18 Ocak 2019 Cuma - 21:42:32

SON DAKİKA

CHP KONGRESİ ÖNCESİ KULİSLERDE KONUŞULANLAR

ERTUĞRUL AYTAÇ

20 Aralık 2017 Çarşamba | 469 Okunma


CHP’nin Manisa il kongresi pazar günü yapılacak. Heyecan dorukta. Kongrede iki aday yarışacak. Semih Balaban ve Halil Tokul. Semih Balaban daha önce adaylığını açıklamıştı. İl Başkanı Halil Tokul da resmi açıklamasını yaptı. Parti binası önünde Halil Tokul’un adaylık açıklamasında Semih Balaban da vardı. El ele poz verdiler. Halil Tokul da Semih Balaban’ın adaylık açıklamasına katılmıştı.

 

CHP il kongresi öncesi iki adayın yanyana olmaları siyaset dünyasında ender görülen tablolardan biri. Ben siyasi mücadelede CHP’nin iki adayının bu güzel hareketini çok beğendim.

 

Yıllardır siyasi parti içi çekişmelerini izleyen biriyim. Hizmet için yola çıkılır. Her aday partisini daha iyi yöneteceğini ifade eder. Eder de seçim kazanmak için rakiplerine uzaktan kerhen başarılar dilediklerine çok tanık oldum. Semih Balaban ve Halil Tokul’un sergilediği bu tablo, bütün siyasi partilerin kongrelerine de örnek olur inşallah, diyorum.

 

Pazar günü Kültür Sitesi’nde saat 11.00’da başlayacak CHP il kongresi için de daha önce bir yazı yazmıştım ve her iki adayın da seçilme şanslarının yüksek olduğunu ifade etmiştim. Balaban ve Tokul, CHP siyaseti için önemli bir değer. Her ikisi de dostumdur.

 

Siyaset bazen dostları seçim sattında karşı karşıya getirir. Şimdi kongreye 4 gün kala Semih Balaban ve Halil Tokul’un durumuna.

 

Semih Balaban’ın, Manisa merkezdeki kongre delegeleri üzerinde büyük hakimiyeti olduğu CHP kulislerinde konuşuluyor. Ben de araştırdım. Merkez delegelerinin kongrede sandıkta oylarını Semih Balaban yönünde kullanacağı görüşü bende hakim oldu. Elbette tamamı olmayabilir.

 

Bu kongrenin kaderini, Salihli ilçesinin belirleyeceği görüşü herkes tarafından konuşuluyor.

 

Son aldığım duyum da Salihli CHP il delegelerinin Semih Balaban’ı destekleyeceği yönünde. CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, Semih Balaban’ın yanında. Semih Balaban’ın diğer ilçelerden de miktarları belli olmasa da oy alacağı görülüyor.

 

Mevcut il başkanı ve bu kongrede aday olduğunu açıklayan Halil Tokul’un aday açıklamasına Gölmarmara, Demirci, Soma, Akhisar, Saruhanlı, Köprübaşı, Kula ve Alaşehir ilçe başkanlarının katıldığını görüyoruz. Sarıgöl ve Turgutlu katılmadı. Sarıgöl’ün Halil Tokul’un yanında olduğu söylenirken Turgutlu parçalı bulutlu.

 

Her iki adaya da oy verecek delegelerin varlığından bahsediliyor. CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in, Halil Tokul’un yanında duracağı tahmin edilirken, milletvekili Özel bütçe görüşmeleri nedeni ile Ankara’da bulunuyor. Manisa’ya kongre günü mü gelecek, daha önce mi belli değil. Halil Tokul da il başkanlığı avantajını kullanarak ekibi ile çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kıran kırana geçecek başkanlık seçimine tanık olacağız. At yarışı seyredenler bilirler. Bazı birincilikler burun farkı ile gerçekleşir. CHP il kongresinde de bu durumla karşı karşıyayız gibi geliyor.

 

Salı günü akşamı Semih Balaban’ı ilçelerde çalışma içinde iken buldum. Semih Balaban kazanacağından emin görünüyor. Hem de yüksek oy oranı ile kazanacağı görüşünde.

 

“Siyasette 24 saat önemli!” derdi bizlere rahmetli Süleyman Demirel. Görülen şu, il başkanlığı yarışını Semih Balaban ve Halil Tokul yaparken, milletvekilleri Özgür Özel ve Mazlum Nurlu’nun da örgütteki güçleri sınanmış olacak. Adaylık açıklamasındaki güzel tablonun kongre salonuna da yansımasını bekliyorum.

 

İki adaya da başarılar.

ERTUĞRUL AYTAÇ

20 Aralık 2017 Çarşamba | 469 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

HEM TASARRUFU ÖĞRENDİLER HEM HEDİYE ALDILAR
GÜNDEM
MASKİ Genel Müdürlüğü, Su Tasarrufu Eğitim Projesi kapsamında Yunusemre'nin Pelitalan İlkokulu'nu ziyaret ederek suyun değerini anlatan eğitim semineri düzenledi
18.1.2019

26

BÜYÜKŞEHİR'İN MİNİKLERİNİN İLK KARNE HEYECANI
GÜNDEM
Çocukların okul öncesi eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Park Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde öğrenim gören minikler, ilk karnelerini almanın heyecanını yaşadı.
18.1.2019

31

ŞEHİTLER'E 4 KİLOMETRELİK DERE TEMİZLİĞİ
GÜNDEM
MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Şehitler Mahallesi'ndeki tarım arazilerini dere taşkınlarından korumak için 4 kilometrelik dere temizlik çalışmasına başladı.
18.1.2019

31

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks