23 Ocak 2019 Çarşamba - 08:22:33

SON DAKİKA

DEMİRELİN KARA KUTUSU EKREM CEYHUNU KAYBETTİK

ERTUĞRUL AYTAÇ

12 Nisan 2017 Çarşamba | 724 Okunma
16.Dönem İstanbul ve 19. Dönem Balıkesir milletvekilliği yapan; Demirel Hükümetlerinde uzun yıllar devlet bakanlığı görevlerini üstlenen ve Demirel'in sırdaşı olarak bilinen Ekrem Ceyhun'u geçen hafta sonu kaybettik.
Ekrem Ceyhun siyasete adım attığı 1977 yılı öncesinde, yüksek inşaat mühendisi olarak, önce karayollarında çalışmış daha sonra Devlet Planlama Teşkilatı'nda Koordinasyon Daire Başkanı, Ulaştırma Bakanlığı ve Başbakanlık Müsteşarlıkları görevlerinde bulunmuştur.
Ekrem Ceyhun'un bugün belki birçok hemşerimizin hatırlamadığı , Manisa'mızla ilgili bir dönemi olmuştu.
14 Ekim 1973 Milletvekili Genel Seçimlerinde Ekrem Ceyhun Manisa'dan Adalet Partisi listesinde kontenjan adayı olarak gösterilmişti. Ancak listede 7. sırada idi. Kontenjan adaylığı açısından bu sıralama pek rastlanan bir şey de değildi. Ön seçim sonucu ortaya çıkan listenin kesinlikle değişikliğe uğramaması ısrarı, Demirel 'e rağmen böyle bir sonucu ortaya çıkardı. Sonunda Ceyhun seçilememişti.
Ancak bu süreçte Muradiye 'de yaşanan çok hoş bir anekdot da hala hafızalardadır. Seçim çalışmaları kapsamında bir akşam Muradiye'ye gidilir. Toplantının yapıldığı kahve tamamen doludur. Merhum Hamdi Mergen ev sahibidir. Mevsim müsait olduğu için kalabalık sokağa da taşmıştır. Konuşma sırası Ekrem Bey'e geldiğinde , Manisa'mızın sevilen ve babacan senatörü Ruhi Tunakan Ekrem Bey'i tanıtan kısa bir konuşma yapar. Onun meslek hayatında ki gelişmeleri ve yaptığı görevleri tek tek sayar; Demirel'in çok sevdiği kıymetli bir kişi olduğundan söz eder. Tam yerine otururken kahvenin uç köşesinde oturan bir Muradiyeli ayağa kalkar ve söz ister. Der ki II Peki Ruhi Bey, Ekrem bey bu derece değerli bir kişi de niçin onu listenin 7. Sırasına koydunuz?" Ruhi Bey bu haklı soru karşısında duraklar ve sonra zekice şöyle cevaplar. 11 Bu soruya Ekrem Bey kendi cevaplayacak." Ekrem Bey ne desin "Askerlik de generallik de olur, erlik de . Önemli olan vatandır" der. Şunu da ifade edeyim Ekrem Ceyhun benim eski Maliye Bakanı Sümer Oral abimin çok sevdiği bir değerli abisidir.
Allah gani gani rahmet eylesin.

ERTUĞRUL AYTAÇ

12 Nisan 2017 Çarşamba | 724 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

104

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

68

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

58

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks