26 Mart 2019 Salı - 09:41:55

SON DAKİKA

ÇEŞME"DEN SAKIZ ADASI

ERTUĞRUL AYTAÇ

10 Mayıs 2017 Çarşamba | 1041 Okunma
Yaz aylarında Çeşme'de tatil yaparken akşamları katıldığım dost sohbetlerinde Sakız Adası'nı dinliyordum. Bir türlü gitmek mümkün olmadı. Oğlum Gökmen'in Yunanistan vizesi olumlu çıkınca 6 Mayıs'ta Sakız Adası'na gitmeye karar verdim. Sabah 08.00'de limanda olmam gerektiği için bir gün önce Levent Gönül'ün Boyalık'da ki otelde kalmaya karar verdim. Oğlu Mert'le programı yaptım. Gideceğim hafta Levent Gönül aradı. Özel bir günü olduğunu belirterek otelde yerimin hazır olduğunu bildirdi. Oğlu Mert'i sordum. Onun da İspanya'da eşi ile birlikte olduğunu öğrendim. Aylar önce yaptığım program bozulmuştu. Cuma'dan Çeşme'ye gitmenin bir anlamı kalmamıştı. O gece Bayram Ali Baylan'ın oğlu evleniyordu. Gelemeyeceğimi bildirmiştim. Ama içim rahat değildi. Sosyete dürümcüsü Mehmet'e "Cumartesi günü işin yoksa beni erkenden Çeşme'ye götürür müsün?" dedim. "Ne demek başkan beraber gideriz" dedi. Cuma akşamı Bayram Ali Baylan'ın mutlu gecesine oğlum Gökhan ile katıldım.Cumartesi de Çeşme'ye, oradan da feribotla Sakız adasına geçtim. Yirmi dakikalık bir mesafe Çeşme - Sakız Adası. Bu arada Rıfat Uygur'un da yeğeni Mert'le Sakız Adası'na geleceğini öğrendim. Aradım. Benden sonraki seferle Sakız'a geldiklerini teyit edince keyfim yerine geldi. Sakız Adası'nda keyifli bir gün geçireceğimi düşünmeye başladım. Limanda bekledim geldiler. Sakız Adası bizim eski Foça gibi. Sahili onu andırıyor. Kahvaltı yapacak bir yer bulduk. Denize karşı. Karşımızda 3 bin turist getiren gemiyi seyrediyoruz. Bu arada vakit geçirmek için Sakız Adası turuna yazıldık. Sahilde dolaşıyoruz. Mağazaların birine girip çıkıyoruz. Marka mağazalarda fiyatlar dünyanın her yerinde olduğu gibi. Rıfat Uygur'a "Bunların hepsi Türkiye'de var almaya değmez" dedim. Beraberce güzel bir günün başlangıcını yaşıyoruz. Sakız Adası'nda Türkçe konuşanların sayısı fazla ürün satan mağazalar Türkçe bilen tezgahtarlar çalıştırıyor. Sakız'ın peyniri ve reçellerine bakıyoruz. Rıfat Uygur ve yeğeni Mert alışveriş yapıyor. Hava güzel. Tur vakti geldi. Onu da yarın yazacağım.

ERTUĞRUL AYTAÇ

10 Mayıs 2017 Çarşamba | 1041 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

136

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

133

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

127

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks