23 Ocak 2019 Çarşamba - 02:15:01

SON DAKİKA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HER İKİ YATIRIMI HAYATA GEÇİREN YATIRIMCILARI KUTLUYORUM

ERTUĞRUL AYTAÇ

7 Ocak 2019 Pazartesi | 118 Okunma


Cumartesi PepsiCo’nun tören yerinde yapılan anonsla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Özel Danışmanı Hüseyin Tanrıverdi’nin de programlara eşlik ettiğini öğrendik.

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Valimiz Ahmet Deniz, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, milletvekilleri ve açılışı yapılacak PepsiCo’nun üst seviyedeki yöneticileri karşıladı.

OSB Başkanı Sait Türek ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz açılış töreninde yan yana oturuyorlardı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da Manisa’daki törene katılanların arasındaydı.

Fabrikanın tanıtımını izledik. Sonra konuşmalara geçildi. Tarım Bakanı Pakdemirli ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’ın konuşmalarından sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iki fabrika açılışı nedeni ile Manisa’da bulunmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, “Her iki yatırımı hayata geçiren yatırımcılarımızı gönülden kutluyorum. 500 kişiye istihdam sağlayacak fabrikamızın istihdamımızın yanı sıra tarım kapasitesinin artmasına ve ticaretin gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyorum. Yalan haberlerle Türk ekonomisi üzerine olumsuz bir hava oluşturulmaya çalışıldığı bir dönemde böyle bir fabrikanın üretime geçmesi takdire şayandır. Bu şehrimize hem de Türk ekonomisine duyulan güvenin göstergesidir. Yatırımcı şunu arar. Bir ülkede güven varsa, istikrar varsa gelir yatırımını yapar. Öğrencilik yıllarımda bir hocanın tespiti vardır. “Para civa gibidir’ derdi. “Kendisi için uygun yer neresiyse oraya kaçar” derdi. Uluslararası güvenin olduğu yeri bulması lazım. Ben Bakanlarıma hedef veriyorum. Yoksa ben bakan olurdum. Cumhuriyet tarihimizin en büyük ihracatını yaptık, yatırım ortamı bakımından en güvenli ülkelerden biriyim” dedi.

 

Fabrikanın açılış kurdelesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, PepsiCo yetkilileri, AK Parti Manisa Milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı Hüseyin Tanrıverdi, belediye başkanları, çalışanlar ve davetliler kesti.

 

Bu hafta aklar karalar belli olacak. Cumhur ittifakı adaylarının Manisa’da tanıtılması kuvvetle muhtemel. Şu anda Başkent’ten hangi ismin gelip açıklamayı kimin yapacağı ise henüz belli değil. Dün de yazdım bugün de tekrarlıyorum. Sürprizlere açık bir hafta geçireceğiz.

ERTUĞRUL AYTAÇ

7 Ocak 2019 Pazartesi | 118 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

73

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

46

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

39

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks