18 Haziran 2019 Salı - 20:41:41

SON DAKİKA

DEMİRCİ DE DOSTLARLA BULUŞTUK

ERTUĞRUL AYTAÇ

8 Ekim 2017 Pazar | 1354 Okunma


Çağımızda dost bulmak iğne oyası ile yumak işlemeye benzer. 45 yıllık gazetecilik mesleğimde yakaladığım dostlarımın acı ve tatlı günlerinde imkanım el verdiği müddetçe bulunmaya özen gösteriyorum. Siyaset ve meslek yaşamımda Manisa’nın ilçelerinde göğsümü gere gere gideceğim dostlar edindim. Demirci’de üç dönem belediye başkanlığı yapan Mehmet Babayiğit, ANAP Milletvekilliği yapan Abdullah Akarsu ve gazeteci yazar Cengizhan Erdem gibi. Cumartesi günü Ali Filizkan ve Aydın Besen ile Demirci yollarına tırmanmaya başladık. 30 yıla yakın siyaset ve gazeteci dostum Cengizhan Erdem’in mutlu gününde bulunmak için. Sevgili dostumun kendi gibi gazeteci olan oğlu Namık Kemal, Murat Aybilek ailesinin kızı İngilizce öğretmeni Hatice Aybilek ile yeni bir yaşamın başlangıcına imza atmaya karar vermişler. Ali Filizkan ile köy hizmetlerinde çalışırken birçok ilçeyi beraber dolaşırdık. Bunların başında Demirci ve Gördes başta gelirdi. Gördes’te Adalet Parti’den milletvekili seçilen Gördes Belediye Başkanlığı yapan rahmetli Yahya Uslu’ya uğramadan geçmezdik. Ali Filizkan bu yörelerin içme suyundan tutun da köy yollarına kadar yapımlarında büyük emeği vardır.

Ali Filizkan’ın kaptanlığında Demirci yollarında Aydın Besen ile Filizkan’ı dinliyoruz. Mübarek harita mühendisi gibi yol kenarlarındaki köyleri, muhallelerine kadar bize anlatıyordu. Yolda dürümcü Mehmet aradı. “Belediyespor 2-0 galip” dedi. Çok sevindim.

Demirci’ye yaklaşınca Mehmet Babayiğit’i aradım. “Memleketine geliyorum” dedim. Babayiğit sağolsun bizi ilçe sınırında karşıladı. Geliş nedenimi anlattım. Doğruca nikah ve düğünün yapılacağı yere götürdü. (Burasını da dostlarımdan Haşim Ağar müteahhitlik yıllarında yapmış hatırladım. Beraber Demirci’ye çok gitmiştik.) Sofralar kurulmuş Cengizhan Erdem mutlu gününe gelenleri dünürü Murat Aybilek’le ağırlıyor. Bu yörenin düğün yemekleri özenle seçilir. Mehmet Babayiğit, Demirci kebabı yedirmek için gayret sarfediyor. Cengizhan Erdem de düğün yemeğini yedirmek için. Babayiğit’e “Başka zaman” dedim. Ali Filizkan, Aydın Besen’le birlikte Namık Kemal’in düğün yemeğini keşkek ve irmik helvasına kadar afiyetle yedik. Nikah 19.30’da olduğu için Mehmet Babayiğit’e “Abdullah Akarsu burada mı?” dedim. Babayiğit “Burada sadıcım” dedi. Beraber Abdullah Akarsu’nun eczanesine gittik. Bizi görünce çok mutlu oldu. Başladık geçmişte kalan anıları anlatmaya. Zaman su gibi akıp geçti. Abdullah Akarsu, Mehmet Babayiğit, Ali Filizkan, Aydın Besen’le nikah salonuna girdik. Cengizhan Erdem de tatlı telaş vardı. Hatice ve Namık Kemal damatlık ve gelinlikleri ile salona girince büyük bir alkış koptu. Demirci Belediye Başkanı adına nikahı kıyan memur harika bir konuşma yaptı. Başkan adına Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti. Erdem ve Aybilek ailelerinin dostları bu mutlu günde salonu doldurmuşlardı. Gelin ve damat da yüksek sesle evlililklerini ilan edince düğün salonu pisti eğlence havasına girdi. Cengizhan Erdem yanımızdan ayrılmıyor. Ama biz de Manisa’ya döneceğiz. Bir süre gelin ve damat ile yakınlarının piste müzik eşliğinde oyunlarını izledik. Güzel gün ve gece geçirdik. Hatice ve Namık Kemal’e mutluluklar dileyerek Salihli üzerinden yola koyulduk. Salihli’de odun köftesi yemeden geçilir mi? Değirmen’de onu yaptık. Manisa’ya geldik, yağmur hafif çilemişti. Bir haftasonu dostlarımla geçirmek beni mutlu etti. Bugün de 1977 yılından beri tanıdığım Adalet Partisi’nden milletvekili seçilen, siyasi yaşamını Sosyal Güvenlik ve Maliye Bakanı olarak sürdüren sevgili ağabeyim Sümer Oral’ı Bodrum’da ziyarete gidiyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

8 Ekim 2017 Pazar | 1354 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

187

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

180

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

278

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks