23 Ocak 2019 Çarşamba - 08:19:57

SON DAKİKA

CHP İL KONGRESİ ÇEKİŞMELİ YAŞANACAK

ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Aralık 2015 Perşembe | 1023 Okunma
CHP İl Kongresi 27 Aralık'ta yapılacak. İl Başkanı kim olacak? Adaylar kimler? Dün yoğun tempoma rağmen bu konu üzerinde çalışmalar yaptım. CHP'nin bu kongreye 3 adayla girmesi ihtimali yüksek; Uğur Sıdal, Nurettin Dingaz ve Halil Tokul. Mevcut İl Başkanı Mustafa Ada'nın da bu yarışa katılmak için zemin yoklaması yaptığını öğrendim.
EN AZ 3 ADAYLI SEÇİM OLACAK
CHP'de İlçe Kongreleri sona erdi. İl delegeleri belli oldu. İl Başkanlığı seçiminde 608 delege oy kullanma hakkına sahip. Bunun ne kadarı kongreye katılır, onu bilmem. En az 3 adaylı bir İl Başkanlığı seçiminde Başkanlık koltuğuna talip olanlar, kendilerine oy vereceklerini düşündükleri delegeleri kongre salonuna getirme çalışmalarını şimdiden sürdürüyor. 608 delegenin 64'ü Şehzadeler, 75'i de Yunusemre'de bulunuyor. Saruhanlı'da da 30 delege var.
DELEGELER KONGRENİN KADERİNİ BELİRLEYECEK
CHP İl Başkanlığı seçiminde etkili olacak ilçelerin başında Akhisar 92, Salihli 92, Alaşehir 49 ve Sarıgöl 21 delege ile geliyor. Delegeler mevcut adaylar içinde yapacağı tercih ile kongrenin kaderini belirleyecek. Mali Müşavirlik yapan Halil Tokul resmen İl Başkanlığına aday olduğunu bugün yarın açıklayacak.
10 GÜNDE ÇOK ŞEY OLUR
CHP kulislerinden edindiğim bilgilere göre Halil Tokul'a Merkez İlçe Delegeleri ve Turgutlu tarafından destek geleceği görülüyor. CHP İl Başkanlığı seçimine 10 gün var. Bu süreçte köprülerin altından çok sular akar. Mali Müşavir Halil Tokul her gün bir ilçede çalışmalarını sürdürüyor. Bugün Salihli bölgesinde kendisine destek olmaları için delegeler ile bir araya gelecek.
KAZAN KAYNIYOR
Hamza Topal, CHP içinde etkili bir siyasetçi. Şu anda hiçbir aday üzerinde tercih yapacak durumda olmadığını görüşmede anladım. Topal'ın derdi, seçime çarşaf liste ile girilmesi. Sizin anlayacağınız CHP'de kazan fokur fokur kaynıyor.

ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Aralık 2015 Perşembe | 1023 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

104

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

68

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

58

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks