarda Manisa medyasını hiç unutmazlardı. Ersan abimin damadı Sadık Özkasap'a bu konuda birkaç defa söylemiştim, "Hasan Geriter'i değil, Arif Koşar'ı örnek al" diye. Koltuğa oturana kadar herkese bir şirinlik muskası ver, sonra hep bana, hep bana".
ERDOĞAN, "REHAVET YOK" DEDİ
Neyse, gelelim ülkemizin içinde bulunduğu duruma, Sırat Köprüsü'nden geçiyoruz. Cumhurbaşkanımız bu konuda dün Oda ve Borsa Başkanlarına önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Oda ve Borsa Başkanları ile İstişare Toplantısı'nda konuşmasına şu sözlerle başladı; "Hiç şüpheniz olmasın, 15 Temmuz bu milleti bayraksız, vatansız, devletsiz, bırakma girişimidir. Çünkü bu girişimde bulunan ihanet şebekesinin ne millet diye, ne bayrak diye, ne vatan diye, ne devlet diye bir derdi yoktur. Milleti himmet diyerek soydular soğana çevirdiler. Şimdi her şey meydana çıkıyor. Daha çok şeyler çıkacak. Daha noktayı koymuş değiliz, bu bir virgüldür. Daha devam ediyoruz. Rehavet yok, gevşemek yok, kararlı bir şekilde bu süreci devam ettirmek durumundayız".
"AHİ, ÜLKESİ İÇİN VARDIR"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ahinin sadece işini yapan, üreten, sanatını icra eden kişi olmadığını, aynı zamanda yeri geldiğinde ülkesi ve milleti için malıyla, canıyla, yüreğiyle mücadele eden, geleceği de inşa eden kişi olduğunu söyledi. Erdoğan, Oda ve Borsa Başkanlarından beklentisini de, "Şimdi artık kazanımlarımızı koruma değil, daha çok çalışma, üretme, ihraç etme, istihdam etme, dünyayı dolaşma zamanıdır. Daha çok koşacağız. Yaşanan darbe girişimine rağmen ekonomimiz çok sınırlı ve kısa sürede telafi edilen bir dalgalanma dışında yolunda ilerlemeye hamdolsun devam ediyor. Batı başka şeyler bekliyordu, zil takıp oynayacaklardı. Ama Rabbim onlara bu fırsatı vermedi. Zilleri de ellerinde kaldı, oturdukları yerde kaldılar" sözleriyle ifade etti.
HİSARCIKLIOĞLU'NU SEVERİM
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birçok kez gerek Manisa'da, gerekse Başkent Ankara'da bir araya geldik. Birçok kez yurt dışı gezilerine gittik. Dik duruşuyla, çalışkanlığıyla, ülke ekonomisine katkılarıyla, başarılı liderlik özellikleriyle hep göz doldurmuştur. Birbirimizi de çok severiz. Her fırsatta görüş alış verişinde bulunuruz. Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki konuşmasında da kendisinden beklenen güzel bir konuşma yaptı, dedi ki; "TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak, dün olduğu gibi yarın da, demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz". Tabi bu sözleriyle de hak ettiği alkışı aldı.
GÜÇLÜ BİR EKONOMİ İÇİN KOLLARI SIVADILAR
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu olağanüstü durum karşısındaki soğukkanlı tavrının ve bu zor süreçte bile ekonomiyi ön planda tutmasının iş dünyasının moralini ve çalışma şevkini artırdığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti; "Bizler, ülkemizin tüccar ve sanayicileri olarak daha güçlü bir ekonomi için yola devam etmek azmindeyiz. Bu çerçevede üzerimize düşeni yapıyoruz, yapacağız. Bu aynı zamanda yeniden yükselişe geçen Türkiye'nin önünü kesme ve emin adımlarla ilerlediğimiz Büyük Türkiye hayalimizi sonsuza kadar yok etme planıydı. Allah'ıma hamdolsun, o gece bu milletin yardımına yetişti. 15 Temmuz gecesi FETÖ terör örgütünün gerçekleştirdiği hain saldırı, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlatılan milli direnişle ve milletimizin ferasetiyle akamete uğradı. Bizleri böyle bir milletin ferdi yaptığı için Allah'a şükürler olsun".
KULAKLARINA KÜPE OLSUN
İnşallah bundan sonra Oda ve Borsa Başkanlarımız bu yazımı dikkate alır da, ülkemizin ve kentimizin önemli sorunlarını Başkent'e taşıdıklarında, Manisamızın güçlü bir medyası ve etkili bir yazar kadrosu olduğunu unutmazlar.

ERTUĞRUL AYTAÇ

4 Ağustos 2016 Perşembe | 1122 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

130

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

130

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

226

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks